Kızlar bu doktorların söyledikleri birbirini tutmuyor,yardımcı olurmusunuz?

neyzen_x

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
130
2
Bizimde 1 yıldır korunmuyoruz ama çocuğumuz olmuyor.Doktora gittim bende bir problem yok.Eşimde gitti spermiyogram değerleri normal dedi doktor.Bekleyin demiş.Bir süre bekledik ben tekrar gittim jinekolog dediki sende bir sorun yok ama spermiyogramda sorun var dedi.Hareketli spermin en az %50 den fazla olması gerekiyor eşin üroloğa gitsin dedi.Eşim bunu duyunca tekrar gitti hemde iki ayrı doktora onlarda demişlerki hareketli ve yerinde hareketli spermin toplamının %50 yi geçmesi gerekiyor demiş,sizinki toplam %73 demiş.Ben bugün tekrar gittim jinekoloğa bunu söyledim ama dedi yerinde hareketliden çocuk olmaz önemli olan ileri hareketli ve hareketli spermlerden çocuk olur dedi.Anlamadım bu doktorların hangisinin dediği doğru?

Spermde ileri hareketli olanlarin durumu onemli.Fonksiyonu olanlar ileri hareketli olanlar.Bence bekleyip durmayin tedavinizi olup biranonce yapilmasi gerekeni yaptirin.Oylemi boyle mi derken yillar geciyor hala cocuksuz kaliyorsunbirde yas faktoru cok onemli.Bence duzgun bir yere gidin ve takviye almaniz gerekiyorsa alin ve biran once sonuca varin.Lutfen zamana birakmayin derim ben

dr. değiştirmek kararsızlığa neden oluyor.bende yaşıyorum.. iyi bir dr. araştırın derim ben. vakit geçiyor..

ürolog eşimin ısrarıyla L-Argınıne diye bir ilaç vermiş.Bunada gerek yok olur demiş benim ısrarımla kullanmaya başladı.Bunun dışında bana ilaç verecekmiş doktorum ama bende sorun yoksa ilaç kullanmamın anlamı ne onuda anlayabilmiş değilim.Eşinde hareketle ilgili sorunu olupta tedevi olan yokmu burada lütfen yarımcı olun bana

Canım şöyle açıklayayım:

İleri hareketliye:A
Hakeketliye:B
Yerinde hareketliye:C
Ölü spermlere:KK70: deniyor genelde.

Sizin anladığım kadarıyla A+B+C=% 73

Doktorlardan bir tanesinin dediği gibi yerinde hareketli spermden(C) çocuk olmaz.Ha olur olmasına ama tüp bebekle olur alınıp yumurtaya insan eliyle enjekte edilirse ancak.

A+B= değeriniz kaç? Bunun %50 ve üzeri olması gerekir.

İleri hareketli:Hem hızlı hareket ederler hemde düz bi şekilde hedefe ilerlerler.
Hareketli:Hareket hızı biraz daha yavaş ve genelde zigzaglar çizerek hedefe ulaşırlar.
Yerinde hareketli:Olduğu yerde yavaş yavaş,can çekişirgibi hareket eder.İlerleyemez dolayısıyla hedefe varamaz.

Hedef:Senin yumurtaların :KK66:

İnşallah yeterince açıklayıcı olmuşumdur canım.

Bu arada spermiyogramı kruger kriterlerine göre mi yaptırdınız?? Eğer öyle değilse Kruger kriterlerine göre yapan bir yerde yenileyin testinizi.
hem spermler çok değişkendir.Canınızı sıkmayın düzelir.

hocam bir eğitimci olarak sizi hem kutluyor hemde teşekkür ediyorum.Çok güzel anlatmışsınız.Eşimin
A=0 B=%43 yani toplam A+B=%43 Bilmiyorum olurmu olmazmı ama Allah hayırlısını versin.Eşim 3 tane üroloğa gitti üçüde olur hiçbişeye gerek yok bekleyin normal dedi.Benim gittiğim jinekolog etersiz dediği için ürolokların söylediklerini doğru buluyor.

ürolog eşimin ısrarıyla L-Argınıne diye bir ilaç vermiş.Bunada gerek yok olur demiş benim ısrarımla kullanmaya başladı.Bunun dışında bana ilaç verecekmiş doktorum ama bende sorun yoksa ilaç kullanmamın anlamı ne onuda anlayabilmiş değilim.Eşinde hareketle ilgili sorunu olupta tedevi olan yokmu burada lütfen yarımcı olun bana

Bizdede vardı.İleri hareketlilikte.
Ama eşimde iltihap vardı.Onun için tedavi uygulandı sadece.Spermlerin hareketliliğini arttırıcı bi tedavi uygulanmadı.Biz kendimiz keçi boynuzu pekmezi,ceviz,fındık felan deneyip başarı sağladık.

A+B=%43 se çok da az değilmiş.
Bizimde A=0
A+B= 54 müydü neydi.

Yalnız tedavi görün biran önce,biz bekledik olur diye ve beklemek zaman kaybı sadece.En iyisi 1 yıl dolduysa bebeksiz, tedaviye başlamak.
2 aşılama oldum.Bunun dışında 1 de kayıtdışı uyduruk bir aşılamam var.Onu hiiiiç saymıyorum.
3. aşılama öncesi kendiliğinden oldu hamileliğim.Gördüğün gibi şansımız var ama yeterli değil.Ek tedaviler lazım.
Bol su içsin eşin ve bu kürler çok faydalı(Yukarıda yazdıklarım)
Sütlaç seviyorsa sık sık yap,arı sütü-polen-bal karışımı yedir.
Sana bunları tavsiye edebilirim.
Bazı doktorlar sperm arttırıcı ilaçlar veriyormuş,bunu da doktorunuzla konuşabilirsiniz.
Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
X