Kızlar biraz cesarete ihtiyacım var

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
Arkadaşlar allah kısmet ederse sezeryanla doğum yapmaya kararverdim.beni korkutan bişi var biliyorum çok saçma ama napsam ne etsem bu korkumu yenemiyorum,yani narkoz almaktan korkuyorum sanki narkozu alınca bidaha allah korusun uyanamayacakmışım gibi geliyo kafayı yemek üzereyim nolur bana bişiyler yazın özellikle narkoz almış arkadaşlar desteğe ihtiyacım var.

narkoz almıyorsun belden aşağın uyuşturuluyor hiç sıkıntılı değil ben de doğuma girmeden önce çok korkmuş ve ağlamıştım ama çok rahat geçti umarım senin doğumunda rahat olur. Allah kolaylık versin size.

canım bende kızımı sezaryenle doğum yaptım..mümkünse abdest al gir ameliyata ve biliyorsan ayetel-kürsi veya bildiğin dualardan oku..rabbim insana öyle serinlik öyle huzur veriyorki anlatamam..ve birde uyandığında masum minicik sana yani annesine muhtaç bebeğini göreceğin için insan huzurla giriyor ameliyata..bana narkozu kolumdan iğneyle vermişlerdi.2 saniye sürmeden kendimden geçtim.uyandığımda beni asansöre bindiriyorlardı tekrar dalmışım,sonra yine uyandım yavrum tatlı kızım yanımda benden süt bekliyodu..bence hiç korkmana gerek yok ..haaaa bu arada yakınlarında zemzem suyu varsa içmeni tavsiye ederim..bu mübarek su çok iyi geliyo ben doğumdan önce içmiştim..öptüm canım..

narkozdan korkma derim
ama ben narkozdan uyanınca çok kötü oluyorum ben de ondan korkuyorum

arkadaşın anlattığı lokal anesteziyi ben istemem çünkü bne de ameliyathaneden korkuyorum
en iyisi narkozu alıp uyumak,
uyanınca bir bakacan bebişin kollarında olacak

narkozdan korkma derim
ama ben narkozdan uyanınca çok kötü oluyorum ben de ondan korkuyorum

arkadaşın anlattığı lokal anesteziyi ben istemem çünkü bne de ameliyathaneden korkuyorum
en iyisi narkozu alıp uyumak,
uyanınca bir bakacan bebişin kollarında olacak
innnnşallah canımmmm

trakyalı arkadaşım sen genel anestezi olacaksın heralde
binnur arkadaşın dediği gibi epidural olmayacaksın??
epidural olacaksan hiç korkma zaten uyanıksın
genel olacaksan da korkma doğum doktorunun anestezi uzmanı ehil kişiler olduğu için hiç korkmana gerek yok
ben kulak ameliyatı olmuştum ayşenur arkadaşın dediği gibi uyandıktan sonra zorluk oluyo bi acayip oluyorsun tarifi zor bi hal
bencede genel ol uyu hiç bi şey hatırlama benim için en iyisi o
hayırlı doğumlar dilerim herkese :nazar::nazar:

Ben de genel anesteziyle sezeryan doğum yaptım. Çok ısrar ettilrer lokal yapmak için ama cesaret edemedim o heyecanı yaşamaya. Açıkçası yine olsa yine genel anesteziyi tercihh ederim. Genel anestezid uyandıktan sonra bi süre diğer insanlardan başka bi boyutta oluyosun sanki. E biraz da ağrıyla uyanıyosun ama en fazla bikaç saat sürüyo bu durum. Sonra ayağa kalkıp gezebiliyosun kendinde oluyosun. Korkmana gerek yok bence amayine de korkuyorsan doktorunla iyice konş o gerekeni yapacaktır.

Selam canım, ben başka bi sebeple genel anestezi olmuştum. Nasıl uyursan öyle uyanıyorsun, beni hep güldürmüşlerdi gülerek uyandım.Birde aklın pek yerinde olmadığı için abuk sabuk konuşabiliyorsun:)) Sende neşeli ol, çünkü sonuda bebişine kavuşacaksın:)) Allah yardımcın olsun, dilerim kolaycacık geçer:)

Merhaba Allah yardımcın olsun arkadaşım. Kişiye göre değişiyor narkoz ama öyle korkulacak bir şey yok. Gerçi bir arkadaşın dediği gibi benim narkoz sonrası biraz zordu. Ben ameliyata geç alınıcağımı düşünüp çok az birşeyler yemiştim. Ondan dolayı narkoz sonrası kötüydüm. Ameliyatta çok kusmuşum bu nedenlede boğazım berbattı ve gaz problemini çok şiddetli yaşadım. Yemek yememe olayına çok dikkat et birde ameliyat sonrası boğaz pastilini yanından eksik etme bence. Ameliyat esnasında konuşurken anlamadan uyuyuveriyorsun uyandığında güzel bebeğinle başbaşasın. Birde küçük bir hatırlatma benim öyle olmuştu narkozu verdikten sonra dr bayılır bayılmaz ameliyata alacağı için hazırlık yapmaya başlıyo bu beni biraz endişelendirmişti sanki dr bilmiyomuşta ben daha bayılmadan başlıyacak gibi gelmişti ameliyata ama bir anda mışıl mışıl uyumaya başladım. Yani bu tür bişey olursa endişelenme. Ben o esnada çok dua ettim. Benden istenilen duaları düşünürken çokta heyecanım kalmamıştı.Bu durumda edilen duaları Allahın geri çevirmeyeceğini düşünüp bu güzel dua fırsatı anınıda iyi değerlendir bence. Korkma gerçekten çok zor bir şey değil. Allah yardımcın olsun. Güzel güzel bebeğini kucağına alırsın inşaallah. Bizlerede dua et olurmu.

allahın izniyle inşallah sorunsuz bi sezeryan geçiririm allah herkeze herşeyin een hayırlısını nasip etsin.

Narkozdan hiç etkilenmedim, ne kustum ne zor ayıldım ameliyattan çıkar çıkmaz kendimdeydim bende şaşırdım bu halime.

Aneztezi doktorum çok tecrübeliydi heralde bana en uygun dozu vermiş ellerine sağlık bin kere...Genel aneztezide başına kötü birşey gelme olasılığı çok çok düşük, yolda yürürken başına uçak düşmesi kadar düşük ihtimal için kendini üzme derim....

narkozdan hiç etkilenmedim, ne kustum ne zor ayıldım ameliyattan çıkar çıkmaz kendimdeydim bende şaşırdım bu halime.

Aneztezi doktorum çok tecrübeliydi heralde bana en uygun dozu vermiş ellerine sağlık bin kere...genel aneztezide başına kötü birşey gelme olasılığı çok çok düşük, yolda yürürken başına uçak düşmesi kadar düşük ihtimal için kendini üzme derim....
canım benim bu bana çok iyi geldi çok saol

Son düzenleme:
X