Kizlar Bir Bakin Karari Siz Verin

E

EU1

Ziyaretçi
Kizlar sizlerle bu bilgiyi paylasmak istedim.Ben hamileligimin ikinci ayinda asiri derecede musmula aserdim.Belki musmulayi bilmeyenler vardir diye asagida resmini koydum.Ve suan 3 bucuk aylik hamileyim ve 2 aydir yedigim musmulanin haddi hesabi yok.Sirf canim cekiyor diye yiyordum.Ha bu arada aserme nasil oluyormus gordum.Cunku musmula bulana kadar herseyde onun kokusunu aliyordum.Cok felaket bir durumdu uyuyamiyordum resmen aniden kokusu burnuma geliyordu.Her neyse bugun oturdum baktim dedim bu kadar yiyoyurumda bari bir ise yariyormu diye.Ve cok sasirdim faydalarini gorunce.Hele hamileler icin olan faydasi.Bilenler bilir ben cok rahat bir hamilelik geciriyorum ne bulantim oldu nede kusmam.Yada kanama durumu yada dusuk tehlikesi.Bilmiyorum ama belki yedigimusmuladandir diye sizlerle paylasmak istedim.Yeni hamislere oneririm.Tadi ayva gibi bazen bogazina takiliyo yutkunamiyorsun ama eger tam olmus bir musmulaysa yumusacik oluyo ve goruntusu curuk bir meyve gibi duruyo.Sakin curumus diye almamazlik etmeyin.Yiyin tadini begenmesenizde.Siddetle tavsiye ediyorum.SImdi bir doktor tarafindan aciklanmis olan bilgileri veriyorum asagida okuyun karari siz verin..

collage1hz1oh6nu4ps6.jpg

Prof. Dr. Karadeniz, yaptığı açıklamada, Anadolu'da 'döngel' ve 'beşbıyık' olarak da bilinen muşmulanın Türkiye'de Kuzey Anadolu ve Marmara bölgesinde yetiştiğini belirtti.
Muşmula meyvesinde çeşitli şekerler, organik asitler, pektin maddeleri, C vitamini ve karoten bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Karadeniz, şöyle dedi:
''Muşmula, bağırsak hastalıklarında iyi bir kabız düzenleyicidir, bağırsakların iyi çalışmasını sağlar. Meyveleri suda pişirilip demlendikten sonra şekerle içilince, ishal ve dizanteri hastalıklarına iyi gelir.''
Prof. Dr. Karadeniz, muşmula meyvesinin rahim iltihapları, böbrek hastalıkları ve mide-bağırsak hastalıklarına iyi geldiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Gaz giderici olarak faydalıdır. Muşmula mideyi kuvvetlendirir, kan dolaşımını düzenler, sinirleri güçlendirir. Muşmula ana karnındaki ceninin düşmesini önlemektedir.''Muşmula yaprağının kaynatılıp içilmesi halinde şeker hastalığına iyi geldiğine işaret eden Prof. Dr. Karadeniz, muşmula çekirdeğinin idrar artırıcı özelliği bulunduğunu, böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesinde faydalı olduğunu da sözlerine ekledi.

PAYLAŞIMIN İÇİN SAOL TATLIMMM.ALLAH SAĞ SALİM KUCAĞINA ALDIRIR BEBĞİNİ İNŞ ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTÜR İNŞ...

DARISI BİZİM BAŞIMIZAAA

PAYLAŞIMIN İÇİN SAOL TATLIMMM.ALLAH SAĞ SALİM KUCAĞINA ALDIRIR BEBĞİNİ İNŞ ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTÜR İNŞ...

DARISI BİZİM BAŞIMIZAAA

Cok sagol canim.Amin insallah canim en kisa zamanda seninde guzel haberlerini aliriz insallah.

kız onu nasıl yiyosun ben nefret ederim muşmuladan..fazlada yeme ha derler ya muşmula suratlı diye nolur ne olmaz:))şaka bi yana verdiğin bilgiler için saol..

kız onu nasıl yiyosun ben nefret ederim muşmuladan..fazlada yeme ha derler ya muşmula suratlı diye nolur ne olmaz:))şaka bi yana verdiğin bilgiler için saol..

Valla canan bende sasiyorum kendimi resmen yerken suratim eksiyo ve bogazima takiliyo agzimin tadini bozuyo ama benim yediklerim henuz tam olusmamis ondan.Ama genede kendimden geciyorum yerken.Musmula suratli meselesini hic sorma millet dalga geciyo fazla yeme bebegin cok cirkin olur musmula suratli olur diye.Bakalim birde aksine asiri guzel bir bebek oluyormus dusunsene :Roflol::Roflol:

Valla canan bende sasiyorum kendimi resmen yerken suratim eksiyo ve bogazima takiliyo agzimin tadini bozuyo ama benim yediklerim henuz tam olusmamis ondan.Ama genede kendimden geciyorum yerken.Musmula suratli meselesini hic sorma millet dalga geciyo fazla yeme bebegin cok cirkin olur musmula suratli olur diye.Bakalim birde aksine asiri guzel bir bebek oluyormus dusunsene :Roflol::Roflol:

elbetteki güzel bi bebiş olur annesi onlar dünyanın en güzel varlıkları deilmi:)))

elbetteki güzel bi bebiş olur annesi onlar dünyanın en güzel varlıkları deilmi:)))

Tabi canim orasi oyle ama birde karga misali olay var onuda unutmiyalim sırnaşık şey Saka bir yana elbetteki tum bebekler guzeldir.Cirkin bebek gormedim valla ben.Allah herkese versin kucaklari bos birakmasin Rabbim.

canım bende severim.ama bu mevsimde bulmak zor.en iyisi sen bize ordan yolla:))

Valla canim babamlara dedim soyle bi 15 gun sonra cikicakmis Bursada.Yani yakindir gelir sizin pazarlarada.Simdi geldi ama tam olmamis sen azcik bekle canim cikinca doldur mideni onla.Ben hergun 10 tane yiyorum onun yuzunden baska tatli seylerde canim cekmiyo artik o yuzden kilo alisimda durdu.Duzene girdi yemek aliskanligim.Ama yok illa senin ordaki musmuladan isterim dersen yolliyim ask olsun istedigin musmula olsun a.s.

Ayyy Bayilirim Zaten Hemen Alicam...bebiş Bol Bol Yesin Karnimda :))))))))))

Ayyy Bayilirim Zaten Hemen Alicam...bebiş Bol Bol Yesin Karnimda :))))))))))

Valla ye canim dusuk ihtimalini kaldiriyormus ortadan.Iyice siki siki tutunur anneye bebegin insallah.Ben yedim iyide geldi cok sukur.Hel sen ye hem o yesin :)

saglıkla kucagına al ınşallah.hıc sevmedıgım bır meyvedır.yıyebılen ıcın guzel.

saglıkla kucagına al ınşallah.hıc sevmedıgım bır meyvedır.yıyebılen ıcın guzel.

sagol canim Allah tum isteyenlere nasip etsin.Valla esimde ben yerken saskin saskin bakiyo nasil yiyorum diye.Ha bu arada burda hic kimse daha once yememis ve gormemisti bu meyveyi.Ben aserince bakkalcisida gordu komsularda gordu esimin tarafida gordu sayemde :)

paylaşımın için teşekkürler canım düşük yapmış biri olarak
enteresan bi bilgi .....

Uzulldum tiwiti dusuk yapmana.Allah tekrardan hamis kalmani ve bu sefer saglikla kucagina almani nasip eder insallah

ayy ben de bayılırım ve manavda görmüştüm dün.ama yumuşak değildi.

X