Kızlar bi akıl verin el atın duruma bıktım artık!

Ya o benim de kafama takıldı.Ama epey bi araştırdım bununla ilgili yönetmelik falan varmış.Bu ev de büyük bilinen bi inşaat firmasının hani böyle bi konuda yalan söyleyebileceklerini düşünmüyorum açıkçası.
Yine böyle kazan dairesinin üstünde oturan insanlarla konuşmayı düşünüyorum en iyi onlar bilir yani.
Inanma.yönetimlerde yalıtım şartı veya ses seviyesi şartı vardır. Gündüz duymasanda gece kesin duyarsınız. Sinema örneği .gümbür gümbür film izlerken kenarda oturuyorum yan salonda ki filmin sesini duyuyorum

Basta evet butce dusunulerek
En uygun olan zorlanmadan alinmak isteniyor ama
Aldiktan ve yasamaya basladiktan sonra
Oyle olmuyor.
Abiler hakli ama sizde haklisiniz tabi ki.
Bende uyarmak istedim :)
Ev hayatimizda ki en onemli seylerden biri.
Alalim begenmezsek satariz
Isleri de kredi oderken oyle kolay
Olmuyor.
Tavsiyem ilk 2yil evet belki odemelerde zorlanirsiniz
Ama bir sure sonra geliriniz artis gosterecegi icin daha kolay hale gelecektir.
Almisken birazdaha zorlayin ve iyisini
Almaya calisin derim ben.
Teşekkür ederim :) Söylediklerinize harfiyen katılıyorum.
Ama şöyle ki bu eve çok ısındım nedense.Giriş kat olması falan hiç rahatsız etmedi beni.Evi gezerken hemen her şeyi yerleştirdm oturdum bile hatta kanepede kafamda yani.
Sadece ilerde çocuk olunca sığamazsak satarız diye düşündüm.5yıl vadeyle almayı düşünüyoruz yani 5 yıl da çabuk geçer bence ya.

Kesinlikle iyi niyetlerinden şüphem yok ama ben de artık düzenli olarak hayal kırıklığına uğrayınca sinir olmaya başladım hafiften.
Çünkü kirada olduğumuz ev 4.kat asansörsüz her ay toplu alışveriş yapınca o poşetleri marketten taşımak ölüm gibi bıktım artık.
Hiçbir düzenleme filan da yapamıyoruz haliyle kiracı olunca kırık dökük falan.
Yani insan artık bi düzen istiyor hayatında.
Evden anlıyorlar aslında ama onların dedikleri evler de çok pahalı.Eski ev almamızı önerdiler birkaç kere.Onun da içini filan yaptırmak gerek biz de onu istemedik açıkçası.
Ayy bilemedim valla :110:

Ay bilmez miyim ya yakılan daha doğrusu yakılmayan kaloriferden bile hesap soramıyorsun, milletin ağzını çek kirada! Her kuralı kendileri koymuş kafasına göre siz ne dersiniz diyen yok, kiracı değiliz de iyiliklerine duruyoruz burda sanki! Bir dairede anası bir dairede gelini, sevabına birini de bize vermişler gibi bir muamele!!!
Ben de nefret ediyorum artık ev sahibi denilen kişilerle muhatap olmaktan ama yakın bir zamanda kendi evimizde oturabilme imkanımız yok. Sürekli tayinciyiz... Belki burdan sonra uzun süreli bir yer çıkarsa orda düşünebiliriz ama yine de kalıcı olmayınca insan istediğim gibi yaptırayım demez yine de..

Teşekkür ederim :) Söylediklerinize harfiyen katılıyorum.
Ama şöyle ki bu eve çok ısındım nedense.Giriş kat olması falan hiç rahatsız etmedi beni.Evi gezerken hemen her şeyi yerleştirdm oturdum bile hatta kanepede kafamda yani.
Sadece ilerde çocuk olunca sığamazsak satarız diye düşündüm.5yıl vadeyle almayı düşünüyoruz yani 5 yıl da çabuk geçer bence ya.

Isindiysan sevdiysen bisey diyemem tabi.
Ama zorlayacak opsiyonun oldugu halde
230 luk yuksek daire varken
Bunu alirsan ileride %100 pisman olursun.
Cunku o dairede bir sure sonra
Kazan dairesinden dolayi
Ciddi ablamda ses problemi yasarsiniz.
Birde bina girisi oldugu icin zaten
Surekli bir ayak sesi hissedeceksiniz.

Kararin ne olursa olsun cok iyi dusun :)

evi aldıktan sonra geri dönüşü zor. o yüzden bunu almayın demekten ziyade bunda şu şu kusur var biz söyleyelim almak istiyorsanız siz bilirsiniz demek daha doğru olur. Yani ileride kazan dairesinden vs sıkıntı yaşayamayın diye söylüyorlardır.

ev almak, araba almak kolay bir şey değiş kılı kırk yarmak doğru uzun süreli krediler çekilip yıllarca borcu ödenecek. Yanlış seçim yapmamak adına araştırmak daha doğru.

Tabiiki herkesin tercihleri farklıdır. Sizin ve eşinizin içine sinen yeri alın derim. Eşinize baskı ile aldırırsanız onun içine sinmemiş olacak. Yine de ev almak kolay değil mesela ben tercih yapacak olsam biraz daha eski binada oturmaya razı olur en alt katta kazan dairesinin üzerinde oturmam.

Hay ağzınıza sağlık.Bigün patlııcam yüzlerine söylicem bu lafı az kaldı yani.
Hayır bir de bari siz de ev araştırın biraz şöyle şöyle bi ev bulduk gelin bakın deyin.Yok ben buluyorum ben araştırıyorum onlar direk kusur buluyor ve moral bozuyorlar.

Onlara soylemeyin haber vermeyin
Evler gun gectikce pahali oluyor
Kendiniz halledin

Isindiysan sevdiysen bisey diyemem tabi.
Ama zorlayacak opsiyonun oldugu halde
230 luk yuksek daire varken
Bunu alirsan ileride %100 pisman olursun.
Cunku o dairede bir sure sonra
Kazan dairesinden dolayi
Ciddi ablamda ses problemi yasarsiniz.
Birde bina girisi oldugu icin zaten
Surekli bir ayak sesi hissedeceksiniz.

Kararin ne olursa olsun cok iyi dusun :)
Aslında bütçemiz yok çok fazla.Olsa evet bi üst kattan falan alabilirdik.Ben atanamadım henüz çünkü işten de ayrıldım ama tekrar başvurmayı düşünüyorum elbette.Ben istiyorum ki eşimin maaşıyla da rahatça ödeyebilelim benimkini hesaba katmadan.
Tam giriş değil 1 kat asansöre binip çıkılıyor kot farkından arka kısmı biraz aşağıda gibi yani zeminde değil de daha yüksek giriş gibi diyeyim.
Ama kazan dairesi olayı evet can sıkıcı o konuyu netleştirmek lazım haklısın teşekkür ederim :)

Diğer ev daha ii gbi

Peşinatınız da çok iyi diğeri alınabilir

Merhaba hanımlar.
Derdim ev meselesi.2 senedir evliyiz uzun zamandır ev arıyoruz kiracıyız.
Eşimin anne ve babası rahmetli olmuş yıllar önce.Burada 2 abisi var biri şantiye şefi.Bir sürü ev baktık bulduk ama abiler sağ olsun her eve bir kusur buldu.Tamam bizim için en iyisini istiyorlar ama bizim gelirimiz belli yani sonuçta ve hiç öyle lüks beklentimizde yok.
Artık emlakçı gibi oldum ev bakmaktan fenalık geldi içime.
Şimdi bizim 110bin lira peşinatımız var.180bin liraya bi ev beğendik.2+1 brüt 102 net 87metrekare sıfır bina.
Çok yüksek krediler ödemek istemiyoruz o nedenle küçük ev almak istiyoruz.
Ve tabi ki bu eve de kusurlar bulunmakta asla gecikilmedi.Ev yüksek giriş fakat kot farkından dolayı biraz daha zemine yakın.Ama ben hiç sorun etmedim çünkü büyük güvenlikli bi site ve dip dibe değil evler yani balkonda rahatça oturulabilir.
Altında kazan dairesi varmış ama yeni bina olduğu için ses sistemi vs. var ve oturan kimse de şikayette bulunmamış ilgili.
Ama yok illa ses gelir şöyle olur biraz daha yüksek olsaymış çok alçakta bilmem ne gibi bi ton şey.
Farklı bi blokta üst kat 230bin yani arada epey bi fark var.Ve ben en güzel yıllarımı yüksek krediler ödeyerek geçirmek istemiyorum.Varsın 1.kat olsun küçük olsun ama az miktar kredi ödeyelim istiyorum.Gezmeye eğlenmeye paramız kalsın istiyorum.
Eşimde abilerinin fikirlerine çok önem veriyor.Onlar onaylamazsa vazgeçiyoruz anında.
Ya sizce ben mantıksız mı düşünüyorum kızlar?Yani ev alırken illa her şey kusursuz mu olmalı?
Bu gidişle asla ev sahibi olamayacağız gibime geliyor off bıktım artık gerçekten benim derdim de bu :KK43:
Okuyanlara teşekkür ederim.
Abiler hakli

Merhaba hanımlar.
Eşimin anne ve babası rahmetli olmuş yıllar önce.Burada 2 abisi var biri şantiye şefi.Bir sürü ev baktık bulduk ama abiler sağ olsun her eve bir kusur buldu.Tamam bizim için en iyisini istiyorlar ama bizim gelirimiz belli yani sonuçta ve hiç öyle lüks beklentimizde yok.
Şimdi bizim 110bin lira peşinatımız var.180bin liraya bi ev beğendik.2+1 brüt 102 net 87metrekare sıfır bina.
Ve tabi ki bu eve de kusurlar bulunmakta asla gecikilmedi.Ev yüksek giriş fakat kot farkından dolayı biraz daha zemine yakın.Ama ben hiç sorun etmedim çünkü büyük güvenlikli bi site ve dip dibe değil evler yani balkonda rahatça oturulabilir.
Altında kazan dairesi varmış ama yeni bina olduğu için ses sistemi vs. var ve oturan kimse de şikayette bulunmamış ilgili.
Ama yok illa ses gelir şöyle olur biraz daha yüksek olsaymış çok alçakta bilmem ne gibi bi ton şey.
Farklı bi blokta üst kat 230bin yani arada epey bi fark var.Ve ben en güzel yıllarımı yüksek krediler ödeyerek geçirmek istemiyorum.Varsın 1.kat olsun küçük olsun ama az miktar kredi ödeyelim istiyorum.Gezmeye eğlenmeye paramız kalsın istiyorum.
Eşimde abilerinin fikirlerine çok önem veriyor.Onlar onaylamazsa vazgeçiyoruz anında.
Ya sizce ben mantıksız mı düşünüyorum kızlar?Yani ev alırken illa her şey kusursuz mu olmalı?
Bu gidişle asla ev sahibi olamayacağız gibime geliyor off bıktım artık gerçekten benim derdim de bu :KK43:
aynısını bizim bi akrabamız yasadı 12 sene önce falan diyelim ev fiyatları o kadar tavan degil onlarda parası dahilinde hep giris kat baktılar 2.1 falana abileri beyenmedi onu beyenmez bunu beyenmez her ikiside evlerini altı oturuyolar bu arkadaslar hala kirada zaten artık ev alma fırsatıda kalmadı öyle yasıyolar bence fırsatları degerlendir kücük olsun senin olsun daha iyi zırt pırt gelen olmaz

evi aldıktan sonra geri dönüşü zor. o yüzden bunu almayın demekten ziyade bunda şu şu kusur var biz söyleyelim almak istiyorsanız siz bilirsiniz demek daha doğru olur. Yani ileride kazan dairesinden vs sıkıntı yaşayamayın diye söylüyorlardır.

ev almak, araba almak kolay bir şey değiş kılı kırk yarmak doğru uzun süreli krediler çekilip yıllarca borcu ödenecek. Yanlış seçim yapmamak adına araştırmak daha doğru.

Tabiiki herkesin tercihleri farklıdır. Sizin ve eşinizin içine sinen yeri alın derim. Eşinize baskı ile aldırırsanız onun içine sinmemiş olacak. Yine de ev almak kolay değil mesela ben tercih yapacak olsam biraz daha eski binada oturmaya razı olur en alt katta kazan dairesinin üzerinde oturmam.
Ya haklılık payları var biliyorum evet.Ama uzun süredir olunca artık insan bi yere başımıza sokalım yeter moduna giriyor açıkçası.Her ay hiç değmeyecek eve kirayı ver allah ver gına geldi.
Sadece bu kazan dairesi mevzusu sıkıntı olabilir arkadaşların yazdığına göre ona takıldım şu an bilemedim bu durumu araştıracağım adam akıllı.Ondan sonra bi karar veririz artık bakalım.Teşekkürler.

Onlara soylemeyin haber vermeyin
Evler gun gectikce pahali oluyor
Kendiniz halledin
Böyle böyle kaç tane ev kaçırdık zaten :KK43: Ama onu da yapamayız ya içimize sinmez.Şu kazan dairesi mevzusu hallolursa ikna edicem tüm gücümle herkesi artık :)

Inanma.yönetimlerde yalıtım şartı veya ses seviyesi şartı vardır. Gündüz duymasanda gece kesin duyarsınız. Sinema örneği .gümbür gümbür film izlerken kenarda oturuyorum yan salonda ki filmin sesini duyuyorum
Komşulara soracağım o nedenle.Farklı bi ses yalıtımı varmış oturduğumuz evdeki kapıcımıza sordum o ses yalıtımı varsa sıkıntı olmaz dedi ama tabi oturan bilebilir sadece tabi en iyi.

Merhaba hanımlar.
Siz alacaksınız önemli olan sizin fikriniz tabiki ama abilerin söylediği bana daha mantıklı geldi

Komşulara soracağım o nedenle.Farklı bi ses yalıtımı varmış oturduğumuz evdeki kapıcımıza sordum o ses yalıtımı varsa sıkıntı olmaz dedi ama tabi oturan bilebilir sadece tabi en iyi.

Benim evin 7 kat altında bar var. Normalde ses gelmiyor ama katılar sesi daha iyi ilettiği için kafamı yastığa koyduğum gibi gelmeye başlıyor ses. Ne kadar yalıtım olsa da kurtaracağını düşünmüyorum tamamen.

Farklı bir blok üst kat 230 bin dediğiniz
Yüksek girişler sıkıntı olur hep
O kadar parayı oraya baglamak bence de doğru değil
Ama siz bilirsiniz yine de
İşte 50bin fark var arada onda da az para değil o da sonuçta.Yan binalarımız falan hep alınmış oturulmuş ya ne bileyim sıkıntılı olsa alınır mıydı ki onca bina?Teşekkür ederim.

İşte 50bin fark var arada onda da az para değil o da sonuçta.Yan binalarımız falan hep alınmış oturulmuş ya ne bileyim sıkıntılı olsa alınır mıydı ki onca bina?Teşekkür ederim.
Kardeş gene paraya göre ev bak ama acele etme. Kismetinde o ev varsa 1 sene geçse gene senin olur.
Sen bakmaya devam et :-)

Benim evin 7 kat altında bar var. Normalde ses gelmiyor ama katılar sesi daha iyi ilettiği için kafamı yastığa koyduğum gibi gelmeye başlıyor ses. Ne kadar yalıtım olsa da kurtaracağını düşünmüyorum tamamen.
Ya şimdi eski tip bina ve eski tip kazanlar olsa haklısınız ama yeni bir bina ve çok güvenilir bi inşaat firması.Yani bunun getireceği sorunları düşünmüşlerdir bence mutlaka önlemi alınmış olmalı gibi geliyor bana.Her şeyi konuştuk ettik bu konu en son aklımıza geldi gezerken detaylı konuşmadım gerçi ama sıkıntı olmadığını hatta oturan insanlarla konuşabileceğimizi söylediler.Ama size de üzüldüm ya o seste nasıl uyuyorsunuz peki zor bi durum gerçekten.

X