kızlar bebişleri gece nasıl uyutuyorsunuz?

PirayeHira

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
4.312
9
38
piraye geceleri çok güzel uyuyor sadece emzirmek için uyandırıyorum yine uyuyo fakat uyutana kadar canım çıkıyo.her türlü uyutmayı deniyorum kollarımda sallıyorum,ayağımda sallıyorum .önceden emerken uyuyodu şimdi öyle de uyumuyo. gece 2yi buluyo uyuması.saat 2den sonra sorun yok o saatte uyumayı alışkanlık etti.siz nasıl uyutuyosunuz kuzucukları kızlar???

vallahi pirayecim bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum.

her gece değil ama çoğu gece uzun saatler uyumuyor.Benimkide genelde gece 2 de kalkıyor.Sonr şansıma emip uyuyabilir yada sabaha kadar uymayabilir.2 yi daha çok yapıyor.Emerken uyuyordu eskiden dediğin gibi.şimdi çok ta fayda etmiyor.Gündüz süper tam istediğim gibi.gece tam tersi.sallaıyorum emziriyorum pışpışlıyorum.yok.ışığı açıyorum kapıyorum.altını değiştir vs...

sanırım zamanla çözeceğiz.Bir de geceleri konuşup oynmayın diyorlar..

Piraye onlar canları istediği zaman değil sallama dümdüz yatağına koysan uyurlar, canları istemeyince de amuda kalkıp sallasan gene uyumazlar. Aynı şekilde benim kızımda çoğu geceler 2 den önce uyumuyor. Ama sabahları mesela emzirdikten sonra uyanık ama hafif uykuluysa yatağına koyuyorum ve biraz mırıldanıp uyuyor. Geceleri genelde emdikten sonra memede uyuyor. Bazen uyumuyor ve deli oluyorum. Ama yapacak bişey yok. Şimdilik onlar bize değil biz onlara uyma zorundayız. Ben 3 aydan önce uyku dahil hiçbir şeyine kısıtlama getirmeyi düşünmüyorum. Kucak istiyorsa kucak, uyanık kalacaksa kalacak. Eğer bunlara alışırsa da vay halime :) Mesela benim kızım 10 günlükten itibaren beşiğinde uyumayı hiç sevmedi. Benim yatağıma ve kucağıma bayılıyor ama beşiğini sevmiyor.

haklısın cnm bazen öylesine yatırıyorum bi bakıyorum uyumuş bazende sallıyorum neler yapıyorum ama yok uyumuyo gece 2 yi bekliyo saat 2den sonra benden iyisi yok:)

diloksçum geceleri konuşup oynamıyorum ama kızımı bi görsen gözler cin gibi fıldır fıldır evde her yere bakınıyo cadı.ayy bunada şükür napalım saat 2ye kdar evde dolanırız bizde kızımla sonra uyuyo zaten :ecrin_bebek:

benim OĞLUMDA BEŞİĞİNİ SEVMİYOR.ama yanıma da alamıyorum yatağım tek kişilk çünkü.şimdilik şu port beşiklerde yatıyor..park yatağını açacağım bu hafta bakalım .onda uyur inşallah.

bi de derlerki bebek annenin yanında yatınca kokusuna alışır hep yanında yatmak istermiş.

yaa ne güzel 2 den sonra uyuyorsun.bende 2 ye kadar bir şekülde uyumaya çalışıyorum ki 2 den sonra sürpriz yapabiliyor,uyumamak gibi:))

benim bebeklerimde genelde gece 2-3 osaatlerde uyuyor.busaatlerden sonra bir sorun yok fakat uyuyatana kadar baya bi zorluk çıkartıyorlar.2tane olunca zorluklar ikiye katlanıyor.

benim bebeklerimde genelde gece 2-3 osaatlerde uyuyor.busaatlerden sonra bir sorun yok fakat uyuyatana kadar baya bi zorluk çıkartıyorlar.2tane olunca zorluklar ikiye katlanıyor.

allah kolaylık versin canım bizden iki kat fazla yoruluyorsun her anlamda, tabi sevecek iki tane lokumun var oda mükafatı:içelim:

benim oğluşum kendine göre bir düzen kurdu kendine şuan uyuyor mesela 11, 11.30 gibi kaldırıyorum mama+ emzirme + bez değişimi, bez değişirken çiş yapma ve tekrar bez değişimi saat 1'i buluyor sonrada eğer gaz veya kaka problemimiz yoksa beşiğine koyuyorum ve uyuyor kendi kendine sonra duruma göre saat 4'e 5'e kadar uyuyor, mamasını yedirip bezini değiştirip tekrar yatırıyorum ışığı fazla açmamaya çalışıyorum gece farkını anlasın diye gece lambasıyla idare ediyorum ,
hiç sallayarak uyutmadım oda öyle bir talepte bulunmadı hatta bazen emzirirken hafif hafif sallıyorum o zaman bile hoşlanmıyor

ben bu saatlerde değişiklik yapmak istiyorum çalışmaya başlamadan önce bugün ilk denemeleri yapıyorum bakalım becerebilecekmiyim
hepimize kolay gelsin

ben uyandığında emziriyorum emmesi bitince de yatağına yatırıyorum kendi uyuyor maşallah
mıkırdarsa da doyduğunu bildiğim için emziği veriyorum onunla uyuyo birkaç kere düşürünce ağlasa da dalana kadar sonra uyuyoo

bende emziriyorum daha memedeyken uyuyor biraz dürtüyorm karnını doyursun diye sonra yine o uyurken üstten gazı çıksın diye pıt pıt vuruyorum sırtına sanki 5 şişe bira içmiş gibi gaklıyorkaydirigubbakcemile3beşiğine koyuyorum uyuyup kalıyor Allaha şükür

juli evde internetimiz yok o zamanda demiştim anemdeyim bugün internet buldukmu oturuyorum başına yoksa evdeyiz ramazandan beri.

Benim bebeğim uyuyor ama çok uyanıyor.
Saat 10 da uyuyor. Gece 1-3-5-7 hep mıkırdanıyor ve emziriyorum.
Bazende gece 2-4-6 oluyor uyanma saatleri. Öyle olunca saat 6 da uyandığında saat 7.30 a kadar uyanık kalıyor. sonra yine uyuyor ve 10 a kadar devam ediyor uyumaya.
Buna da şükür. Kızımda 18 ay hiç uyumadım desem yeridir. onun için bu uyku bana yetiyor da artıyor....

genelde emerek uyuyor ama uyumasa koluma yatırıp e e ee diyerek poposuna yavaş yavaş vurarak uyutuyorum.bir sitede okumuştum.ritmik vuruş anne karnından aşina olduğu için hoşuna gidermiş.gerçekten ööle.

o kadar degiskenki uyku sekillerimiz herseyi deniyorum.bazen memede uyuyakaliyor,bazen gazini cikartmak icin omzumda..babasinin gogsune yatip orda daliyor bazen uykuya,kimi gecede kendi basina uyuyor.ama su bir iki gundur ayagimda salladim oylede uyudu.bi amuda kalkmadigimiz kaldi anliycaginiz,sebek ne hallere sokuyor bizi ya.

benim bebişlerde bir ara mama yedir,altını değiştir gazı derken 2 yi buluyordu uyumaları.. şimdi 11,30 da yedireceksem altını değişip yediriyorum uyuyunca yatağa geçiyoruz bizde bazen biri uyumuyor diğerinide uyandırıyor ama genelde yatışa geçiyoruz..... şimdi ikiside gece bizimle yatakta yatıyorlar beşikleri süslük duruyor.. onada önce kaan bebek alıştı..çok gazı olup ıkınınca kardeşini uyandırmasın diye eşim kucağında uyutup bazen oturur vaziyetde sabahı buluyordu.. diğeri kerem bebek gündüz kucağıma alıştı. şimdi oda gece kucağımda uyuyor yatağına yatırıyorum ben yastığa baş koymadan ağlıyor mecburen kucakta uyuyor.. Allahtan yatağımızın bazasının başı minderli yarı uzanır vaziyetde sabahı ediyoruz şimdilik.. iki tane olunca ister istemez kucağa alıştılar.. zaten kaan bey ıkınmaktan ve bu ara çok ağlamaktan göbek fıtığı oldu göbüşü fındık büyüklüğünde şişti doktor müdaheleye gerek yok 1 yaşa kadar kendiliğinden geçer dedi gaz sorunu ortadan kakınca iniyormuş şişlik... gündüz uyudularmı yarım saat uyumak bile çok işime yarıyor biraz kendime geliyorum.. ama çooook tatlılar yaa..her türlü zorluğuna rağmen çok güzel bir duygu annelik...

allah yardımcın olsun nazlımelek. ben bir tanesiyle bile zor uğraşıyorum, hayalet gibiyim ve de annemdeyim hala. evime gitmeye korkuyorum. siz 2 taneyle uğraşıyorsunuz. allah kolaylık versin canım.
zaten onlarda bu tatlılık, bu şekerlik olmasa bakılmazlar ki. gecenin 3ünde bir gülüşü var, sinirden çıldırmış adamı bile gülümsetir. bayılıyorum o gülüşüne kuzumun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…