kızlar bebişlere örgü ile bişeyler yaptınızmı? :)

Prm.Oznur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
765
2
kızlar bişilere kendi emeginizle bişeyler yaptınızmı ben yeni başladım nezamandır cesaret edemiyordum ama şimdilik alıştırma için atkı yapmaya karar verdi ve başladım inşallah bitirince tekrar gösteririm. atkıyla biraz alışayım elbise ve yelek yapmayı düşünüyorum..CADIARZU
şimdilik bukadar yaptım nasıl olmuşş... :asigim:

bende 2 yelek ördüm.şimdide elbise örüyorum tabi annemin yardımı ile.nerde kesilecek modeli nasıl olacak annem gösteriyor.resimleri yok olsa eklerdim

canlarım ben birtek hırka ördüm kuzuma örnek varsa koyun da bakalım güzeller
bize de fikir olur hem...

BENDE YELEK BAŞLADIM. BiTİREBİLİRSEM RESMİNİ BURADA PAYLAŞIRIM.
ANNEANNESİ BİR SÜRÜ CİCİ İPLER ALMIŞ.
KIZIM İÇİN BİRŞEYLER ÖRMEYE ÇOK HEVESLİ BİTTİĞİNDE RESMİNİ EKLERİM.

KIZLAR BİRDE AKILLI İPLER VAR, ONLARLA ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR ÇIKIYOR ORTAYA
BiLGiNİZE :))

evet akıllı ipler çok güzel desenler çıkartıyor.benim kızıma teyzesi süveter örüyor çok güzel.bende elimdeki elbiseyi bitireyim akıllı iplerden kazak yada hırka öreceğim

anneanne ve babaannesi yelek,hırka atkı,şapka ördüler oğluma bana gerek kalmadı.

ÇOOOK İYİ YA KIZLAR ELLERİNİZE SAĞLIK BENİM YANIMDA HİÇ BİR AKRABAM YOK ANNEMLER YOK senağlama ONUN İÇİN KENDİ KENDİME YAPMAYA ÇALIŞIYORUM KAZAK YAPAMAM ÇÜNKÜ KOL YAKA KESİMLERİNİ BECEREMİYORUM BAKALIM YAPTIKLARIMI PAYLAŞIRIM ARTIK :1hug:

ben yaptırmadım
ananesiyle,babannesi yaptırmışlar,
pek örgü sevmem aslında

Kızlar kullandığınız iplere dikkat edin.Bebişlerin ilk 6 ay bağışıklıkları fazla gelişmediğinden mikroplara karşı dayanıksızlar ve yünlerde en fazla bakteri taşıyan giyisilerdir diye biliyorum. Birde ip alırken %100 bebe yünü almaya özen gösterin tüysüz ip olmasına dikkat edin. Aslında ben hiç istemiyordum yün ama ablam, annem, arkadaşım falan baya yaptırmışlar. bende 2-3 tane yelek ördüm zaten yaz bebeği olacaklar çok fazla kullanmayacaklar.

Evet Bebişler Yaza Denk Gelecek Bende Zatan 6-7 Aylik Olduklari Zaman Giyecek şekilde Büyük Yapicam ,yapmaya çalişicamm Vede Kesinlikle Bebe Yünleriyle Yapmaya Dikkat Edelim çünkü Onlar çok Meraklilar Ellerine Geçeni Agzina Almaya çalişacakalr Onun Içinde Bebe Yünleri Tüysüz çook Güzel Ipler.

ben oğluşuma 2 süveter,1 yelek ördüm.annannemiz çok örgü yapmış ama inanın insanın kendi yaptığı şey daha keyif veriyor.pek bilmem aslında komşumun yardımıyla ördüm çok cici oldular,tek sorun biraz küçük yapmış olmam.yaz bebeği olacaklarından büyük yapmak gerek.

bende ogluma hirka, kazak filan ördüm. Sagolsun annemde birsürü örmüs, ilk torunya cok hevesli. Sonra kiz kardesim gidip gidip örgü dergileri ve iplerinide begeniyor habire anneme yaptiriyor, kendi beceremedigi icin. Annemde habire örüyor, fakat iplerini hep bebe ipleri aliyorlar bastan söyledim zaten. En son bir takim örmüs, tulum, hirkasi, patigi, sapkasini süper birsey olmus.

KIZLAR BAKIN KIZIMA NELER YAPTIM... ÖRNEKLERİ TAMAMEN KAFAMDAN YAPTIMM. BU KADAR BECEREBİLECEGİMİ BİLMİYORDUM.

X