Kızlar bebişler gün içinde kaç saat uyuyor?

lili08

BAL KIZIM
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
780
0
Benim kızım gün içinde ara ara 4 saat uyuyor, akşamları da 8-9 civari uyuyor, ben saat 1 civarı uykusunun arasında süt verip öyle yatıyorum. Sabah 6-6.30 civarı uyanıyor Lina sonrada bazen uyuyor bazen uyumuyor sabah oyunu istiyor bıcırık:)

bebeğimin uykusu hala bir düzene girmedi...bazen hiç uyumadığı oluyor gün boyu...nasıl bişi anlamadım gitti...

valla Lina nın annesi şanslısın tadını çıkar
şükür bizimki orta karar mı desem,gün içinde belli olmuyo ki,,az uyuyo bazen iyi uyuyo bilmiyorum düzene nasıl ne zaman girecek

Benim bebiş akşam 20:00 de uyur 24:00 gibi kalkar, karnı doyduktan sonra uyur
03:00 te kalkar karnı doyduktan sonra uyur 06:00 da kalkar
gündüz az uyur toplam 3-4 saat uyur toplam 12-13 saat uyur

Benim bebiş akşam 20:00 de uyur 24:00 gibi kalkar, karnı doyduktan sonra uyur
03:00 te kalkar karnı doyduktan sonra uyur 06:00 da kalkar
gündüz az uyur toplam 3-4 saat uyur toplam 12-13 saat uyur

tam benim kızımın 2 aylık halini anlatmıysınız tıpa tıp sonra büyüdükçe doymamaya ya da çabuk acıkmaya mı başladı nedir gec 2 -2 buçuk saatte bir kalkar oldu emmek için aman doyup uyusun da tabe önemli olan bu :):nazar:

ELVİN de pek uyku düzenli deil.bu ara bi de dişimiz yokluyor uyuyamıyoruz.gündüzleri de toplam 2 saat ara ara belki uyuyo.gece 2den önce uyumuyor.tesadüf erken uyursa 12 gibi 2.5ta ve 5.5ta mama yiyo.sonra 9gibi uyanıyo tekrar mama en son 11-11.5 gibi kalkıyo.bu arada erken kalktığında sohbet etme durumumuz oluyo küçük hnla :)

ertuğda gündüz pek uyumuyo hatta bazen hiç ve kucagımda 10 dak.uyuyo ara ara toplarsam 2 saat yapmaz bile.ama akşam karnını doyururum 12 de yatar sabah 6 da kalkar valla ben memnunum 12 de bende yatıyorum uyanmadan 6 saat süper geliyo bana çok şükür düzeni oturdu ama gece uykumuz hep böyleydi ertuğun gece gündüzkavramı hep vardı çünkü ilk doğduğunda ben 12 de karnını doyurdum ve kendi uyanana kadar hiç ellemedim çok şükür hiç bir gün aksatmadı 12 de yat 6 da kalktı

AHH tuğbacım darısı başımıza keşke elvin'inde şu gece uykuları düzenen girse yaa

Tuğbacım benimde kızım sabaha kadar uyanmıyor çok şükür ama ben süt sağmak için saat kurup kalkıyorum yoksa göğüslerim patlayacak gibi oluyor sabaha, birde sütüm gider sağmazsam diye korkuyorum. Sen hiç gece kalkıp sağmıyormusun?

gamzecim benim kızımda lina gibi uyuyordu..bas basa idik..yani babası ben ve kızım...gunduz sırf benimle idi...2 hafta boyunca uykusu düzene girdi...bugun buyukbabası anneannesi geldi...şimdi uyuttum..ev kalabalık olunca ve aksam uyku saati geçince huysuzlanıyor...AMA SUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM ARTIK ..........ANNEEEE OLMAK ÇOK ZORRRR..ÇOK ÖZVERİLİ..ÇOK ÇOK ÇOK ...sabırlıyız....evlat için deger.....bu özverinin karsılıgında tek dilegim saglıklı ve hayırlı olsunlar...

gamzecim 12 de sagıyorum bide 6 da caanım benimki öyle patlıcak gibi dolmuyo arada öyle oluyo oda pek nadir gündüz fazla sagıyorum bu aralar üzüldügüm için 2 gögsümden 150 ml zor çıkıyo .6 da sagıyorum 11 de 16 da 22 de bide 00 da işte toplam 5 defa 150 çıkıyo 00 da sagıyorum rahat uyuyayım diye canım

gamzecim benim kızımda lina gibi uyuyordu..bas basa idik..yani babası ben ve kızım...gunduz sırf benimle idi...2 hafta boyunca uykusu düzene girdi...bugun buyukbabası anneannesi geldi...şimdi uyuttum..ev kalabalık olunca ve aksam uyku saati geçince huysuzlanıyor...AMA SUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM ARTIK ..........ANNEEEE OLMAK ÇOK ZORRRR..ÇOK ÖZVERİLİ..ÇOK ÇOK ÇOK ...sabırlıyız....evlat için deger.....bu özverinin karsılıgında tek dilegim saglıklı ve hayırlı olsunlar...

Dilekcim aynen bizde 3 kişiyiz evde (ben eşim ve kızım). Annemler 10 gün önce buradalardı ve kızım oldukça alışmıştı kalabalığa. Onlar gittiğinden beri daha çok uyuyor maşallah. Uykusu geldiğinde Lina da huysuzlanıyor bazen. Dediğin gibi anne olmak çok zor. Ben çalıştığım için evde durmaya hiç alışkın değilim ama annemler gittiğinden beri dışarı adımımı atamıyorum. Ankarada hava da çok soğuk üşütür diye Linayla da çıkamıyorum. İnşallah evlatlarımız sağlıklı ve hayırlı olurlar dediğin gibi.

gamzecim 12 de sagıyorum bide 6 da caanım benimki öyle patlıcak gibi dolmuyo arada öyle oluyo oda pek nadir gündüz fazla sagıyorum bu aralar üzüldügüm için 2 gögsümden 150 ml zor çıkıyo .6 da sagıyorum 11 de 16 da 22 de bide 00 da işte toplam 5 defa 150 çıkıyo 00 da sagıyorum rahat uyuyayım diye canım

Tubacım bende 00 da 04 de 08.30 da 11.30 da 15 de 18 de 21 de olmak üzere 7 kere sağıyorum, bazen 6 kereye düşebiliyor ve benim her iki göğsümden toplam 130 - 140 çıkıyor her defasında. Yinede gece arada 1 kere kalkmazsam sütüm kaçar diye korkumdan saat kurup kalkıyorum.

kızlar akşam saatlerinde uyuduğunda peki odada yalnızmı bırakıyosunuz? yoksa yanınıazda mı tv li yerde mi yatıyor?

benim oğlumu tv li odada yatırmıyorum çocukların odasında beşiğinde uyuyo sese karşı oldukça hassas çıt desek uyanıyo .gecede 2 saatte bir kalkıyo gündüz uykusu sürekli 1 saat boyunca uymuyo her 15 dakikada uyandığı bile oluyo yani yatıyo kalkıyo sürekli

Kızımın oturma odasında beşiği var. Gündüzleri sürekli orada benim yanımda. Tv den etkilenmiyor çok şükür. Akşamları kendi odasında karanlıkta ve tek başına uyuyor.

yatak odamızda park yatağında yatıyo.oda benim baş ucumda duruyo yani çok ağladında uyanıyorum mırıldadında ellemiyorum çünkü uyuyo tekrar.gamzecim çok yoruluyorum gündüz onun için kalkmıyorum ben 12 de yatıyorum bazen 4 te klakıyo bazen 5 te ama 6 yı geçirmez o yüzden uykumu bölmüyorum gündüz zaten uyuyamıyorum uyumadığı için

X