Kızlar bebişim kaka yapamıyor yardımmmm

zuzu83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2008
115
0
Kızlar benim bebeğim kasık fıtığı ameliyatı olmuştu ve o günden beri kaka yapamıyor. Ne yapmalıyım tavsiyelerinize ihtiyacım var zeytinyağı içiriyorum daha ne yapayım???:sm_confused:

kasık fitiğ ameliyatını nezaman olduki ben bugün doktordaydım 3 yapmaması normal dedi ama senin kaç gün oldu hem ameliyattan kaynaklı bidurummu acaba doktora götür bence benim arkadaşımın oğluda ameliyat oldu ikibuçuk aylıkken ama o narkozun etkisiyle ishal olmuştu

benim kızım 34 günlükken ameliyat oldu ve o gün narkozun etkisinden dolayı geç uyandı epey aç kaldı sanırım ondan dolayı kaka yapamıyor. En fazla 5 gün bekledik ve yapmadı bugün 4. gün ve hala tık yok yapmaya çalışıyor her defasında kaka yerine kaka kokan gaz çıkarıyor ve deli oluyor hem o hem biz.

ah canım en büyük dert şimdilerde bu kakalar.benim kızım ameliyat olmadı ama kaka problemimiz var.4 günde yapıyodu.fitil veriyorum bende.cok geçmiş olsun canımm.inşallah bian önce yapar kakasını.bu bebişlerin kakaları cok degerli vallahiii

Kızlar benim bebeğim kasık fıtığı ameliyatı olmuştu ve o günden beri kaka yapamıyor. Ne yapmalıyım tavsiyelerinize ihtiyacım var zeytinyağı içiriyorum daha ne yapayım???:sm_confused:

öncelıkle gecmıs olsun canım..zeytınyagı ıyı bır seçim ama fitil denedınmı..kas gevsetıcı fitiller var bebekler ıcın..o bebegı cok rahatlatıyor .bırt dıye cıkaverır insallah...:)

bu arada benım kızımda masallah beline kadar batırıyor her yapmasında ama dunden berı mamadan dolayı galıba yapmakta zorlanıyor..anne sütü gercekten mucizeymiş

canım sakın yağ içirme yağı bebek yutamaz ve ak ciğerine kaçar bunu bize dr söyledi sakın sakın verme. ameliyat olduysa bununla alakalı bişi olmalı doktoruna danış bence..

canım bizim doktor fitil önermiyor tembellik yapıyormuş bağırsaklarda onun yerine bir çay kaşığı zeytinyağı verin demişti

canım sakın yağ içirme yağı bebek yutamaz ve ak ciğerine kaçar bunu bize dr söyledi sakın sakın verme. Ameliyat olduysa bununla alakalı bişi olmalı doktoruna danış bence..

gerçekten mi canım ay bu doktorlar söyledikleri biribirini tutmuyor hiç korktum vallahi şimdi eskiden annemler de zeytinyağı içirilermiş ama

kızlar bunu en basit yolu
cam silindir şeklindeki derecelerden alın
ucunu azcık vazeline değdirip poposundan hafif hafif uyarın
hemen yapacaktır
zararsız ve basit bir yol
yalnız dikkat edin bazen fışkırtabiliyorlar bu pozisyondayken
benim cadı suratıma kadar fırlatmıştı bir keresinde

geçmiş lsun cnm..

kulak pamuğunu zeytinyağına batırıp poposunu uyarabilirsin..

ama alışkanlık yapmamak lazım tembellik yapıyolar sonra:))

Zeytinyağı, kuru eriği kaynatıp suyundan içirebilirsin azıcık, bebeğin emiyormu anne sütü alan bebeklerde 3 gün falan yapmamaları normal olabiliyormuş ama 4 gün olduğuna göre fitil verebilirsin ,fitili alışkanlık yapabileceğinden çok fazla kullanamıyorsun sadece bir kereliğine verebilirsin .yani şimdi bir kereliğine verirsin ondan sonrada bağırsağını rahatlatacak gıdalar verirsin erik suyu gibi .. Yanlız ameliyat olduysa doktora yinede bir danış .. çünkü ameliyat yeri bağırsağa yapışıp kaynayabiliyor bu da bağırsak problemleri yaratabiliyor.seni korkutmak için söylemedimde (Benim oğluşumda ameliyat olmuştu ordan biliyorum. allaha şükür böyle bişey olmadı ama bir kabızlık probleminde doktor söylemişti. röntgen falan çekmişlerdi.. ) aklında olsun canım

35 günlükken benim oğlum da fıtık ameliyatı oldu... kabızlık yaşamadık aksine ishal oldu... ama olablir çünkü 10 saat falan emzirememişti... günde 1 çay kaşığı zeytinyağına devam et canım... ciğerlerine falan kaçmaz korkma... hergün tv de doktorla söylüyor bağırsaklarını temizler bebeklerinize zeytinyağı içirin diye... hem çok da faydası var...

bir de kulak çubuğunun ucuna vazelin sür totişine azıcık sok... ozaman da yapar... rezene de içirebilirsin... ben 10 çay kaşığı falan veriyodum o zamanlar...geçmiş olsun canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…