Kizlar bana biraz akıl verin :(

ezra92

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2011
129
5
nerden baslasam bilmiyorum! Hayatim diyetlerle gecti. Genetik yapim kilo almaya cok müsait. 1 hafta dikkat etmesem hemen kac kilo alan birisiym. Bi dönem bundan cok sıkıldm. Artık yeter dedim ve diyetin/ sporun önünü biraktim. Psikolojik olarakta kendimi iyi hissetmiyordum ki hala öyle, kendimi yemege verdim. Tartida kilolar aldi basini gitmeye basladi. Ara ara toparlamaya calistim ama olmadi. Okadar diyetler, aclik kurlari yapmistimki vücudumun dengesini iyice bozuldu. Sonra birde adet olmamaya basladim. 7-8 ay kadar. Baktim olmuyor dogum kontrol hapi verdi doktorum. Hormon bozuklugu basladi. Anlicaniz bir sürü sey. 70,75,80 derken 83 kiloyu gördm. Cok mutsuzum. Coool Uzun süredir diyet yapiyorum ve sadece 3kilo verdim. Ama günlerdir 80altina düsemedim. Lütfen yardim edin( neler yapabilirim? Moralimi cok bozuyor bu durum. Cidden cok yipraniyorum

bende sendenim haftada bir gün fazla yiyim 2 kilo alıyorum ve o bir günün acısını 2 hafta boyunca zor veriyorum.
1 aydır diyetteyim ayrıca 30 dk bisiklet kullanıyorum sadece 2 kg verdim ama bu bir ayda toplam 6 günde çok güzel bir şekilde kötü cısss şeyler yedim verdiğim anca bu kadar.
bende çok pes etme noktasına geldim ama devam edicem inadım inat bende 80 kilo idim şimdi 78 kg.
daha önce 15 kg verdim ama dikkat etmeyince hepsini aldım,

Bende bu sefer kararliyim ve pes etmicem. Cok zorlanmiyorumda. Hatta hayatimdan o sagliksiz yicek ve icecekleri cikardigim icin mutluyum. Ama tartilinca beni bi korku sariyor. Ya veremezsem. Ya daha kötü olursa. Aklimdan bunlar geciyor ve moralim cok bozuluyor. Onun disinda kilo benim icin hep takinti olmustu. Cok önemsiyorum kendimde. Kendime güvenimi cok etkiliyor. Aynaya bakinca cok mutsuz oluyorum. Giyinicek birsey bulamiyorum. Hatta bu yüzünden disari bile cikmak istemiyorum bazen. Sanki herkes bana bakiyor gibi hissediyorum. Rahatsiz oluyorum.

canım aynı düşünceler bende de oluşuyor ama kendimi üzmekle bir yere varılamayacağını bilmek gerekir.
mutlu ol,mutlu olursan kafaya da takmıyor insan.
inşallah kısa zamanda kilolarımızı veririz.
biliyorum uzun bir süreç ama dayanacağım,ben hep yazın mayoyla denizde yüzmeyi,ince ince kıyafetler girymeyi hayal ederek pes etmiyorum.
şu da var ayda 2 kilo versem bile 6 ay sonra 12 kilo vermiş olucam ve şimdiki halimden kat be kat daha iyi hissedicem,görüneceğim.
ayda 1 kilo bile olsa bu 1 senede 12 kilo eder,böyle düşünmek gerekir.

Haklisin biraz öyle düsünmek gerek :) insallah veririrz ve daha mutlu olurz. Aman insan bu konuda biraz sabırsız oluyor iste

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…