Kızlar bana bi yardım edin nolur kafam durdu artık Histeroskopi olmalı mıyım

tubiikk

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
349
111
27
Kızlar biraz uzun yazıcam umarım sıkılmadan dinlersiniz yardımınıza ihtiyacım var.
Kızlar ben opu oldu Şuan rahim dinlendirme aşamasındayım. İlk adetimi bekliyorum bugün 7. Günüm.

5. Güne giden şükürler olsun 3 adet embriyom var.
Kaliteleri 4aa 4ab 3bc şeklinde
Şimdi sorularım şunlar kızlar
Benim sol tüpüm kapalı, ben temizliğime aşırı dikkat eden birisiyim küçüklüğümden beri idrar yolu enfeksiyonum hep var. Seyahatte. Dışarıda vs hep enfeksiyon olurdum bu enfeksiyon ilerleyip benim tüpümü kapatmış oluyor ?
Ya da rahim de iltihaba sebep olur mu bu enfeksiyon?
İdrar yolu enfeksiyonu oluyor olmam rahiminden sıkıntı var olduğu anlamına gelir mi?
Histeroskopi olup olmamakta çok kararsızım çünkü aşırı maliyetli doktorum istersen yaparım ama tutmazsa ikinci embriyonda deneriz dedi
Ama ben en iyi kalite embriyomu riske atmak istemiyorum.
Sizce ne yapmalıyım?
Birde doktorum ayrıca şunu söyledi sol tüpün kapalı sağ tüpün açık ama hafif genişleme görüyorum şimdilik müdahaleye gerek yok ama ilerleyen zamanlarda laporskopiye de ihtiyaç duyulabilir dedi
Kızlar 3 embriyom var riske atmak istemiyorum bana bi akıl verin tecrübelerinizi paylaşın lütfen

.

Forumda yazılan tecrübeleri okuduğumda, edindiğim sonuç, tüplerde (biri veya herikisinde) bir şişme veya genişleme - Hidrosapenks (Tüplerin İçinde Sıvı Birikmesi)- varsa buradan gelen sıvı embriyonun tutunmasında sorun yaratıyor. Ben olsam, durumum için bir kadın-doğum uzmanından ikinci bir fikir alırdım, ne kadar ciddi veya değil anlamaya çalışırdım. herşey gönlünüzce olsun..

Yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim .
Bende öyle düşünüyorum başka bir hekimden daha mutlaka görüş aşacağım.
Ama tam bir genişleme söz konusu değil demişti doktorum çok üzerinde durmadı o durumun
Peki histeroskopi olmam ya da olmamam konusundaki fikrinizde merak ettim

Canım tuplerin tıkalı olması ayrı sıvı birikimi olması farkli bisey ilk önce sendeki hangisi benim iki tupumde hem tikaniklik hem sıvı birikimi vardı ve aldırmak zorunda kaldm sıvı birikimde tipten rahime sıvı akışı oluyor ve embriyonun tutunmasini engelliyor o yüzden ben aldrdm idrar yolu enfeksiyonunla rahim içi enfeksiyonlarida farklı şey bence adetten sonra bi kadın doğumluyum git smaer testini yaptr enfeksiyon varmi yokmu anlasiliyor yine kokulu akıntın varsa buda rahim icindeki enfeksiyonu gösterir doktor genelde fitil yazıyor Bi 10 12 günlük benimkide sürekli enfeksiyon olan Bi insanım kokulu akntm hiç gitmezdi şükür 10 günlük Bi fitil kullandm şuan 4 5 aydr hiç bir şikayetim yok bence ilk önce tüpünden rahim boşluğuna sıvı sızıntısı varmı ilk önce bunu Bi doktoruna görüş sonra karar ver derim

Sol tüpümün tamamen kapalı olduğu sağ tüpümün açık ama hafif genişleme olduğunu söyledi bana.
Tam bir bilgim olmadığı için buradan fikir almak istedim.
Smear testi ile rahimde enfeksiyon iltihap olup olmadığı anlaşılıyor o zaman anladım kadarıyla değil mi
Benim akıntım var evet ama sadece adetime yakın dönemde kokulu akıntım olurdu diğer günler akıntımda koku almadım
Ay çok teşekkür ederim size bu bilgiler için

O zaman bence Bi transferden önce kadın doğuma gözüküp fitil kullanin enfeksiyon engel oluyor çünkü

Kalitelerine pek takilmayn genetiginde Bi problem olmadıkça nasibinizi varsa olur canm benim bu transferde 3 bb 3bc koyuldu kimyasal oldu yani sonuçta Bi tutunma mevcut ama büyük ihtimal genetiginde Bi sknti olduğu için gelişimi durmuş tutunmaya tam devam edememiş hakkında hayırlısı olsun

Ayyy evet doktorumda öyle söyledi umarım içlerinden biri de olsa genetiği sağlamdır
Çok teşekkür ederim size sizin oldu mu

Benimde aynı durum vardı.Enfeksiyon kaynaklı tüpte tıkanıklık.Ben ameliyatla bağlattım.Bir arkadasımda aynı durumdaydı amelıyat olmadı doğurdu bir sorun olmadı.Yani bunu kestirmek zor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…