Kızlar balayına giderken neler götürdünüz?

elagam

Beraber büyüyoruz kızım; )
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2010
3.490
125
iyi akşamlar hanımlar: )
Allah nasip ederse 3 haziranda düğünüm var ve 5 haziran gecesi yola çıkacağız balayı için.
BERA otelde karar kıldık.5 gün kalacağız.
ben tesettürlüyüm.
birazda süslüyüm
günlük kıyafet olarak neler kullanışlı olur,akşam yemekleri için şık kıyafetlere gerek var mı yoksa hep rahat şeyler mi götüreyim,kaç takım kıyafet yeter,terlik,sandalet,ayakkabı nasıl olmalı...bla bla bla :86:
şimdiden bunun tasası sardı beni
bide beraya giden varsa oranın ortamını yazabilir mi?
herkes rahatken,ben kokoş kalmayım içlerinde: )

buyrun paylaşalım,hepimize fikir olur: )

:) çok hoş ya daha hazirana çok var bence kendini rahat hissedeceğin kıyafetler al bi de bolca pijama takımı değişik değişik giyersin

pijamam mı:)) balayında pijama mı giyilir yaa o hayatının en önemli anlarından anılarından olacak
boyle 5 yıldızlı otelde pıjamayla dolasılır mı saten seksı gecelıkler almalısın bence pıjama bı tane ble alma.)
onun dısında kullandıklarına bak ıhtıyacın olanları al ben genelde lıste yaparım unutmım dıe sanada tavsıye ederım bır lıste yap neye ıhtıyacın olacak dıe.

vallahi biz geçen sene kız sezonuydu termal villa kiraladık çok güzel yürüyüş felan yaptık o yüzden eşorman spor ayakkabi birde güzel bir elbise mutlaka yanına al dışarıya yemeğe fılan için duş jeli diş macunu şampuan terlik ev terliği vallahi biz ne varsa doldurduk arabamıza

Düğün telaşında unutma ihtimalim çok yüksek olduğu için kendimce bir liste çıkardım. Biraz detaylıca ama :) Umarım işinizi görür..

BALAYI HAZIRLIKLARI

Kullanılacak bavulların düğünden önce hazırlanması
Nüfus cüzdanıları çantaya konacak
Bilet ve otel faturaları çantaya konacak
Diş fırça ve macunları
Tarak-Fırça
Cımbız, törpü ve tırnak makası
Plaj havluları
İç çamaşırları
Bikiniler
Plaj kıyafetleri
Günlük kıyafet
Gece kıyafetleri
Çanta ve portföy
Sandalet, plaj terliği ve topuklu ayakkabılar
Takılar
Plaj Şapkası
Plaj çantası
Saç tokaları
Makyaj malzemeleri
Oje, aseton ve bolca pamuk
Parfüm
Güneş gözlüğü
Güneş kremleri ve yağları
Güneş sonrası nemlendirici
Şampuan
Saç kremi
Şarj cihazları
Fotoğraf makinesi
Yedek piller ve adaptör
Ağrı kesici, yara bandı

duygummutlu çok güzel bir liste yapmış gerçekten.

eşine ve kendine şapka al, ayrıca bence aynı renk t-shirt alabilirsiniz, uzun bol ve rahat elbiseler almalısın.

bide erkekler düşünmüyor bizim kadar, onun valizinide hazırla hatta beraber alışverişe çıkın, eşine bikaç tshirt,şort,terlik falan al. yoksa bi sırt çantasıyla gelir, aynı tshirtle 3 gün gezer haberin olsun.

eger hersey dahil 5 yıldızlı otele gidiyorsanız plaj havlusu almanıza gerek yok havlu kartları variliyor hergun temiz istediğinkadar degişebilecegin havlu veriliyo

:) çok hoş ya daha hazirana çok var bence kendini rahat hissedeceğin kıyafetler al bi de bolca pijama takımı değişik değişik giyersin

biraz erken başladı bu telaş ama ben düğünümüze kadar çok yoğun olacağım: ( düğünden önceki gün bile sınavlarım olacak: (

gecelik mi
liste yapmayı bende düşünüyorum.bide şunu istemiyorum,valizi tıka basa doldurupta çoğunu kullanmadan dönmek hamallık olur,o yüzden ne az ne fazla eşya götürmek istiyorum.

canım bizim spor ayakkaıbıyı kullanabilir miyimki :44:
yaz sonuçta...parmak arası terlikler daha rahat olmaz mı?
peki canım şık elbise olarak kaç tane götürdün?
nişanlımla konuştuk,gece dışarda ne işimiz var,bizim başka işlerimiz olacak dedi
ama illaki 1 tanede olsa götüreyim değil mi?

canım ne de güzel bi liste yapmışsın: ))) ellerine sağlık valla: )
bunları dikkate alacağım: ))
mesela ben foto makinesini hiç düşünmemiştim: )
peki canım ütü götürmeyi düşünüyor musun sen?
araşırdımda otellerde ütüler ücretliymiş,üstelik parça başına fiyatlandırıldığı için biraz tuzluya mal oluyormuş.ütü de götürsem çok mu abes olur acaba

aynen canım,bende rahatlığa önem veriyorum.
ama şundanda korkuyorum,gideceğimiz otel 5 yıldızlı olduğu için millet şıkkıdım dolaşıpta ben salaş kalmayayım? :26:
nişanlımla birlikte hazırlarız,çünkü ona bıraksam dediğin gibi 3 gün aynı tshirtle gezer ve hiçte gocunmaz

eger hersey dahil 5 yıldızlı otele gidiyorsanız plaj havlusu almanıza gerek yok havlu kartları variliyor hergun temiz istediğinkadar degişebilecegin havlu veriliyo

zaten hiç havlu almayacağım,otel 5 yıldızlı.
ama ütü alayım diyorum.

telas erken baslamis
canim cok kokos olmayan ama sik 2 tane güzel elbise al yanina.
5 gün kalacaksiniz 5 günün 2 gecesi disari ya cikarsiniz ya cikmazsiniz yani.
geri kalanini rahat seyler al.
yanina güzel güzel saten gecelikler al tabi o sicakta uyurken giyebilirmisin bilmiyorum
ütüye gerek varmi bilmiyorum kiyafetlerini ütülü düz bi sekilde koyarsan bisi olmaz.
ayakkabi konusundada acik ayakkabi ve terlik al yanina kapali ayakkabi falan giyilmiyor cünkü.
foto makinasi ve kamera alin yaniniza kesinlikle her ani fotolayin.
rolon unutma hos kokulu 1-2 tane al yanina.

landfloves çok teşekkür ederim..
kesinlikle haklısın, beraber alışverişe mutlaka çıkmak gerekiyor. biraz şanslıyım bu konuda çünkü o benden daha zevkli :)

civcivv, eğer mini seyehat ütüsünden bahsetmiyorsan ütü bavulunun büyük bir bölümünü kaplayacaktır, seyahat öncesinden kıyafetlerini ütüleyip güzel şekilde yerleştirirsen ve gittiğin gibi gardroba asarsan , kıyafetlerindeki ufak kırışıklar bile düzelecektir. cok kritik bir durumda otelden yardım istersin zaten.
Ben ütü ile kendine eziyet etme derim..

Canım harika bi liste olmuş hemen ajandama kaydettim teşekkürler

rolon aklımdaydı canım alacağım inş.
ben tesetttürlü olduğum için şallarımın ütülenmesi gerekiyor en kötü ihtimal: (
bide nişanlım dağınıktır atar oraya buraya tişörtlerini ertesi gün bi bakmışız kırışmış :26:
saten gecelik değilde,babydoll alacağım çoğunlukla,o da çok ince kumaşlar olur ya da tül saten çok yakar çünkü

canım aslında seyehat ütüsü istiyorum. aslına bakarsan haklısın,seyehat ütüsüde olsa yük sonuçta..
bn tesettürlü olduğumdan yanımda bi çok şal olacak.
şalda çok takıntılıyım,belki hafif kırışık bi gömlek veya eteği giyebilirim ama şalda öyle bi esnekliğim yok: (
illa pürüzsüz olacak.aslında topu topu 6 7 şal olacak,onuda otele mi ütületsemki?

Vaoovv süslülere bak sen

Mayısta balayına çıkacağız ve ben sadece 1 bikini, 2 elbise, 3 de gecelik almayı düşünüyorum. Topuklu ayakkabıymış fln hiiiç işim olmaz, ben oraya dinlenmeye gidiyorum.

Nişanlıma da 1 deniz şortu, 1 capri, 2 de t-shirt tamamdır.

Aynı elbiseyi 2 gün üst üste giysem nolcak sanki

Valla kızlar takdir ettim kokoşluğunuzu

kaç günlüğüne gidiyorsun canım,
valla saydıklarını ben 2 günde giyer bitiririm
ben 3 4 etek,1 tane elbise,5 tane üst,bi tane terlik,bi tane sandalet 2 tanede topuklu götüreyim diyorum: )))
bu arada şimdiden hayırlı olsun

ozelden mesaj aticakdim olmadi mesaj kutusunu bosaltirsaniz atabilirim..sevgiler

öncelikle hayırlı olsun bende bahar aylarında balayına çıkıcam..
rezervasyonumuzu bugün yaptırdık ve bende tesettürlüyüm..
şimdi balayı konularını okurken işime yarayacak bi konu buldum :)

bende bi liste yapmalıyım sanırım 4 gün kalıcaz biz.
çok güzel içime sinen biyer oldu_oyüzden çok mutluyum.
kafamda en ufak birşey yok ne götürmeliyim diye.
giderken bi takım şık giyersin belki bi topuklu ayakkabı falan ama ben çok rahatlıktan yanayım.
bol bi pantol üstüne bi ince tunik tarzı ceket bi şal altına bi babet spor ayabbakı yada sandalet tamammdır :)
çok kokoş olmak istemiyorum.

sanırım götüreceklerim
1-topuklu ayakkabı giderken giyeceğim.
2-sandalet veya babet
3-parmak arası terlik yada spor ayakkabı
4-etek
5-dar pantol
6-bol pantol
7-gömlek
8-iki ince tunik
9-5 tane şal :)
10-bi spor çanta ve valiz
11-iki gecelik
12-bi eşorfman takımı
13-3 adet iç çamaşırı
14-şort_bikini
15-parfüm,rollon,krem,cımbız
16-kameram
17-günlüğüm :)
18-elbise
odada giymek için bi iki rahat askılı badi.
daha aklıma gelmedi bu ne ya bildiğin aylık izne çıkar gibi oldu
ahh kadınlarrr

aklıma gelmişken ütü benim için çoook önemli kırışık takıntım var
giyemem pek fazla.
şallar mutlaka ütülü olmalı

Merhabalar civciv,sana özel msj göndermeye çalıştım ama msj kutun doluymuş ben de tesettülüyüm,bera bana da önerildi,bizim balayımız da yaklaşık 5 gün civarı olacak,henüz oteli arayıp fiyat konusunda bilgi almadım ama sitesinden baktığımda pek de birşey anlamadım..sana sormak istediğim tam olarak kaç gün kaç gece için ne kadar ödeyeceksiniz,herhangi bir tur firması aracılığıyla mı yoksa direkt kendiniz mi anlaştınız.yardımcı olabilirsen çok sevinirim.ha bi de şunu sormak istiyorum,otellere balayı çifti olduğunu söyleyince daha mı çok kazık fiyatla karşılaşma imkanı var yoksa indirimle mi..:44:biz bilemedik de,bir arkadaşımız balayı çifti olduğunuzu söylemeyin dedi..ama bi yandan da odamıza ayrı özen gösterilsin,ikramlar olsun,güller filan da olsun istiyorum,kaç kez balayına çıkacağız ki..:26:.şimdiden tşk ederim..

ozelden mesaj aticakdim olmadi mesaj kutusunu bosaltirsaniz atabilirim..sevgiler

tamam canım boşaltıyorum hemen: )

listen harikaymış canım: )seni konularndan tanıyorum,en son istemen olmuştu: ) maşallah ne de çabuk evleniyorsun: ))
Rabbim hayırlı uğurlu etsin: )
ben çok süslüyüm: ( o yüzden çok kıyafet götüreceğim sanırım.bir sürü şal,4 etek,1 veya 2 elbise,2 topuklu ayakkabı,1 sandalet,1 terlik götüreyim diyorum: )))
diğer yazdıkların bende de standart.

canım aslında beranın sitesinde fiyat listesi yazıyor.gideceğin aylara göre fiyatlar değişiyor.
mesela 1-15 haziran arası kişi başı 55euro.
diğer yandan ramazana denk geldiği için temmuz ayında fiyatlar son derece düşük.
balayı çiftlerini zam veya indirim uygulanmıyor bildiğim kadrıyla canım.
biz standart oda ayarladık,balayı için geldiğimizide belirttik,ekstra bi ücret uygulanmadı çünkü biz öncesi nette fiyat araştırmıştık,gördüğümüz fiyatı söylediler gene.berada balayı çiftlerine çok özel davranıyorlarmış
sürekli bir şeye ihtiyaçları olup olmadığı ya da memnuniyetsizliklerinin olup olmadığı soruluyormuş canım.
bize çok övdüler berayı.balayı çiftlerine karşı daha misafirperverlermiş: )))
bu arada hayırlı olsun canım: ))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…