Kızlar allık renklerinin kullanımı mevsimlere göre değişir mi?

mrv_90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2013
235
3
Bugün aslında allık alma fikri aklımda yoktu ama fotoğraftaki allığı görünce dayanamadım hem kapağı hem rengi pek tatlıydı.
Aslında tam yaz rengi.Kullanma ömrü de 2 yıl.Benim kullanımıma göre o bana 4 yıl yeter:) o yüzden soruyorum bu tür açık renkli bir allığı kış aylarında da kullanabilir miyim tarihini geçirmemek adına.Yoksa daha koyu tonlar kullanmalıyım? bu arada beyaz tenliyim.
$imagesCA1IKIZZ.jpg

Mevsimlere göre allık renkleri konusunda çok uzun uzadıya düşünmedim aslında ama senin konunu görünce şöyle bir kullanım şeklimi gözden geçirdim. Kışın insanın rengi nezleden filan soluklaştığından olsa gerek kış aylarında daha şeftali-pembe arası, baharda canlılık yakalamak için olsa gerek pembe, yazları da pembe-bronz arası tonlar kullandığımı farkettim :KK14:

Bu açıdan bakarsak beğendiğin allık da yaz-sonbahar için uygun bence geçiş tonu gibi :KK14:

her mevsim başka bi allık mı kullanılıyomuş niye ki ben duymadım öyle bi şey:KK53:

Başta şunu söyleyeyim allıklara aşırı zaafım var.Yani demek istediğim kışın genellikle koyu renler giyiyoruz ya ben de biraz koyu tonlu bronz gibi allıklar kullanıyorum haliyle. Kıyafetler koyu olunca yüzümde sırıtıyor gibi geliyor bana. Yazın daha renkli cıvıl cıvıl şeftali , pembe gibi renkleri tercih ediyorum mesela .Ondan sordum :KK34:

Mevsimlere göre allık renkleri konusunda çok uzun uzadıya düşünmedim aslında ama senin konunu görünce şöyle bir kullanım şeklimi gözden geçirdim. Kışın insanın rengi nezleden filan soluklaştığından olsa gerek kış aylarında daha şeftali-pembe arası, baharda canlılık yakalamak için olsa gerek pembe, yazları da pembe-bronz arası tonlar kullandığımı farkettim :KK14:

Bu açıdan bakarsak beğendiğin allık da yaz-sonbahar için uygun bence geçiş tonu gibi :KK14:
Canım senin dediğin de mantıklı bir bakış açısı teşekkürler :) Arkadaşa anlattığım gibi;Başta şunu söyleyeyim allıklara aşırı zaafım var. Yani demek istediğim kışın genellikle koyu renkler giyiyoruz ya ben de biraz koyu tonlu bronz gibi allıklar kullanıyorum haliyle. Kıyafetler koyu olunca yüzümde sırıtıyor gibi geliyor bana. Yazın daha renkli kıyafete göre cıvıl cıvıl şeftali , pembe gibi renkleri tercih ediyorum mesela .Senin bahsettiğinle benziyor

Son düzenleme:
X