Kızlar aklıma bisey takılıyor

meraklime

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2023
150
38
27
Gebelik hesaplaması yapılırken en son regl olduğumuz ilk günden hesaplama yapılıyor . Mesela 2 haziranda regl olan biri 2 temmuzda 4 haftalik gebe görünüyor. Fakat her ay 33 günde bir adet gören kadın ile 27 günde bir gören kadın arasında yüksek oranda hcg farkı çıkıyor. Misal ben 33 günde bir regl oluyorum ve hcg düzeyi haftaya göre düşük kalıyor. Çünkü yumurtlama yerlesme derken ancak gebelik oluşuyor. Başkası 27 günde bir görüyor ve hcg beklenen tarihe kadar hızla yükseliyor . Çünkü daha kısa sürede yumurtlama görüyor. Saçma sapan düşüncelere girdim aydınlatır mısınız.

bir önemi yok ki bunun. zaten ilk basta size son regl gününüze göre hafta belirleniyor ama sonra ilk ultrasonda kese boyuna göre hafta güncelleniyor. hcgnin ne kadar yüksek veya düsük olduğu önemli değil. önemli olan beklenen oranlarda artması. ve zaten bu sebeple yani döllenme her kadında farklı olduğu için regl gecikmesinden 10-14 gün sonra doktor kontrolü öneriliyor. cünkü gec döllenme vs durumlarında da net sonuc alınıyor ultrasonda. benim erken döllenme oldu mesela ama yüne de keseyi 5+3te gecikmemin 10.gününde gördüm. halbuki beta hcg regl günümde 2408di.
umarım anlatabilmisimdir

Harika anlatmışsın hemde . Benimde 33 gün regl döngüm . Suan 2 gün kaldı. 5 gün kala hcg 30 çıktı. 2 gün sonra yeniledim 67 çıktı. Yarın tekrar kan vereyim diyorum bide doktor randevum var zaten yarın. Ne çıkar bilmiyorum ama bir sonraki gün de bat günü zaten . İlk gebeliğim. Tedirginim

hiç endişe etmeyin. inşallah her sey güzel ilerler ve sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…