kızlar acil yardımm...!

I

ilaydaa

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ilaydaa
kızlar ben bişey sorcam
lütfen tecrübeli arkadaşlar cevap versin
ben geçen hafta hamile olduğumu öğrendim
ve çarşamba günü doktora gittim
ama henüz keseyi göremedik :çok üzgünüm:
benim sormak istediğim
sağ kasığımda rahatsızlık veren ağrı var
sol kasığımda zaman zaman ağrıyo ama
sağ kasığım uzun süreli devam ediyoo
benim anlamadığım tek taraflı ağrı oluyomu
şuan bile sancı var
iyice korkmaya başladım:çok üzgünüm:
ne olur yardım edin
ve dua edin dış gebelik falan olmasın
doktor çarşambaya randevü verdi
ben dayanamıyorum yarın gidicem:çok üzgünüm:

• Konu Sahibi ilaydaa
kaç haftalıksın sen canım benim sakin ol panikleme bişiy yoktur umarım

• Konu Sahibi ilaydaa
canım netteki hesaplamalara göre
6+2 günlük hamileyim
benim tahminimce en fazla 1 aylık
biliyosun hesaplamada adetin ilk gününde hesaplanıyo
ama çok korkuyorum:çok üzgünüm:
inşallah bişey olmaz

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi ilaydaa
cevap verecek kimse yokmu
lütfen yardımmmmmmmm

• Konu Sahibi ilaydaa
canim ilk keseyi gormeye gittiginde kac haftaliktin tabiki sata gore soyle cnm

• Konu Sahibi ilaydaa
canım benim doktorun seni kontrol altına alması lazımdı böyle bir şüphen varsa. ben dışgebelik geçirdim.

hcg değerin ve 2 günde bir artışların önemli canım.

hcg 1500 ü geçince vajinal ultrasonda mutlaka görünmeli canım, görünmüyorsa dış gebelik teşhisi konuyor genelde. 1500 hadi 2500 de görünmeli mutlaka.

hcg değerlerine bakıldı mı canım.

• Konu Sahibi ilaydaa
cevap verecek kimse yokmu
lütfen yardımmmmmmmm

Canım bende ilk gebeliğimde adetim geçiktikten sonra kasıklarımda çok ağrı oluyordu sol tarafta daha çoktu bende tedirgin olmuştum dış gebelikmi diye ama bu ağrılar normalmiş rahim büyüdüğü için baskı yapıyor kasıklara fakat şöyle bir durum var ben ilk doktora gittiğimde altı haftalıktı ve keseyi görmüştük ama senin hesaplamanla bazen tutmayabiliyor o yüzden telaş yapma bekle doktorun çağırdığı zmana kadar ben o kadar çok ağrı çekiyordum ki şimdi aklıma geliyorda iyi sabretmişim..

• Konu Sahibi ilaydaa
canim ilk keseyi gormeye gittiginde kac haftaliktin tabiki sata gore soyle cnm

ozaman 5 haftalıktı
ama doktor karındab baktı kese görünmedi
erken olduğu için görünmeyebilir dedi
haftaya tekrar gel dedi

• Konu Sahibi ilaydaa

doktora ben bu tarz bir şikayetim olduğundan bahsetmedim
normal olduğunu sanıyodum
ama ağrı uzun süreli olunca bu beni korkutmaya başladı
kan testi falan yapmadı
bana sordu sen yaptınmı diye
bende evet dedim
ultrasonda karından baktı
bilmiyorum artık
inşallah bir terslik olmaz

• Konu Sahibi ilaydaa
Canim Karindan Bakarsa Tabi Göremezzzzz Vajinal Bakicak Ki Ozaman Görünsün Korkma Canim Benimm

• Konu Sahibi ilaydaa
ozaman 5 haftalıktı
ama doktor karındab baktı kese görünmedi
erken olduğu için görünmeyebilir dedi
haftaya tekrar gel dedi

canim ozaman normal merak etme gorunmemesi cok dogal ve korkma sakin hepimiz ayni agrilari yasadik eger cok siddetli degilse ve ara ara sanci gibi kasiklarina batiyosa merak etme cnm

• Konu Sahibi ilaydaa
canım böyle bi şüphen varsa bence hemen git vajinal baktır, kantestini yaptır. kantestini de doktoruna göster, şikayettlerini anlat.

geç döllenme de olabilir canım. iyi düşünmeye çalış.a.s.

• Konu Sahibi ilaydaa
canim ozaman normal merak etme gorunmemesi cok dogal ve korkma sakin hepimiz ayni agrilari yasadik eger cok siddetli degilse ve ara ara sanci gibi kasiklarina batiyosa merak etme cnm

inşallah dediğiniz gibi olur
sancım ara ara oluyoo
ama uzun sürüyoo
boş gebelik dış gebelik falan duyunca bayağı bir endişelendim
psikolojikte olabilir diyede düşünüyorum
yani anlıycanız bayağı bir korkuyorumsenağlama

• Konu Sahibi ilaydaa
canım böyle bi şüphen varsa bence hemen git vajinal baktır, kantestini yaptır. kantestini de doktoruna göster, şikayettlerini anlat.

geç döllenme de olabilir canım. iyi düşünmeye çalış.a.s.

yarın sabah hemen gitmeyi düşünüyorum
daha fazla dayanamıycam artık

• Konu Sahibi ilaydaa

bence icinde kuruntu var diye simdi oyle dusunuyosun cnm merak etme gorursun bak hersey normal gidecek daha once dusuk falan yaptinmi yada dis gebelik gecirdinmi

• Konu Sahibi ilaydaa

canım ya bence de git.

bak iyi düşünmeye çalış ama tedbirli olmak lazım. tehlikeli bi durum çünkü. öyle bi şüphen varsa dikkatli ol.

bende şöyle oldu. hcg çok düşük başladı 113 lerde. sonra iki kat artmadı. ve 1500 geçtiğimiz halde rahimde görünmedi vajinalde bile. ve çok ağrım oluyodu. sağ tarafta ağrı değil de.. sanki oraya bişey koymuşlar gibi hassasiyet vardı eğilip kalkarken hissediyodum. kahverengi lekelerim geliyodu sürekli.

canım iyi düşünmeye çalış tamam mı. ama doktorunu da ihmal etme.
inşallah değildir canım. daha küçüktür belki de o yüzden görünmemiştir. git için rahatlasın canım.

• Konu Sahibi ilaydaa
bence icinde kuruntu var diye simdi oyle dusunuyosun cnm merak etme gorursun bak hersey normal gidecek daha once dusuk falan yaptinmi yada dis gebelik gecirdinmi

çok sağol canım yaa
çok dua ediyorum
bişey olmasın diye
öyle birşey yaşamadım
bu benim ilk gebeliğim

• Konu Sahibi ilaydaa

bende lekelenme falan yok
sadece ağrı var

• Konu Sahibi ilaydaa

bence ayrıca ağrılarının gaz sancısıolup olmadığından emin ol çünkü herkes bilir gaz sancısı da rahme ve kasıklara felaket bi baskı yapıyor. şu an senin vücudunda her zamakinden farklı olan bi hormon yani beta hcg dolaşıyor ve bu hormonun en çok etkilediğ yerlerden biri barsaklar; içeride gaz artısı ve bu gazın normalden daha serbest bir dolaşımı oluyor. hatta daha 6 7 haftalık hamilelere bakarsın karınları byümüştür; halbu ki imkansız o kadar küçük bi bebeğin karnı büyütmesi, işte o rutin gaz..... sen de bu ayrıma bi varmaya çalış bakalım. ben bunları nerden mi biliyorum; yaşadım ordan. sabaha kadar ağladığımı atırlıyorum o sancıdan. tabi ben ilk başta bebeğe bi şeyoluyo sanıyordum, sonradan farkettim ve araştırdım. umarım korkacak bişey yoktur.

• Konu Sahibi ilaydaa
çok sağol canım yaa
çok dua ediyorum
bişey olmasın diye
öyle birşey yaşamadım
bu benim ilk gebeliğim

canim ee daha ne kotu dusunuyosun moralini yuksek tut cnm kendini bosuna yipratirsin hersey gonlunce olsun doktora gidince sonucu yaz bizlere merak ederim yoksa valla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…