Kızlaaar bugün kontrole gittim

Bayanmutluu

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
122
23
26
Kızlar selaam Hayırlı Ramazanlar diliyorum hepinize ilk önce 🙏🏻ben geçen ay tedaviye başladım hormon tahlili yaptı doktor bugün de tekrar gittim dün regl oldum ikinci gün gel dedi çünkü prolaktinim 33 den 0.8 e düşmüş bu güzel de bu sefer de TSH yüksek çıktı 3.42 olması gereken 2.5 dedi doktor ilacın dozunu arttırdı nolcak böyle canım sıkıldı biri düşüyor biri çıkıyor inşallah prolaktinim tekrardan çıkmaz yani😒😒😒

Kızlar selaam Hayırlı Ramazanlar diliyorum hepinize ilk önce 🙏🏻ben geçen ay tedaviye başladım hormon tahlili yaptı doktor bugün de tekrar gittim dün regl oldum ikinci gün gel dedi çünkü prolaktinim 33 den 0.8 e düşmüş bu güzel de bu sefer de TSH yüksek çıktı 3.42 olması gereken 2.5 dedi doktor ilacın dozunu arttırdı nolcak böyle canım sıkıldı biri düşüyor biri çıkıyor inşallah prolaktinim tekrardan çıkmaz yani😒😒😒
Merhabalar prolaktin düşürmek için ilaç kullandıniz mi? Genellikle prolaktin ve TSH bağlantılı gibi yani TSH ilacı prolaktinide düşürüyor biraz ama prolaktin ilacı kullandiysaniz TSH pek etkilemez dusduyse de yine yükselecek belli bir yere kadar..bende de sürekli aynı sorun oluyordu TSH ilacindan korkma normale gelene kadar yukseltebilirler ama ilacı değiştirince etkisi en iyi 4haftada anlaşılıyor..kilo vermeye çalış kilo ile ilacın çok büyük etkisi var ben hasimoto hipotiroidiyim çünkü..su anda hamileyim ve ilaç kullanmama rağmen TSH 3hafta önce 10,79du (tüp bebek ilaclari TSH çok yukseltiyor) ilaç dozumu arttırdı Dr ve çok şükür şimdi 4,49 dustu iki hafta sonra tekrar bakicaz ona göre gerek varsa daha da arttiricaz...ayrıca prolaktin çok çok hassas bir hormon tahlil öncesi 3gun kafein alınmamalı,uyku çok uyunmali,ilişki olmamalı, goguslerle oynama baskı olmamalı,mümkünse sabah 10da hatta hiç hareket etmeden yatağında eve hemşire gelip kan alınmalı en doğrusu bu şekilde çıkar..pool dedikleri havuz sistemide yapılıyor oda iyi yanıt veriyor..ama yürüyerek kan vermeye gittiysen ve hic dinlemeden hemen kan verdiysen yüksek çıkması çok çok normal..bana Dr her zaman der ki yürüyerek gittiysen kan vermeye 20dk oturup sakinleşir bekliceksin ondan sonra kan vericeksin prolaktin için aklında bulunsun buda..ayrıca hamilelik düşünüyorsan prolaktin çok fazla düşmesini istemez Dr..TSH içinde kafein ve uyku onuda etkiliyor..çok nazlı hirmonlar bunlar☺️ çok sakin stressiz bir hayat istiyor..

Merhabaa evet dostinex kullandım prolaktin için aslında eşim bıraktı hastaneye öyle çok yürüdüm sayılmaz benim eşimde varikosel vardi ameliyat oldu haftaya test vericek bende o testi doktoruma götürüp göstericem ondan sonra tedavim şekil alicak ben rahim filmi çektirmek istedim o acele etme sonuca bakalım önce dedi galiba spontane gebelik olur mu diye bakicam ilk önce TSH için de euthyrox kullandım dozunu arttırdı sadece inşallah düşer o arada prolaktinim yükselmez ya aslında kafama takıyorum çünkü anne olmak istiyorum herkes bana zamanı var bekle daha erken dese de nafile..

X