Kızımın ütüden eli yandı

Pinar3851

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2023
27
2
31
Anneler merhaba pazar günü ütü yaptım ütüyü fişinden çekip köşeye yere koydum 20 aylık kızım daha ütü soğumadan ütüyü eline vurmuş bilek kısmı ve elinin içi yandı bileğinde de yuvarlak bir yanık var derisi üzerinde duruyor ama bir kısmının derisi soğuk suya tutarken koptu. Baş parmağı ile işaret parmağının alt kısmında var bi de orası su toplamış. Şimdilik günlük hastaneye gidiyoruz krem sürüp sarıyorlar
Yarın plastik cerraha da götüreceğiz orda da bakacaklar ama çok üzülüyorum geçer mi sizce bu yanık izi 😞 Ağlaması hiç yok sadece yandığı gün çok ağladı hastaneye götürdük serum fısyolojik ile temizleyip krem sürdüler yarım saat sonra ağlaması bitmişti ondan beri de hiç ağlamadı. Suanlık eli sargılı birkaç güne açarlar belki sargıyı bugün 3.gün oldu İz geçer mi anneler 😒 ne yapmam lazım geçmesi için

Son düzenleyen: Moderatör:
Anne değilim ama yanık tecrübem var ben yorum yapabilirim sanırım.
orjinal sarı kantaron yağı ve orjinal domuz yağı yanık lekelerine ve yanıklara birebirdir. Bir arkadaşımın da eli çalışan fırının tavanına “yapıştı”. Elini siz düşünün. Leke bile kalmadı bu karışımla. İlaçlarla beraber gün içerisinde 5-6 defa sırayla bir onu bir onu sürdü uzun bir süre. Şu an elinde iz yok resmen

orjinal sarı kantaron yağı ve orjinal domuz yağı yanık lekelerine ve yanıklara birebirdir. Bir arkadaşımın da eli çalışan fırının tavanına “yapıştı”. Elini siz düşünün. Leke bile kalmadı bu karışımla. İlaçlarla beraber gün içerisinde 5-6 defa sırayla bir onu bir onu sürdü uzun bir süre. Şu an elinde iz yok resmen

Kesinlikle bu şekilde.

İz kalsa ne olacak ki bence kızınızı bu kafada yetiştirin mutlu bir insan olsun, aptal aşko kuşkolardan olmasın.

Bir fikir verir mi bilmiyorum ama çocukluğumda, 1 yaş, ocakta kaynayan süt tenceresine kolumu daldırmişim.
Tum derim kalkmış vs... Uzun süre doktor, krem uğraşmislar.
Şu an iz yok

Geçmiş olsun kantaron yağı iz bırakmıyor birde doktorlar iz kalmamasi için bı krem veriyolar oda işe yarıyor annemin eline kızgın yağ döküldü elinin üstüne çok kötüydü iyilestikten sonra her gün iki üç kere kantoron yağı sürdü şimdi iz yok

İz meselesini kafaya takmayın. İz kalsa ne olur kalmasa ne olur. Cildin yapısına ve yanığın derecesine göre iz durumu değişiyor.

Ne zaman kullanmaya başlamak lazım bunları şuan eli yara hala yara iyileşip iz bıraktıktan sonra mı

Henuz cok kucuk iz kalacagini sanmiyorum. Kullanacağınız yağlar kimyasallar ile paketlendiyse enfeksiyona sebep olur. O yuzden bilmediginiz biseyi açık yaraya sürmeyin. Dr la gorusun iz icin krem onersin size

Ben küçükken annem ütüyü elleme sıcak demişti ben de gerçekten sıcak mı diye denemek için elimi yapıştırmıştım. Yandı tabi hastaneye falan gittik. İz kalmadı ama geçti parça parça hatırlıyorum

Birebir aynısını ben de kendimde yapmıştım ve çok güzel geçti hiç iz kalmadı

Çok geçmiş olsun.
Benim oğlumun da aynısı olmuştu yaklaşık aynı aylarda. Her gün pansuman yapıp, temizlediler bandajlı değiştirdiler iz kalmadı.

Daha bizim yaramız çok taze kurumadı yani derisi haşa yumuşak
Önce yarayı kurutmaya çalışacaklar. Daha sonrasında temizleyecekler demek ki ölü deriyi. Sarı kantoron yağı önermiş arkadaşlar. Faydalı bir yağ gerçekten. Ben kullanmadım o zaman bilmiyordum ama faydası olabilir. İz konusunda da kalmaz sanmıyorum.

X