Kızımın 6 yasinda geçirdiği kaza

İyi günler Hanimlar konuya hemen giriyorum. Kızım 6 yasindayken bi kaza gecirdi, eskiden cevirmeli atli karincalar salincaklar vardir ya gittigimiz bir mekanda bunlardan vardi arkadasimin 2 cocugu ve benim ozamanlar 9 ve 6 yasindaki cocuklarimda bunlara bindiler bi yandan ceviriyolar yani gorunuste bakılırsa cok saglam ve gittigimiz yerde yaşam alani at binme yerleri oyun alanlari kahvalti mekanları var ama maalesef bu atli karinca yere cok saglam montali değilmiş ve cok gürültülü bir sekilde gozumuzun önünde devrildi 😔 inanin o anı hatirladikca bile cok kötü oluyorum savaş alani gibi oldu biran orasi koşuşturan koşuşturana. Oglum en alttan çıktı cok şükür biseyi yoktu kizim zincirlere dolanmis ayirdik ordan cikardik diger cocuklar (2) salincak birini firlatmis disari biride boşluğa gelmiş. Ama kızımın kolunda kırık ve derin bir yarık açılma yani dilim varmiyor kolu sallanir sekildeydi bilegin yan tarafi ve biraz üstü kopma derecesinde. Neyse direk simdiye geciyim. Olayin üzerinden 2 sene gecti ve cok şükür kolunu elini bilegini kullanabiliyor ama derin bir iz kaldi şuan 8 yasinda ve dokuda azalmalar var derin yarık oldugu icin birlesme yerleri yoğun dikiş yerleri cok belli. Surekli goren insanlar soruyor ve ister istemez kızım cok üzülüyor ve hep hatirliyor ayni durumu. Bilgisi olan lutfen yazarmi bu yaş gurubuna yapilabilecek bi tedavi varmı estetik olarak goruntuyu biraz daha duzeltecek en azindan dikkat cekecek gibi bi goruntuyu azaltmakta olur. Bu arada ameliyat sonrasi kremleri denedim maalesef faydali olmadi. Doktor vs onerisini açığım 🌸
Çok geçmiş olsun. Ve rabnim beterinden korusun. Plastik cerrahi bunu, büyük ölçüde belli belirsiz hale gelecek şekilde düzeltebilirler ki zaten büyüdükçe de izler azalacaktır. Kızınızın üzülmemesi için de bu durumu acaba tersine çevirmek adına, bu olayın aslında bir kazadan nasıl, güçlü bir şekilde çıktığının göstergesi olarak konuşmak faydalı olabili mi acaba diye düşündüm ama bir uzman çok daha faydalı önerilerde bulunabilir. Bir arkadaşımın, oğlu küçük yaşta bir gözünü kaybetmiş gözü tamamen almaları gerekmişti psikolojik destek almışlardı. Çok çok gçemiş olsun şifalar diliyorum

size bir estetik cerrah önereceğim ismi mutaf kendisi aslında antepli uzun süreler antepde büyük başarılara imza attı dünya çapında bilinen doktor hakkında biraz araştırma yaparsanız görürsünüz, herkes onu zamanında söylediği ayşa isimli şarkıdan hatırlar ama :KK70: aslında hastanın kendi derisinden yüz nakli yapan kazada komple özel bölgesini kaybeden hastaya birebir aynısını hücrelerden ve deri parçalarından yeniden yapan doğuştan hiç sinir dokusu olmadan kolsuz doğan çocuğa kol yapan adam

şuan muğlada olduğunu biliyorum sizin yerinizde olsam onun bulunduğu şehire gidip muayene olur yardımcı olmasını isterdim özellikle bu tarz durumlara özel hassasiyeti var kendisinin elinden gelen tüm yardımı yapacağına eminim en kötü ihtimal kendisi bir isim verir şu kişiyle görüşün diye

şimdi araştırdım mesajımı göndermeden mutaf diye diye adamın adını unutmuşuz :KK70: mehmet mutaf ve net bilgi şuan muğladaymış türkiyede herkese yardım edebilmek için belirli aralıklarla şehir değiştiriyor .
Ya cok teşekkür ederim hani böyle zorlu vakalari goruyolarsa bizim ki basitmi kalir acaba bakmazmi diye tereddüt ettim🤷🏼‍♀️ Not aliyorum hemen

İyi günler Hanimlar konuya hemen giriyorum. Kızım 6 yasindayken bi kaza gecirdi, eskiden cevirmeli atli karincalar salincaklar vardir ya gittigimiz bir mekanda bunlardan vardi arkadasimin 2 cocugu ve benim ozamanlar 9 ve 6 yasindaki cocuklarimda bunlara bindiler bi yandan ceviriyolar yani gorunuste bakılırsa cok saglam ve gittigimiz yerde yaşam alani at binme yerleri oyun alanlari kahvalti mekanları var ama maalesef bu atli karinca yere cok saglam montali değilmiş ve cok gürültülü bir sekilde gozumuzun önünde devrildi 😔 inanin o anı hatirladikca bile cok kötü oluyorum savaş alani gibi oldu biran orasi koşuşturan koşuşturana. Oglum en alttan çıktı cok şükür biseyi yoktu kizim zincirlere dolanmis ayirdik ordan cikardik diger cocuklar (2) salincak birini firlatmis disari biride boşluğa gelmiş. Ama kızımın kolunda kırık ve derin bir yarık açılma yani dilim varmiyor kolu sallanir sekildeydi bilegin yan tarafi ve biraz üstü kopma derecesinde. Neyse direk simdiye geciyim. Olayin üzerinden 2 sene gecti ve cok şükür kolunu elini bilegini kullanabiliyor ama derin bir iz kaldi şuan 8 yasinda ve dokuda azalmalar var derin yarık oldugu icin birlesme yerleri yoğun dikiş yerleri cok belli. Surekli goren insanlar soruyor ve ister istemez kızım cok üzülüyor ve hep hatirliyor ayni durumu. Bilgisi olan lutfen yazarmi bu yaş gurubuna yapilabilecek bi tedavi varmı estetik olarak goruntuyu biraz daha duzeltecek en azindan dikkat cekecek gibi bi goruntuyu azaltmakta olur. Bu arada ameliyat sonrasi kremleri denedim maalesef faydali olmadi. Doktor vs onerisini açığım 🌸
Acınızı içimde hissettim 😔 çok geçmiş olsun.

cok gecmis olsun doktor bilgim yok ama bir yakinim benzer bir yaralanmada ankarada tedavi olmustu bence turkiyede cok iyi doktorlar ve hastaneler mevcut bu konuda gerekli yerlere ulasabilirseniz estetik olarak duzelebilecegini dusunuyorum yakinima bacagindan parca alip koluna yama yapilmisti once sonra estetik ama 20 sene olmustur isim veremiyorum o sebeple
Cok sagolun teşekkür ederim🌸

bir de bahsettiginiz atli karinca seyyar tekerlekli gezdirlen parklarda gordugumuz atli karinca mi yoksa lunaparklardaki atli karinca mi anlayamadim tam olarak

Ya cok teşekkür ederim hani böyle zorlu vakalari goruyolarsa bizim ki basitmi kalir acaba bakmazmi diye tereddüt ettim🤷🏼‍♀️ Not aliyorum hemen
asla öyle düşünmeyin alanında en iyisi emin olun çok faydalanıp memnun kalacaksınız dediğim gibi kendisinin yardımı dokunmasa x kişiye gidin diye çok doğru yönlendirme yapacaktır şu hayatda kimse için kefil olamam ama dr.mutaf için olurum yaptığı işlere bakın göreceksiniz yüzü olmayana nakilsiz yüz yapabilen bir adam avrupadan çağırıyorlar eğitimler veriyor randevu bulabilirseniz çok faydası olacaktır

Çok geçmiş olsun😔.

Öncelikle geçmiş olsun, çok şükür ki kurtulmuş o kazadan, okurken bile gözlerim doldu. Çok güzel bir hayatı olsun, bunları unuttursun inşAllah🙏. Benim size tavsiyem yukarıda arkadaşlar doktor isimleri yazmışlar, o doktorlara ulaşıp, resimleri ve raporları onlara gönderin. Yorumlarını alın, fiyatları öğrenin, bütçenizi ayarlayın ve tedavinizi ona göre yönlendirin. Umarım geçmişte kalır, izi bile kalmaz. Ufak bir iz kalırsa da eğer kafaya takacaksa dediğiniz gibi dövme iyi bir çözüm.

Yani bende oyle duyum aldim gittigimiz doktordan aslinda kimisi bekle gecer izler kaybolur buyudukce dedi ama bir sürü bilgi sahibi arkadas var burda en azindan dedim bi görüş alayim kizimida tekrardan bi muayne ettireyim istedim. Kardesinizin miniginede gecmis olsun Rabbim sifa versin. Sizde saglikla kucaginiza alin ❣️
ALLAH razı olsun cumlemizin İNSAALLAH ergenlik zamanını bi geçsin plastik cerrahi falan bilgi verir zaten size ne estetikler yapılıyor o da halledilir yeter ki saglikli olsun🤲🤲

kıyamam yavrum benim.. ileride sorduklarında bu daha fazla etkilenir hale gelebilir
tranva şeklinde ve o kadar iyi düşünmüşsünüz ki..
bunu önemsemeyen annelerde var malesef çünkü :KK43:

çok çok geçmiş olsun.. inşallah iyi bir doktorla denk gelirsiniz

Bizim bir tanıdığımızda yanık izi vardı baya derindi görünmeyen kısımlardan parça alıp oraya yapacaklardı ama ailesi istemedi sonradan sizin gibi düşünceli ailesi olduğu için çok şanslı kızınız🥰 İnşaAllah istediğiniz şekilde iyi bir doktor bulursunuz ve kızınız bundan etkilenmez

Öncelikle geçmiş olsun, çok şükür ki kurtulmuş o kazadan, okurken bile gözlerim doldu. Çok güzel bir hayatı olsun, bunları unuttursun inşAllah🙏. Benim size tavsiyem yukarıda arkadaşlar doktor isimleri yazmışlar, o doktorlara ulaşıp, resimleri ve raporları onlara gönderin. Yorumlarını alın, fiyatları öğrenin, bütçenizi ayarlayın ve tedavinizi ona göre yönlendirin. Umarım geçmişte kalır, izi bile kalmaz. Ufak bir iz kalırsa da eğer kafaya takacaksa dediğiniz gibi dövme iyi bir çözüm.
Aynen o sekilde not aliyorum. Ufak tefek iz sorun olmaz dikkat cekmez ama bilegini buktugunde aralik oluyor

Bizim bir tanıdığımızda yanık izi vardı baya derindi görünmeyen kısımlardan parça alıp oraya yapacaklardı ama ailesi istemedi sonradan sizin gibi düşünceli ailesi olduğu için çok şanslı kızınız🥰 İnşaAllah istediğiniz şekilde iyi bir doktor bulursunuz ve kızınız bundan etkilenmez
Elimizden geldiğince ebeveynleri olarak uzerimize düşeni yapmaliyiz diye düşünüyorum ☺️ Bide cok süslü bi kızım var teyzesi ilerdede kolunu gördükçe morali bozulsun istemiyoruz en önemlisi eski sagligina kavusmasiydi cok şükür kavuştu simdide elimizden geleni yapmaliyiz.

X