kızım tv izliyo..

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
benim cadıyı sakinleştirme yöntemini buldum kızlar battaniyesini yere serip atıyorum kızımı yere tv bez bebek adlı diziyi izliyo reklama girince basıyo çığlığı ama en fazla 15 dk oyalıyo bu dizi kızımı..
o 15 dk neler sığdırıyorum evde bi bilseniz :roflol:
sizinkilerde tv izliyormu?

benimki de tv meraklısı ama ben asla izlettirmiyorum, göz bebelerini büyütüyormuş diye duymuştum, iyi bişey değil, izleyebildiği kadar geç izletcem ben

ne cici kaydirigubbakcemile3
kaç yaşında kızın ?
çok küçüklerin tv izlemelerinin sakıncalı oldupunu biliyorum yerimseniben

bencede izlettirme tv izlemek için aha çookkk küçükler. sahneler çok hızlı geçtiğinden beyinleri yoruluyor bu da onların aptallaşmalarına yol açıyor aman evi temizliycem yemek yapıcem muhabbetine çocukları aptalaştırmayalım

kızlar tv gerçekten zararlı bunu hepimiz biliyoruz.ama sanmıyorumki bebeklerimiz sürekli tv izlesin bu mümkün değil.bende sürekli tv izletmeyi istemiyorum ama bebeğim emerken dahi görünce tv anlıkta olsa bakıyor.ve ben hergün olmasada pusedine koyup 4,5 metre uzaktan sadece bebek kanalını açıp 15 dk izletiyorum.çünkü ancak o zaman sakinleşebiliyor.dr sordum çok süreli ve çok yakın olmadığı sürece az az izletebilirsin dedi.bende dr dediği aynen uyguluyorum.bu kadarda kötü olduğunu düşünmüyorum.sürekli ve sınırsız süre bebeğinizi tv önüne koyup kendi işinize gücünüze keyfinize dalarsanız işte esas o zaman tehlikeli.ama biliyorumki bziler öle yapmıyoruz.az az sakinleşsin die izlemesinde bi sakınca bulmuyorum.

Uy o daha cok kucuk annesi tv izlemesi icin, oyuncaklari yok mu muzikli cingirdakli falan ?
onlar daha iyi onun icin tv sakincali bebegine, o daha minnacik .

engelleyin kızlar..son gittiğimde ben de doktora sordum meraklı bizim oğlan diye..doktor da bana şu soruyu sordu..0-3 yaş bebeklerin günlük tv izleme ihtiyaçları ne kadar biliyor musunuz?? dedi..yarım saat filan herhalde dedim..kadın bana "0" dedi...3 yaşından sonra sosyalleşme açısından 20 dakika filan günlük dedi...3 yaşına kadar sakınmamız çok zor ama..sakınabildiğimiz kadar sakınalım kızlar..

pişman oldum şimdi yaa...,
çıngırakları falan var ama pek dikkatini çekmiyo hemen sıkılıyo

hayatım sesli kitaplar satılıyor mağazalarda...ben e-bebekten aldım 1-2 tane...11 tl tanesi..şarkı filan çalıyor...onlarla oyalanıyor bizim oğlan..yumurta nedir diyo ondan sonra başlıyor bir oryantal hava..beyazı var kar gibi-ortası da sapsarı:))) bende oynuyom karşısında oğlanın..oldu sana beyaz show:))) radyo da belki aynı işi görebilir..küçük bir radyo koysan yanına..ses oyalar belki...

kaydirigubbakcemile3
tam tersine benimkide reklama girince susardı reklam bitince mızırdanırdı gamyoncuiremsu
özledim tatlımın o günlerini şimdi 2 yaşında kendi açıp kendi izlio ben karışmıyorummirmirmirmiryerimseniben

benımkısı de ilgisini cok ceken bır sey olursa bıraz göz gezdırıyor..bende izletme taraftarı degılım..şöyle bı bakıyor sonra kafasını cevırıyor zaten..ay izlemesinler aptal kutusu resmen..biz izliyozda ne oluyo.

bebeği sakinleştirmek için televizyon kullanılmamalı asla. alışırsa bırakmaz. ağlar durur izletene kadar. benim teyzemin kızı tam bir TV bağımlısı. saatlerce izliyo. oğlumun oyle olmasını istemem şahsen. doktorlae 3 yaşına kadar asla izletmeyin diyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…