Çocuk Hastalıkları kızım sürekli kucak istiyor..

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nilep24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2009
75
1
43
merhaba 5 aylık dünya tatlısı bir kızım var ona bakmaktan oyun oynamaktan onunla vakit geçirmekten büyük zevk alıyorum ama kızım hiç yalnız kalmak istemiyor sürekli kucağıma alayım istiyor .değişik oyuncaklarla ilgisini çekmeye çalışıyorum yanına oturup ona şarkılar söylüyorum bir süre oynuyor benimle sonra ağlamaya başlıyor kucağıma alayım diye.ben oturayım kucağımda dursun da istemiyor sürekli hareket halinde olacaz hoplatacam zıplatacam kendisini.inanın gece 12 ye kadar hop hop yapmaktan eriyip bittim.evde tek olduğum için yarddım edende yok.bu durumda oluncada iyice alıştı bana babasında bile zor duruyor.kızımı ağlatmadan bu huyundan vazgeçirebilirmiyim sizcemafoldumben

tabiki vazgecirebilirsin,belliki kucaga ve ilgiye cok alismis kizin,birak aglasin,oyle alisir,her agladiginda yanina gittigin icin yapiyo,agliyim annem gelsin diyo,,,
aglasin bosver,baktiki gelen yok,susar ve boyleliklede alisir,,
bereketli saglikli omru olsun iyisallah yavrunun:Saruboceq:

bence ağlatma
bi süre sonra gececek ama sen bu arada çok yıpranacaksın
bebeklerin %80 i belli bi dönem kucağa alışıyolar
biraz zaman geçince sen kucaklamak istedediğinde o gelmiycek
ama sabır

canım herkes senin gibidiyor sen öyle alıştırmışsın diye.bir iki defa ağladığında eşim izin vermedi kaldırmama ağlasın alışacak böyle böylr dedi ama inanılmaz çok ağladı çığlık çığlığa nasıl dayanacam ben onun böyle ağlamasına.bilmiyorum yaa kötü bir durummmafoldumbenmafoldumben

Benimkide çok kucakçı ana kucağı takıyorum bütün gün onunla dolaşıp iş yapıyorum omuzlarım düşüyo valla allAhTAN şimdi 7 aylık olduda biraz biraz yürütece duruyor

canım ağlasın boşver deme cunku bebekler huysuzluk olsun dıye değıl anne kokusunu,kalp atışını hıssetmek ıcın yanı huzur bulmak ıcın kucak ısterlermış bnm psıkologum oyle dedş bn de aynı dertten muzdarıbtım ama bunu duyunca daha sık almaya başladım kucagıma zaten daha ne kadar alabılcez kı..yuruyunce unutucaklar kucaklarımızıopuyorumnanaktan
alabılırsen bı kanguru al hem ışını yap hem kızının gonlunu derım benzemuszemus

bunu ben biliyorum da çevremdekilere anlatamıyorum .eşim bile senin yüzünden bu çocuk kucak delisi oldu diyor bu da beni sinir ediyor.ağlatmıyorum bebeğimi zaten gün boyu kucağımda iş falanda uyuduğunda yapıyorum hiç bir şey çocuğumdan önemli değil biliyorum ama yinede herkes söyleyince insan acaba benmi hata yapıyorum diye düşünüyor işte.:ecrin_bebek:

bende alıyorum gerçi daha küçük benimkşisi
doktorum, ağladığıda yanında olursa ve kucağında olursa
kendine olan güveni artar ..
yani özgüveni çok olur dedi..
arkadaşın dediği gibi yürümeye başlayınca zaten kucağımız bi daha gelmeyecekler
bence al ağlatma kuzuyu...

aYNI SOrun bendede var maalesef.benim kızımda kucak istiyo.almazsam kucağa çok kötü ağlıyo dayanamıyorum.gündüz paso kucakta.gece 4 e kadar yatmıyoruz zaten.4e kadarda kucakta.napacağımı şaşırdım.gece 4e kadar uyumuo çok yıpranıorum.düzeliirmi acaba....

ya arkadaşlar alıcaz tabı kucagımıza.bız o kücücük yureklerı 9 ay karnımızda tasıdıkta sımdımı kucaga almıcaz.benım oglum 5 ayını az gectı ama hep kucagımda şımarık.sadece benım olsa eşim dahıl gelen gıdenın kucagından ınmez.ınmesınde zaten.en guzel zamanları şimdı doya doya tatsın sevgıyı.dıger arkadsların da dedıgı gıbı bellı bı sure sonra durmaz bıle kucakta.hele bı ayaklansınlar

benim kızımda 2 aylık.gaz olayından diyorum bende ama inşallah kalıcı olmaz
kuvağımda susuyor sadece ama dediğin gibi oturunca olmuyor illaki ayakta gezdiricem.
hep ağlıyor
kollarım koptu.2 tip kanguru aldım sirf bu yüzden.
korkuyorum valla böyle kucakçı kalıcak diye

gaz olayı bitince geçermi acaba bu durum ?

canım benim kızımın gazı bitti ama kucak sevdası tam gaz devam ediyor.sanırım emeklemeye yada yürümeye başlayana kadar da böyle devam edecekler.

kucaklayabildiğiniz kadar kucaklayın... bir zaman gelecekki siz sarılmak isteyeceksiniz o kaçacak....

benimkiside 7 aylık ben yürütece koyuyorum saten sıkılınca kuağıma almamı istiyor..öldürüyor beni bir huysuzlandı bir huyu değişti..emziğini bıraktı artık sallanan oğlum emerek uyyo..konuşulmak ilgilenilme istiyor.bende fazla durmuyor..ya babası yada başkaları güldürecek..

bebişler kucakta rahat ediyor tabi,anne kokusu onlara guven veriyor.ustelık 5 ayında gırınce bebeklerdee yalnız kalma korkusu baslıyor.bıraz yıprnıcaz ama ısımız gucumuz ne,bırakalım sevgı dolu guven dolu büyüsünler.benım bebısım de sabah 11 de kalkıyor gece 12 ye kadar oynuyor.ılk yatakta oynuyorum sıkılınca kaldırıyorum gezdırıyorum.su aralar annemın yanındayım her yenı kısıyı gordugunde bıraz daha yatar pozısyonda oynatabılıyoruz ama yalnız kalınca zor oluyor.allah sabır versın bıze :)))

ne güzel yazmışsın yaa "daha ne kadar alabileceğiz ki" çok doğru...

kucağa alışmış bu diye kızanlara da kapak olsun

benım oğlum on aylık ama hala kucak ıstıyor benımle ne kadar mutlu anlatamam sureklı yanımda olsun oyuncaklarla hıç alakası yok tabıkı bu bır sureç geçecek bence mınık yavrularımızı ağlatmanın bır anlamı yok
ınankı belım çok ağrıyor buyudukce ağırlasıyorlar ama olsun

8-9 aylık tipleri( hele de beim gibi bel ve boyun fıtığınız varsa) kucakta saatlerce gezdirmek o kadar da kolay olmuyor. üstelik benimki ben kucağıma alınca yapışıyor omzuma emiyoooo...ya da kendini sağa sola savuruyo ve zaptetmek çok zor oluyor.öyle adam gibi dursa gene gezdiricem ama...bu yüzden sürekli anneannesinin tepesinde.ah cnm annem ya....

ecrin yine başladı kucakk kucakk diye diye beni sinirediyor her zmanada alamıyorum kucağıma ilgileniyorum ama işimde oluyor birde 19 aylık taşımasıda güçleşti eskiye oranla hep kucakta zor oluyor kızıyorum bazen bağırıyprum ağlıyıveriyor hene daha çok huysuzlanıyor off yaa ne kadar zor anne olmak...

Benim oğluşumda 2. ayının bitmesine çok az kaldı,uyanıkken kesinlikle yatmak istemiyor,sürekli kucağımda olacak üstelik hareket halinde olacağız,ancak öyle susuyor,bende alıştırdım sanırım onu bu duruma,ama yapabileceğim bişe yok..Gece yatağa yattığımda sabahtan akşama kadar uyumadığı vakitlerde kucağımda olduğu için bel ağrısından bitiyorum..
umarım biraz büyüyünce bu durum değişir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…