Kızım hakkında endişelerim var… bebeği olanlardan akıl istiyorum😢

Konu biraz eskimis ama sanirim konu sahibi gorur bunu.

17-18.aylarda cocuklarda bir gerileme, bir inatlasma basliyor, cunku 2 yas krizi bazi cocuklari 18. Ayda vuruyor, tam gecti diyosun 32 ay gibi sonra pat 3 yas krizi geliyor.

Benim buyuk kizim bulbul gibi şakırken 15-16.ay gibi birden susmustu, bir tek baba diyordu o da bilincli değildi bana kalirsa babildama gibiydi. Sonra biz kitapla, oyunla duzelttik bunlari, 2 yasina hirdiginden beri hic susmuyor sagolsun

Benim yeğenim de birazcık geç konuştu. Bebek/çocukların bişeyleri farklı söyleme huyu var ya hani mesela suya brrr diyodu, biz inadına ne istiyorsun anlamıyorum su mu, su de bakayım falan diyorduk ama nafile . Tam olarak ne zaman konuştu hatırlamıyorum ama bunu yaptığımızı hatırlıyorum. Telefon tablet değil ama tvde reklamları çok severdi, çizgifilm severdi onları da izledi. Şuan 2. sınıfa gidiyor. Gayet iyi maşallah herşeyi.

Merhaba bende yaşadığımı size yazmak istedim. Benim kızımda 21 aylık şuan. Sadece baba, dedii ( dede ) ve abii diyor. Namaz kılıyorum bu ara taktı sürekli amiiin aminn ama her şeye, kızım gel yanıma diyorum amiiiiinn al mama diyorum amiiiinn eşimde bu durumdan biraz endişe etti daha doğrusu bir durum var ise erken görmek farketmek istedi ben çok rahattım çünkü ilk anneligim ama etrafımda çok fazla çocuk var ve buyumelerinde yanlarindaydim. Bu bir dönem ve geçecek, bir süre önce de her şeye babaa baabaa diyordu ya da kendi ekseninde dönüyordu parrmak uçlarında yürüyordu fakat kızımdan hiç şüphem olmadı, taa ki yakınlarım suratıma o iğneleyici ve kendini anlatır ifadeyle bakana dek. Bunu kendi içimde yendim, zira çocuğum beni duyuyor ne istersem cevap veriyor iletişimimiz çok kuvvetli. Allah'ın izniyle sizinde durumunuz iyi tikayin kulaklarınızı dışarıya ve kendi kafanızın içindekileri de öyle.

Ben televizyon izletiyorum hiçbir sıkıntı da olmadı erken yürüdü konuşması gayet iyi dediklerimin yüzde doksanını anlıyor televizyondan çok ne izlettiğiniz de önemli. Ve bu bebek yani tabiki dikkati dağılacak ben 2 yaşında DVD leri tamir eder kendime kırmızı başlıklı kız açar izlermişim öyle otizm falan da olmadık çok şükür sen nasıl biliyorsan öyle yap bacım kimseyi takma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…