kızım geceleri uyumak istemiyor:(

prize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2008
101
1
43
arkadaşlar kızımı geceleri ağlamadan uyuttuğumuz nadir olmuştur...uyması için beşiğine koyduğumuzda başlıyor ağlamaya.ağlamakta ne ağlamak anlatamam..duyanda sanki çocuğa işkence yapıyorlar sanacak..öyle üzülüyorum ki bende onla beraber ağlamaya başlıyorum .ne yapacağımızı şaşırdık...uyku gözlerinden akıyor..gözleri küçücük kalmış ama ne yaptıysak uyumak istemiyor basıyor çığlığı..okuyoruz bildiğimiz duaları ama bi türlü rahatlıyamıor..çok üzülüyoruz...haliyle geriliyoruz..gece3 e 4 kadar uyutamadığım oluyor..miniminnacık nasıl dayanıyor yavrum anlamıyorum ...ayağımda sallıyorum onada yaygarayı koparıyor..sizin bebişlerinizdede varmı böyle uyku sorunu merak ediyorum..acaba tüm bebekler böyle mi...her gece böyleyiz biz..alışknlık mı yaptı acaba ..çok ümitsizim artık:1no2:

olmaz olurmu canım yaşadım tabi ilk 3 ay şimdi 4 aylık oldu daha iyi geçicek sadece sninki değil bozma moralini

benim kızım da ağlıyor. ben yeniden emziriyorum ya memede uyuyor, ya da kucağımda burnunu koltuk altıma dooğru sokup pışpışlayarak.

canım bizdede öyle zor uyutuyoruz.ben ellerini ince bir battaniyeye sıkıştırıp öyle ayağımda sallıyorum.çünkü ağlamak için kollarından acayip güç alıyor.kollarını hareket ettiremeyince bir süre sonra susup uyuyor

aynen valla benimkisi de hır çıkartıyo geceleri, salak oldum artık, ama ben şöyle bişiy keşfettim, kucağıma alıyorum ağzına emziği veriyorum,k afasını da göğsüme doğru bastırıyorum, hafif koltuk altına doğru kaydırıyorum kafasını, nefes alabilsin diye, kucağmda gezdiriyorum, o bi yandan emziğini emiyo bi yandan uyuklamaya başlıyo, baktım iyice sarhoşladı hemen yatağına atıp sallamaya başlıyorum öyle uyutuyorum, bence bi dene işe yarayabilir, ayakta sallamayı ilk zamanlar biz de yapıyoduk ama çocuk isyan çıkartıyo, bende artık bu şekilde yapıyorum

walla şu an 4,5 aylık nerdeyse..eskiden çok iyi uyurdu ama 3,5 aydan sonra uyku düzeni değişti...rezene yada anason deneyeceğim birde bakalım faydasını göreilecek miyiz..olmadı bende kucağımda gezdireyim bide onu deneriz..ayakta sallamayıda denedimm onda hiç susturamıyorum hiç hoşlanmıyor..arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.allah hepimizin yardımcısı olsun..ne zormuş..uzaktan kolay görünüyormuş..inanın huzurumuz kalmadı bu yüzden..
i

walla şu an 4,5 aylık nerdeyse..eskiden çok iyi uyurdu ama 3,5 aydan sonra uyku düzeni değişti...rezene yada anason deneyeceğim birde bakalım faydasını göreilecek miyiz..olmadı bende kucağımda gezdireyim bide onu deneriz..ayakta sallamayıda denedimm onda hiç susturamıyorum hiç hoşlanmıyor..arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.allah hepimizin yardımcısı olsun..ne zormuş..uzaktan kolay görünüyormuş..inanın huzurumuz kalmadı bu yüzden..
i
yavrum öyle deme, hepimizin başında, annelik mucitlik demekmiş ben onu anladım, hergün yeni bişey keşfediyorum bebeğimle, mesela dünden beri karnına kafamı koyup sallayınca bayılıyo, kahkahalar atıyo, boynunu öpünce kahkahalar atıyo, ama dediğin gibi bazen çok zorladığı anlar da oluyo, zamanla düzelecek inşallah, dün de ben isyan etmiştim dayanamıyorum artık diye, bugün yine gücümü topladım görevimin başındayım, az relax ol hayatım,annelik sabrı öğretiyo insana Şeniz

Canim acaba karni acta ondan mi uyuyamiyo mutlaka bi sorunu vardir yoksa uyumasi gerek sadece anne sutumu aliyo sutun yetmiyo olabilirmi hani buyuduler doymuyomu acaba gunduz uykusu nasil peki geceyi gunduzumu karistirdi yoksa

Canim acaba karni acta ondan mi uyuyamiyo mutlaka bi sorunu vardir yoksa uyumasi gerek sadece anne sutumu aliyo sutun yetmiyo olabilirmi hani buyuduler doymuyomu acaba gunduz uykusu nasil peki geceyi gunduzumu karistirdi yoksa

baaa diyosan doyiy canım, göüslerimde süt oliyo her zaman, sütüm yetiyo yane, benimki yeni yeni huy ediniiyo sanırsam

bebekler zamanla gece ve gündüzü karıştırabilirler.ben gündüzleri yatağına hiç koymuyorum.sadece geceleri yatağında yatırıyorum ki yatak onun için geceyi simgeleyen birşey olsun diye.

Benim oğlum 3,5 aylık... Geceleri biz de uyumuyoruz. Sabah 4 veya 5 gibi emzirdikten sonra uyuyor ve uyanıp sütünü içip altı değiştikten sonra yine uyuyor...Ve bu durum öğleden sonraya kadar sürüyor. Sanırım bizde gece ve gündüz karışmış durumda ama nasıl düzelteceğimi bilmiyorum, uyandırmak için öpüyorum sıkıştırıyorum sesli olarak seviyorum ama nafile ayılamıyor.

Önerilerinizi bekliyorum...

Benim oğlum 3,5 aylık... Geceleri biz de uyumuyoruz. Sabah 4 veya 5 gibi emzirdikten sonra uyuyor ve uyanıp sütünü içip altı değiştikten sonra yine uyuyor...Ve bu durum öğleden sonraya kadar sürüyor. Sanırım bizde gece ve gündüz karışmış durumda ama nasıl düzelteceğimi bilmiyorum, uyandırmak için öpüyorum sıkıştırıyorum sesli olarak seviyorum ama nafile ayılamıyor.

Önerilerinizi bekliyorum...

yavrim benimkisi de geceleri ne kadar mıncıklasam uyanmayacaksa uyanmıyo, sanırsam uyuyacakları ve uyanacakları zamanları kendileri seçiyolar :emir_bebek:

arkadaslar cok uzuldum Allah yardimciniz olsun cok sukur benim boyle bi sorunum olmadi hic cok guzel uyuyo. size bir tavsiyem var agzina emzigi koyun ve onunla birlikte bir muddet uzanin belki uyur

canım sadece anne sütü veriyorum..eğer sütüm yetmse karnı aç olsa her gün aynı saate mi denk gelir bu kadar tesadüf olmas diye düşünüyorum...her gece gündüz hiçbişiyimiz yok ...uyuyoruz oynuyoruz..gece ne oluyorsa oluyor.uyumak istemiyor..belki de gecesi gündüzü karıştı wallabende anlıyamadım:KK43:

bebekler zamanla gece ve gündüzü karıştırabilirler.ben gündüzleri yatağına hiç koymuyorum.sadece geceleri yatağında yatırıyorum ki yatak onun için geceyi simgeleyen birşey olsun diye.

kulağa mantıklı geliyor aslında bunu da denemeliyiz bence..güzel fikir teşekkürler ...

bendede aynı sıkıntı var 2haftadır... önceden deliksiz uyurdu geceleri hiç sıkıntımız olmazdı şimdi en erken 3te uyuyo öğlen 12ye kadar 2-3 defa emmeye uyanıyo ve geri devam ediyo uykuya sanırım gece ve gündüzü karıştırdı onun için gece 3te başlıyo sabah 12 oluyo birkaç gün akşamları uyutmamayı denedim ama bu seferde çok hırçınlaşıyo iyice uykuları kaçıyo artık kendi haline bıraktım canı isteyince uyuyo isteyince uyanıyo

kızlar benim kızımda uyumuyor ayağımda sallıyorum zor uyuyor tam yerine yatırıyorum uyanıyor başlıyor yaygaraya müzikle uyutuyorum huysuzluk yapınca yeni türkü nün bir şarkısı var en çok onu seviyor yağmurun elleri onu duyunca rahatlıyor sakinleşiyor dün gecede yanına müziği açıp bıraktım çok kısık bir seste uyanmadı rahatça uyudu sanırım yolunu bu şekilde buldum umud ediyorum 1 haftadırda alt dudağını emiyor sizin bebeklerinizde böyle yapıyormu

X