Kizim Anneme Karsi Garip Davraniyor :((

YAREM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
406
5
41
merhaba arkadaslar benım de bır sıkıntım var kızımla ılgılı.... kızım 27 aylık yanı neredeyse 2,5 yasında. aılemden uzaktayız bız. kızım kımse yokken bızbızeyken benım anneme karsı cok ıyı sarılır oper vs... fakat dıkkat ettım ( gercekten boyle) kayınvalıdemler falan bır araya gelınce, anneme karsı agresıf sacını ceken, vuran, gıt falan dıyen bır cocuk oluyor... bunu cozebılmıs degılım. ınadına yapar gıbı kayınvalıdeme sarılıp babaannem falan dıyor. ve bunu ozellıkle annemın gozunun ıcıne bakarak yapıyor... sımdı kayınvalıdem mı yapıyor dıyebılırsınız, oyle bır ınsan degıl dır... bende taraf tutmasını ıstemem cocugumun. hele daha yenı geldık memleketten, gelecegımız gun annem agladı yaa. odada yalnız ben annmem kayınvalıdem ve kzım vardık. annemın yuzunu tırnakladı ve kayınvalıdeme sarıldı... kayınvalıdemde (muhtemelen ıstem dısı olarak) kızıma sarıldı ve guldu...annemı o anda dusunemıyorum yanı.. cok canımızı sıktı bu durum. sonra annem kızıma pek pas vermedı. kustugunu anladı. mutfaktayken falan yanına gıdıp bu sefer de sarılıyor anneme. anlamadım gıttı. bu cocuk benı sevmıyor neden boyle yapıyor acaba falan dıyor annemde... anneme mı kızıma mı ders vereyım bılemedım.... cok uzun oldu galıba... aılenızde sızde boyle seyler yasadınız mı nasıl davranayım bır akıl verın bana arkadaslar sagolun sımdıden...

merhaba arkadaslar benım de bır sıkıntım var kızımla ılgılı.... kızım 27 aylık yanı neredeyse 2,5 yasında. aılemden uzaktayız bız. kızım kımse yokken bızbızeyken benım anneme karsı cok ıyı sarılır oper vs... fakat dıkkat ettım ( gercekten boyle) kayınvalıdemler falan bır araya gelınce, anneme karsı agresıf sacını ceken, vuran, gıt falan dıyen bır cocuk oluyor... bunu cozebılmıs degılım. ınadına yapar gıbı kayınvalıdeme sarılıp babaannem falan dıyor. ve bunu ozellıkle annemın gozunun ıcıne bakarak yapıyor... sımdı kayınvalıdem mı yapıyor dıyebılırsınız, oyle bır ınsan degıl dır... bende taraf tutmasını ıstemem cocugumun. hele daha yenı geldık memleketten, gelecegımız gun annem agladı yaa. odada yalnız ben annmem kayınvalıdem ve kzım vardık. annemın yuzunu tırnakladı ve kayınvalıdeme sarıldı... kayınvalıdemde (muhtemelen ıstem dısı olarak) kızıma sarıldı ve guldu...annemı o anda dusunemıyorum yanı.. cok canımızı sıktı bu durum. sonra annem kızıma pek pas vermedı. kustugunu anladı. mutfaktayken falan yanına gıdıp bu sefer de sarılıyor anneme. anlamadım gıttı. bu cocuk benı sevmıyor neden boyle yapıyor acaba falan dıyor annemde... anneme mı kızıma mı ders vereyım bılemedım.... cok uzun oldu galıba... aılenızde sızde boyle seyler yasadınız mı nasıl davranayım bır akıl verın bana arkadaslar sagolun sımdıden...

Konuyu psikoloji bölümünde açsanız daha iyi olurdu bence...Belki daha çok yardım alabilirsiniz ordan...

canım çocukları anlamak imkansız onlar o kadar güzel oynuyorlarki bizlerle,, biz farkına bile varamıyoruz bazen..çocuğunuzun yaptığı bir tepkidir bence belki anneanne yaptığı birşeye kızdıysa o an onu kıskandırmak amaçlı babaanneye yaklaşır veya başka birine..ama bilinçli yapmadığı kesin..biliyoruz ki çocuklar biraz menfaatçi oluyorlar..çok sevdiklerini kısa bir zamanda sevmediği insanlar listesine alabiliyor..takma kafana..annen senden daha olgun düşünür bu konuda..sonuçta daha 2,5 yaşında bir cimcime..valla onlardan herşey beklerim ben...

Bahsettiğiniz 2,5 yaşında bir çocuk
bu çocuğun hareketlerine bakarak bir anlam çıkarmak zaten yanlıştır
çocuğun davranışlarına karşı üzülmek ise tamamen yanlıştır
o yaştaki çocuğun nisbet olsun diye bir şey yapabileceğini sanmıyorum
çocuklar kin tutmazlar çünkü beyinleri daha kirlenmemiştir
muhtemelen babaanneyi daha çok seviyordur yada anneannesi severken biraz aşırıya kaçıyordur
bence zamana bırakın ve çocuğa karşı bu konuda herhangi bir yaptırımda bulunmayın bu onun ananesinden daha çok uzaklaşmasından başka bir işe yaramaz

hadı kızlar yorumlarınızı beklıyorum yaa. nasıl davranmalıyım bu durumda....

valla benim çocuğum yok ama çocuk yetiştirmenin zor
iş olduğunu anladım bee.elendra ya katılıyorum.psikoloji bölümünde
daha çok yardım alabilirsin..

Bence biraz görmezden gelmeyi deneyebilirsiniz.
Çünkü çocuklar o dönemlerinde sanki bir kişilik bunalımı yaşıyorlar.
Benim kızımda 2,5-3 yaşlarında iken kendine ait özellikleri olsun istiyordu. En çok bu konuyu çocuğunuzun yanında başkalarıyla paylaşmamaya, dile getirmemeye dikkat edin bence.
Dediğim gibi siz ondan bahsederken bu yaptığını anlatırsanız bunu kendine mal edip iyice arttırabilir. Benim kızım komşumun oğluyla çok iyi anlaşıyordu ama ben pek sevmezdim çocuğun hareketlerini bir kaç kişinin yanında bundan bahsederken hilalde nasıl anlaşıyor bilmem çok sinir bozucu vs demiştim. O bunları duyduktan sonra ben onu sevmem zaten, onunla oynamıyacağım demişti. O zaman farkettim ki ben çok hatalı davrandım kzımın yanında konuşarak. Onlar o kadar dikkatli ki dediğim gibi hiç görmezden gelmeye çalışıp dikkate almayın bakalım devam edecekmi? Şimdiden kolay gelsin. Annenizinde bir şekilde gönlünü alırsınız çünkü daha çok küçük...........

Bence biraz görmezden gelmeyi deneyebilirsiniz.
Çünkü çocuklar o dönemlerinde sanki bir kişilik bunalımı yaşıyorlar.
Benim kızımda 2,5-3 yaşlarında iken kendine ait özellikleri olsun istiyordu. En çok bu konuyu çocuğunuzun yanında başkalarıyla paylaşmamaya, dile getirmemeye dikkat edin bence.
Dediğim gibi siz ondan bahsederken bu yaptığını anlatırsanız bunu kendine mal edip iyice arttırabilir. Benim kızım komşumun oğluyla çok iyi anlaşıyordu ama ben pek sevmezdim çocuğun hareketlerini bir kaç kişinin yanında bundan bahsederken hilalde nasıl anlaşıyor bilmem çok sinir bozucu vs demiştim. O bunları duyduktan sonra ben onu sevmem zaten, onunla oynamıyacağım demişti. O zaman farkettim ki ben çok hatalı davrandım kzımın yanında konuşarak. Onlar o kadar dikkatli ki dediğim gibi hiç görmezden gelmeye çalışıp dikkate almayın bakalım devam edecekmi? Şimdiden kolay gelsin. Annenizinde bir şekilde gönlünü alırsınız çünkü daha çok küçük...........

canım sagol yorumun ıcın, ama ınan onun yanında hıc bahsını acmıyorum. bunun farkındayım, mesela gun ıcınde yaptıgı tehlıkelı veya yanlıs bır hareketı babasına anlatırken onun duymasını engellıyorum. hemen aynısını yapmaya kalkıyor.... ve ayrıca bızı felaket derecede dınlıyor. konusurken agzımdan cıkacak hecelerı sayıyor sankı. gercekten tahmın edemıyecegımız kadar zekıler... onun yanında elımı kolumu nereye koyacagımı sasırıyorum... kullandıgım kelımelere coook dıkkat etmeye calısıyorum... bır ornek daha.... babası bırgun mac ızlerken OHA YAA falan demıstı bunu bır hafta boyunca tekrarladı durdu..hıc tepkı vermedım duymazdan geldım.. eger soyleme falan deseydım kesınlıkle sımdı agzına mars olmustu... yanı canım anlatabıldım mı bılmem ama dıkkatlı olmaya calısıyorum... cok tesekkur ederım ılgıne.... kızınıda opuyorumŞeniz

Bence Bu Durum Yokmuş Gibi Hissettirin çocuğunuza,annenizede Kusura Bakmamasini Söyleyin, Ki Zaten O Bi Bebek Sayilir Daha.
Siz Kimse Yokken Kiziniza Her Ikisinin De Yerinin Farkli Olduğunu Ve Onlari Sevmesi Gerektiğini Aşilayin.oturup Bi Büyük Gibi Konuşup, Bi Bebek Gibi Hareketlerini Değerlendirin.

canım babaannesi ile süreklimi görüşüyorsunuz babaannesini anneannesinden daha çok görüyorsa onları beraber görünce böyle tavırlar yapması doğal olabilir.ikisininde aynı anda sevgi göstermesi onu şımartıyor olabilir.fakat devamli babaannesi gördüğü için bir anlamda anneannesine sitemde bulunuyor olabilir.neticede daha 2.5 yaşında bunları sen kafana takma..

canım babaannesi ile süreklimi görüşüyorsunuz babaannesini anneannesinden daha çok görüyorsa onları beraber görünce böyle tavırlar yapması doğal olabilir.ikisininde aynı anda sevgi göstermesi onu şımartıyor olabilir.fakat devamli babaannesi gördüğü için bir anlamda anneannesine sitemde bulunuyor olabilir.neticede daha 2.5 yaşında bunları sen kafana takma..

sagol canım sana da ama bız bursa dayız. aılem de kayınvalıdemlerde ızmır de. aynı yerde oturuyorlar.. yanı esıt goruyor ıkısını de dıyebılırım... mesela, bugun msn de gorustuk annemle delırcek ekranın basında anneanne dıye agladı benı ona gotur dıye... anlamıyorum, cok sevmek yada sevmemek degıl sorun yanı...yalnızken ıkısıne de esıt davranıyor. kayınvalıdemler olunca boyle yapıyor yanı. cok tesekkur ederım canım...a.s.

Bence Bu Durum Yokmuş Gibi Hissettirin çocuğunuza,annenizede Kusura Bakmamasini Söyleyin, Ki Zaten O Bi Bebek Sayilir Daha.
Siz Kimse Yokken Kiziniza Her Ikisinin De Yerinin Farkli Olduğunu Ve Onlari Sevmesi Gerektiğini Aşilayin.oturup Bi Büyük Gibi Konuşup, Bi Bebek Gibi Hareketlerini Değerlendirin.

evet canım aynen bahsettıgın gıbı davranıyorum zaten..bende kımse yokken onunla konusuyorum. ve bu durum yaokmus gıbı davranıyorum... sureklı uzerıne gıtmıyorum.. cok sagol canıma.s.

Bence ailenizle görüşmelerinizde bir süre annaanne ve babaannesini bir araya getirmeseniz iyi olur.
Hem belki böylelikle kızınızda unutur verdiği tepkiyi annenizde daha mutlu olur.

Bence ailenizle görüşmelerinizde bir süre annaanne ve babaannesini bir araya getirmeseniz iyi olur.
Hem belki böylelikle kızınızda unutur verdiği tepkiyi annenizde daha mutlu olur.

evet haklısın bızde bu kanıya vardık canım... bıraraya gelmıcez artık. ayrı ayrı zamanlarda goruscez bız sagol canım

X