Mutfak Püf Noktaları Kızartma İçin Mısır Yağı mı Ayçiçek Yağı mı?

F

forga

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi forga
Kızartma İçin Mısır Yağı mı Ayçiçek Yağı mı kullanıyorsunuz, hangisiyle daha lezzetli oluyor, paylaşır mısınız?a.s.

• Konu Sahibi forga
Ayçiçek yağı kullanıyorum , fındık yağı yanmadığı için arada bir onu da kullanıyorum...

• Konu Sahibi forga
herşeyde mısızözü yağı kullanıyorum. ayçiçek yağı su gibi hemen bitiyor. fritözde de mısır yağını daha uzun bir süre kullanabiliyorum.

• Konu Sahibi forga
Biz zeyinyağlı yemeklerin dışında yaptığımız tüm yemekelre mısırözü yağı kullanıyoruz.Tadına alıştık çok hoş geliyor.O yüzden ayrıca ayçiçek yağı almıyoruz evde hazırda mısırözü yağı varken...

• Konu Sahibi forga
yüksek ısıya en çok dayanan yağ çiçek yağmış mısır özü ve zeytin yağı ise kızartmada önerilmiyor,bu yüzden uzmanlar kızartmada çiçek yağını öneriyorlar,,balık kızartacaksanız ben zeytinyağını tek geçerim,çünkü balık kızardığında daha lezzetli oluyor........

• Konu Sahibi forga
kızartma için ayçiçek yağını kullanıyorum.şimdiye kadar bir sorun yaşamadım

• Konu Sahibi forga
pilav ve makarna da tereyağ diğer herşeyde zeytinyağı kullanıyorum bena.s

• Konu Sahibi forga
ben soya yağında kızartıyorum cokacimcoook

hepinize teşekkür ederim kızlar, paylaştığınız içinopuyorumnanaktan
geçende marketten bedava verdilerde mısır yağı, normalde yemeklerde bana dokunuyor kızartmada nasıl olur acep diye açtıydım konuyu, konu açana kadar dene demi, çok tembelim

sizden onay geldiğine göre denicema.s.

zeytin yagında kızaran sebzenin üstüne yoktur.. sevmem diyenler henüz denememiş olanlardır ama yag rafine edilmemiş olceeeeeek.. marketlerde satılanlar çiçek yagı gıbı...

misir ozu fritozde kullandim cok kokuyor kizartma yaparken zeytinyginin kokusunu bile bu kadar duymamistim..bir daha da kullanmadimm:gitme:

artık zeytinyağı kullanıyorum kızartmalarda,çok lezzetli oluyor ve diğer yağlar kadar yağlı olmuyor.

ayçiçek yağı ve kanola yağışakkıdı

hiçbiri kanola yağını tek geçerim :) kızartmalar için en güzel en sağlıklı sıvı yağ çeşidi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…