kız isimleri...

ceylin ve ecrin ismine bayılıyorum......
ahh bir kızım olsada kaynanamın adını koymaya bile razıyım fatma :roflol: :roflol:

Bu arada arkadaşlar sizleri çift isim konusunda uyarmak isterim. Bilmiyorum hiç dikkatinizi çektimi yada çift isimli tanıdıklarınız var mı. Ama benim kendimin de şahit olduğum ve bi ablamdan da duyduğum: Çift isimli olanlar çift karakterli olmaya meyilli. Şöyle ki; diyelim ismini Betül Dilek koydunuz. Bu isimleri çocuğunuza seslenirken bir arada söylemeniz ihtimali çok düşük yani genelde ilk isim olduğundan dolayı Betül diyeceksinizdir. Bebişde büyüdüğünde büyük bi ihtimalle dışarda diğer ismini kullanacaktır (kardeşimden biliyorum). BU sebepten dolayı hareketlerini ölçecek olursanız bi farklılık göreceksinizdir.
Amma velakin ismi bir seferde söylenen iki isimse örneğin; Mehmet Ali, İhsan Ali gibi o zaman bu tek isim yerine geçtiği için durum bunu icab ettirmez.
Benden tavsiye çift isim koyacaksanız tkrr dşnn!!!:1rolleyes:

tanrubeyff çok güldüm valla yasdıgına canım.... kaynananın demek :)))))) yok anam bacım nen koymam o kadının ismini :))))) ben kızım olsaydı nursela koymayı düşünüyodum :)) ama kıs nasip olmadıı.. yaa bu zamanda evlat büyütmek çok zor kız çocugu daha zor alah yardımcımız olsun hayırlısını versin rabbim...

fikirleriniz için hepinize tesekürler kızlar....kızımın ismini bulduk...tesadüf bulduk ama eşiminde benimde içime sindi...LİLYA koyucaz....heyecanla bekliyoruz seni bebeğim...:)

fikirleriniz için hepinize tesekürler kızlar....kızımın ismini bulduk...tesadüf bulduk ama eşiminde benimde içime sindi...LİLYA koyucaz....heyecanla bekliyoruz seni bebeğim...:)

DİLEKCİM çok güsel bir isim ismiyle yaşasın sağlıkla gelsin :) anlamı nedir? :nazar:

mrh arkadaşlar isim konusunda bizde çok kararsızız,ben ceylinnaz ismini koymayı istiyorum ama eşim beğenmiyor.onun istediği isim nasya galiba biz bu ismi koyucaz.anlamı hira mağrasında açan tek çiçek demekmiş.beğendinizmi yada aklınızda değişik isimler varmı.

bizde kararsızdık ama şekerlerin üzerinede ismi zımbalanınca kızımın karar verildi mecburenn:)
aLmina mm sağlıkla gell

mrh arkadaşlar isim konusunda bizde çok kararsızız,ben ceylinnaz ismini koymayı istiyorum ama eşim beğenmiyor.onun istediği isim nasya galiba biz bu ismi koyucaz.anlamı hira mağrasında açan tek çiçek demekmiş.beğendinizmi yada aklınızda değişik isimler varmı.

SİMAYCIM senin düşündüğün isimde güsel ama eşinin dediği olacaksa değişik bir isim,anlamı da hoş. ben böle değişik isimleri seviyorum.biz de kızımıza elvin ismini koyduk 4.aydan beri ismiyle hitap ediyoruz :) :nazar:

DİLEKCİM çok güsel bir isim ismiyle yaşasın sağlıkla gelsin :) anlamı nedir? :nazar:

elvincim netten baktım...isim rus ismi ve lilja die yazılıyor...ama turkiyede lilya die yazılıyormus.....tesaduf koyduk ismi...eşim karnımı seviyordu...içimde hareketlendi kızım...o hissetmemişti daha...dedimki geliyor...ney isimmi koydun lillyamı dedi...yooo dedim...baktık birbirimize koyalımmı dedik...guzel bir isim geldi...ben otelde çalısırken halkla ilişkilerde bi arkadasın ismiydi lilya...öle işte...isim hikayemiz bu..kızosuma anlatırız...saglıklı dogsunlarda :nazar::sm_cool::sm_cool:

arkadaşlar çocuklarınıza isim koyarken,kulağa hoş gelen,söylenmesi,anlamı zor olmayan isimler koymanızı tavsiye ederim.İlla Kuran-ı Kerimde var diye bazı zor isimleri çocuklarınıza koymayın..Haa benim çocuğumun ismi değişik olucak ,derseniz o başka tabiii..yağmur,deniz,nehir kızlar için güzel..

arkadaşlar çocuklarınıza isim koyarken,kulağa hoş gelen,söylenmesi,anlamı zor olmayan isimler koymanızı tavsiye ederim.İlla Kuran-ı Kerimde var diye bazı zor isimleri çocuklarınıza koymayın..Haa benim çocuğumun ismi değişik olucak ,derseniz o başka tabiii..yağmur,deniz,nehir kızlar için güzel..

cnm bende katılıyorum senin dediklerine...ama benim içime sinmedi buldugumuz isimler...lilya ismini eşimde bende çok begendik...özellikle yegenim yanımızdaydı ona söylettik kolay söyleyebiliyormu die...zorlanmadı ok dedik :)birazda sevmek önemli ismi..

benım kzım olduğunda adını pelinsu koyacam çok beğenıyorum sizede tavsiye ederim çok şeker bir isim..:nazar::sm_cool:a.s.

mrh arkadaşlar bizde eşimin ısrarı ile kızımızın adını nasya koycaz aslında ben ceylinnaz koymayı istiyorudum ama eşim nasya diye inatlaştı.sizce nasıl bir isim.

mrh arkadaşlar bizde eşimin ısrarı ile kızımızın adını nasya koycaz aslında ben ceylinnaz koymayı istiyorudum ama eşim nasya diye inatlaştı.sizce nasıl bir isim.

İsimlere göre insanın kişilikleri gelişirmiş. Yani mesela ismi sert söyleniyorsa zerda gibi çocukda biraz kaba oluyo diye duydum o yüzden kulağa yumuşak gelen isimleri koymakda yarar var bence. Aylin Su Ece Naz vs. Favorim Beyza gibi...
anlamı ne acaba???

hanımlar hayırlı dogumlar diliyorum .hani ne derler allah bi nefesde kurtarsın aklıma gelen benim kızım adı eylülm.begenen koyabilir birde başka isimler türetim sizin için nehir ,ecrin,tuanna,su,azra,en hint isimler

Kızımın adında karar kıldık son bir haftadır artık ecenas diye seslenmeye başladım kızıma, ama halen içimde kalan kayra ismini cok beğeniyorum,eşim ise erkek ismi diye kızıyor bana, ama bende ikinci bebeğim olursa inşallah ve erkek olursa ona kayra koyucam,Birde beni tehtid ediyor kızlar eşim nasılsa ben yazdırcam ismini diye :)

X