Doğuma Hazırlık kız çocuk ismi yardım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

beyzaazra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
1
0
38
Merhaba arkadaşlar,
Kızımız için koyacağımız isme bir türlü karar veremedik. İlk çocuğumuzun adı Azra. İkincisi içinde Ayşe Sare düşündük ama net olamıyoruz önerileri olan var mıdır?
Düşündüklerimiz içinde Hira, Meyra da var...

Merhaba arkadaşlar,
Kızımız için koyacağımız isme bir türlü karar veremedik. İlk çocuğumuzun adı Azra. İkincisi içinde Ayşe Sare düşündük ama net olamıyoruz önerileri olan var mıdır?
Düşündüklerimiz içinde Hira, Meyra da var...

Meraba Azra hz. Meryem'in lakabı Zehra da Hz. Fatma'nın ve iki ismin de anlamları benzer namuslu manasında Zehra'yı düşünmez misiniz?

Benim kizimin adi zenan 200kiz ogrencili okulda tek isim o anlami fars kokenli kadinlar demek ve cok akilli guclu bir kiz

Iki isim koymayinda..yaa ben ilk kizima iki isim koydum hani ilerde secme sansi olsun birini begenmezse birini kullanir vs. Diye oyle sacma dusunkusumki..cocuga tek isimle sesleniyosun cocuk zaten duymaya alistigi ismi kullaniyor o ikinci isim resmi yerlerde sorun oluyor uzun oluyor bas harfi anca geciyor yani iki isim tavsiye etmem ikinci kizima tek isim koydum cokta iyi oldu
Bu arada ilk akliniza gelip icinize sinen neyse o ismi verin sonra hep o ilk begendiginuzde kaliyo akliniz..ama sahsen eski isim pek sevmiyorum oyle isimler varki cocukta cok agir duruyo

Iki isim koymayinda..yaa ben ilk kizima iki isim koydum hani ilerde secme sansi olsun birini begenmezse birini kullanir vs. Diye oyle sacma dusunkusumki..cocuga tek isimle sesleniyosun cocuk zaten duymaya alistigi ismi kullaniyor o ikinci isim resmi yerlerde sorun oluyor uzun oluyor bas harfi anca geciyor yani iki isim tavsiye etmem ikinci kizima tek isim koydum cokta iyi oldu
Bu arada ilk akliniza gelip icinize sinen neyse o ismi verin sonra hep o ilk begendiginuzde kaliyo akliniz..ama sahsen eski isim pek sevmiyorum oyle isimler varki cocukta cok agir duruyo

Zaten mantiksiz kiz cocuklarna iki isim.
Bide evlenince nufusa gecen kocasinin soy ismi var. Ornegin Ayse Sare Aydin Polat gibi oluyor. Uuzzuuunn ca bi kyruk oluyor.

Asya ismi cok guzel( ama bizde assiye derler kesin o isme o yuzden koyamadik yigenime)
Baska Lina guzel.
Aminede cok guzel.

Kizimin adi Ayse Sare. Cok cok severek koyduk. Anlamlari cok guzel.
Sare ismi pek bilinmedigi icin anlasilmiyordu fakat suan yayginlasti. Iki isimden yana degilim suan. Biz dogdugundan beri iki isimle hitap ediyoruz. Herkes o sekilde hitap ettigi icin sorun olmuyor fakat uzun oluyor.
Ben de ikinci kiz olursa Azra veya Elif dusunuyorum..
Allah hayirlisiyla kucaginiza almayi nasip etsin.

X