Kız bebeğimin kilosu fazla?

zeynepp135

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2023
5
0
23
Selam kizlar. 5 ay 12 günlük kızım var kilosu 8800 gram geldi bugün kilosu fazla obez olacak diye korkuyorum 3 kilo doğdu ilk 4 ay sadece anne sütü aldı sonra mama desteğine başladım sütum cok azaldı ek gıdaya geçiyorum yavaş yavaş ama sadece tadımlık çünkü bebeğim fazla kabul etmiyor. Sizin bebekleriniz kaç kiloydu bu dönemde sizce böyle kalır mı ben kilodan çok çektim kızım da aynı olacak diye korkuyorum.

Bence verir ya, bu aydan sonra diş çıkarmaydı falan derken ister istemez bebekler veriyor, ve bi yerde okumuştum bebekler obez olmasın diye zaten sürekli aynı kiloyu almazlar, bi aydan sonra kilo alımları ondan dururmuş.
Her ay aynı kiloyu mu alıyor bebeğiniz?

Mamaya başladıktan sonra hızlı aldı galiba yaa ama 4 aylıkken de kilosu öndeydi yani anne sütü alırken de kiloluydu ama her ay aldığı kiloyu aylık takip etmedim ara ara tartarak bakiyorfum

Merhaba. Bebeklerin 5 aylık olduğunda doğum kilosunun iki katına 1 yaşında 3 katına ulaşması normal kabul edilir. Söylediğiniz kadarıyla bebeğiniz kilo bakımından sorunu yokmuş 4. aydan sonra ne gibi bir durum olduda doktor mamaya başlattı. Bebekler 3. Aydan sonra kilo alımı yavaşlar hareketlenir. Sizde yerde aktivitele yaparak destekleyebilir siniz. Karın üstü egzersizleri tummytime gibi.

Mamaya ben başladım çünkü idrarı çok azalmıştı sabah uyandiginda turuncu oluyordu sık sık emzirmeme rağmen böyleydi sürekli emmek istiyordu ama huysuzdu

Mamaya ben başladım çünkü idrarı çok azalmıştı sabah uyandiginda turuncu oluyordu sık sık emzirmeme rağmen böyleydi sürekli emmek istiyordu ama huysuzdu
1 ayda kaç kilo aldı. 550-800 Gr alması normal kabul edilir . Doktora danışmadan baslamasaydiniz. Belki idrar yollarında bir sorun vardı. Uyku gerilemesi ve huysuzluk 4. Ayda normal. Biberonla vermediyseniz emmede sorun yasamamisinizdir. Ozamn mamayı yavaş yavaş eksiltip emzirmeye ağırlık verin .büyüdükçe hareketleneceginden kilo alımı durup boya gider . Zaten ek gıda sürecinde gireceğiniz den mamayı bırakmanız daha kolay olur.

Fazla olduğunu pek düşünmüyorum ayrıca 6.aydan sonra az az kilo alıyorlar yani 1 yaşında dengeler

6 aylık bebeğim var 8.100 gr çıktı geçen ay 7.600 di bu 500 gr almış. Artık zaten kilo alimlari yavasliyor haraketleniyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…