kıymetli anahtar namazı mutlaka bakın

arlav

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2016
146
58
37
arkadaşlar mutlaka bu namazı kılın benim dileğim gerçekleşmişti arkadaşım da tayini için yapmıştı onun da gerçekleşti ki ikimizin de çok zordu ama bu namazla geçekleştirdik.şimdi gelelim namaz kılınışına niyet ettim allah rızası için 2 rekatlık hacet namazı kılmaya diyosunuz.sonra ilk rekatta fatihadan sonra ihlas süresi onun hemen arkasından da suphannahüvelhamdulillahi la ilahe illalalhu vallahu ekber içinizden geldiği kadar okuyosunuz 5kere 10kere 15kere ne kadar diyebiliyosanız sonra secdeye varıp kalkıp 1rekatı bitiriyosunuz 2.rekatı kılmak ta aynı 1.rekat gibi sonra secdeye varıyosunuz tam kalkıp ettehiyyatüyu okuyacaz ya ha işte kalkmadan başınız secdedeyken önce salavat getirin sonra günahlarınıza tövbe isteyin sonra ne dileğiniz varsa maddi manevi dile getirin daha sonra tekrar salavat getirip başınızı yerden kaldırın ettehiyattüyü okuyup selam verip namazı bitirin işte bu kadar dileğiniz oluncaya kadar bence devam edin gece yarsından sonra yapılmalı ama unutmayın 1 ya da 2 ya da 3 gibi yalvararak isteyin allahtan ağlayarak isteyin hatta pişman olmayacaksınız inanın

En kisa zamanda deneyecegim sagolun paylaşım icin

Allah razi olsun paylasanda.fakat namaz bitmeden yani selamlamadan goz yasi dokmek namazi bozar.bitirdikten sonra duada gercekten icten gelerek dokulen goz yasi olabilir.

Sadece ettehiyyatuyu mu yoksa salla barik ve rabbena dualarini da mi okuyacagiz

Allah razi olsun paylasanda.fakat namaz bitmeden yani selamlamadan goz yasi dokmek namazi bozar.bitirdikten sonra duada gercekten icten gelerek dokulen goz yasi olabilir.
Secde halindeyken icinden ağlamak geliyosa ağla farz namazi degil ki kabul olmasın hacet namazi bu dilek diliyosun bence hic sakıncası yok :)diledigin sekikde iste rabbinden vereceği hicbirsey ona ağır gelmez

Evet hacet namazi bu farz degil zaten secde halindeyken dualar kabul olur
Secdede dua etmenin önemini biliyorum da ben namaz dışında ediliyor diye biliyordum, namazda Allah kelamı dışında kelam edilmez diye biliyordum. Nafile-farz ayrımını öğrenmiş oldum teşekkür ederim.

Secdede dua etmenin önemini biliyorum da ben namaz dışında ediliyor diye biliyordum, namazda Allah kelamı dışında kelam edilmez diye biliyordum. Nafile-farz ayrımını öğrenmiş oldum teşekkür ederim.
valla ben de senin gibi biliyordum ama ahmed hulusi açıklıyor bu namazı ki ben onu çok sever ve takip ederim twitlerini aynen nasıl anlatmışsa öyle yazdım

valla ben de senin gibi biliyordum ama ahmed hulusi açıklıyor bu namazı ki ben onu çok sever ve takip ederim twitlerini aynen nasıl anlatmışsa öyle yazdım
Konu açılalı çok olmuş ama,dediği doğru. Secdedeyken,nafile namazlarda istediğimiz kadar dua dua edebiliriz. Ancak farz namazlarda diğer farzları geciktirme söz konusu olacağı için vacibi terk etmekten dolayı sorumlu olursunuz ve Sehiv Secdesi gerekir. Kaza yani. Bilmeyen arkadaşlar olabilir. Yani sadece farz namazlar için geçerli. Hacet namazları nafile namazdır. Türkçe dua edilebilinir:)))

X