Göz Makyajı Kıyafet rengine göre mi far sürmeliyiz?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

canım nerde o kitap heyecanlandım birden nereye koydun:teytey:

bence far rengi kıyafetle aynı olmamalı...
diğer arkadaşların da dediği gibi gerçekten amatörce duruyor..
herşeyin aynı renk olması hem birbirini boğar, hem de insanı işin kolayına kaçmış gibi gösterir..
başka ne rengin yakıştığını bilmediği için kestirme yoldan kıyafetiyle aynı renk far sürmüş diye düşünmeden edemiyorum öyle birini gördüğümde...
üstelik far rengini kıyafete göre uydurunca kıyafetle uyumlu olabilir ama belki göz renginizle uymayabilir..belki gözleri sönük gösterebilir üstelik..

ama tabi aynı renk olmasın derken de bunun da gelişigüzel olmaması lazım..hangi renk hangi renge zıttır...ne neyle kontrast oluşturur falan bunu öğrenmek gerekir önce...

Son düzenleme:
kıyafetine göre,göz rengine göre..
tabi sarı-turuncu giyersen o tonlarda yapman gerekmiyo...beyaz far kullanabiirsin mesela..alternetifler üretilebilir..

kıyafet rengi ile aynı tonlarda far sürmek amatörce oluyor ama geçen gün yaprakdökümünde leyla mor bir elbise giymiş. gözünde de mor bir far vardı. onların makyajlarını yapan profesyonel kişiler değilmi? kafam karıştı valla.
şimdi reklere göre ne renk far sürmeliyiz bir liste oluşturalım mı?

bu liste halinde olsun. alıntı yaparak altalta yazalım arkadaşlar.
ilk ben başlıyorum, önce giydiğimiz renk sonra far rengi yazalım.
Kırmızı - gri far
Kahverengi - mavi far
Krem rengi - kahverengi far.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…