Kitap biti ile mücadele

elaada20

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2024
10
0
33
Kitap bitini bitirmenin yolları nelerdir iki defa profesyonel ilaclama yaptırdım şuan gene yavru görüyorum ne yapıcam bilmiyorum kücük kızım var zarar veririmi görmüyoruzda cok kücük vücudumuza girermi uyurken bilgisi olan lütfen yazsın
Evi taşımaz çözüm mü

ilk önce kitap biti olduğundan emin olun toz akarı ya da springtailla karıştırıyor olabilirsiniz ben 3 yıldır uğraşıyorum kotherine ile ilaçlamıştım bi işe yaramadı icon 10 mobilyalar için kullanabilirsiniz işe yaradı ama çok küçük böcekler oldukları için duvarlardaki, yerlerdeki çatlaklara saklanıyorlar o yüzden evin genelinde biraz azaltsa da geri çıkıyolar hemen. Bu yıl yazın başında klima taktırdık banyoda nem alıcı cihaz kullandık ve evi boyattık. banyoda tavanda küf oluşmuştu boyatınca nem alıcı cihaz da çalıştırdığımız için banyoda aylardır hiç böcek görmedim. Evin geri kalanında hala var ama çok azaldı klimayı dry modunda çalıştırdık hep. Evin nemi ortalama %40 %50 arası oluyo bazen 60 oluyo eskiden yatağımda koltuklarda vardı ama artık mobilyalarda hiç yok sadece duvarda ve yerde görüyorum flaşla bakınca. Yani ilaçla uğraşmayın evin nemini düşürmeye çalışın özellikle yazın. kışın ekim gibi gidiyolar ama yazın tekrar gelirler mi bilemiyorum.(dry modunda çalıştırınca sadece nemi almıyo serinletiyo da özellikle gece uyumak zor oluyor kış içinde nem alıcı cihaz daha mantıklı biz zaten klima da taktırmak istediğimiz için klima tercih ettik nem alıcı cihaz ortamı biraz ısıtıyor ve her odaya ayrı alın ya da bütün evin metrekaresine göre alın ama banyoya ayrı olması iyi olur bi de biraz ses yaptığı için gece sinir bozabilir.)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…