Kitabını Al da Gel

CUMA KİTABI- Ölüm Serisi

oylamada Polisiye ve aşk çıktı 2 kişi oy kullandı ben de ikisini harmanlayıp Romantik Polisiyede karar kıldım
elimde bu serinin tüm kitapları yok. olanları görsele koydum.
Nora Roberts-Ölüm Serisi.
seri dediğim gibi romantik polisiye türünde. polisiye kısmında Serinin ana karakteri Eve Dallas birbirinden ilginç cinayetleri çözerken yardımcı Peabody ve kocası bir İrlandalı olan Roarke ona yardım ediyor.
aşk kısmında ise mükemmel erkek Roarke ve Eve'in ilişki ve evliliklerine odaklanıyoruz.
bu seri benim yaz kitabım. açıkçası kumsalda önümde serin bir içecek ve güneşin altında bu seriyi okumayı seviyorum. hem kendimi katili ararken buluyorum hem de keyifli ve eğlenceli bir aşk hikayesi okuyorum.
ne çok vahşi ne de cinayet kurgusu bir polisiye için vasat.
ama polisiye tutkunlarına bu kitabın romantik kısmının daha ağır bastığını söyleyeyim. sonuçta Nora Roberts bir romantizm yazarı, bunu unutmamak ve beklentiyi gevşek tutmak lazım.
yok eğer ben daha sert polisiyeleri seviyorum diyorsanız, size göre bir seri değil, sizi Ahmet Ümit, J. C. Grange'a falan alalım.

Not: Serinin kitapları, çıkış sırasına göre dizilmemiştir.

bu kadar iyi bir okur olmak ne güzel yaa.. işte bu topikte olmayı bundan seviyorum..insan burda okumaya özeniyor

bu kadar iyi bir okur olmak ne güzel yaa.. işte bu topikte olmayı bundan seviyorum..insan burda okumaya özeniyor

canım benim
bak eksik yazmışım. Eve Dallas'ın adı neden Eve Dallas. Eve çocukken Dallasta bir üstü başı yaralı hafızası kayıp bulunuyor, adı bu yüzden Eve yani Havva. soyadı da Dallas.
ayrıca hikaye gelecekte geçiyor, 2050'li yıllarda :) bunu yazmayı nasıl unuttum inanın bilmiyorum.

çok ilginç.. 2050ler nasıl anlatılıyor peki?

çok ilginç.. 2050ler nasıl anlatılıyor peki?
bence gayet güzel. Arabalar yerde gidiyor, uçabiliyor da Gökyürürler dediği bir sistem var. yürüyen merdiveninin köprü gibi olanı, hani havaalanlarında falan olur ya yürüyen bant onlardan, dünyada herşey tükenmiş herşey sentetik labrotuar ortamında üretiliyor, et ve kahve bile, dünya kirlenmiş ve tarım yapılamıyor bu yüzden organik tarım diğer gezegenlerde yapılıyor. bu arada farklı gezegenlerde koloniler kurulmuş ve orada da insan yaşamı var, kumar, fuhuş, tatil, eğlence vs. vs.
yemek üniteleri var ki yazar en çok bunu anlatıyor, çeşitli kodları giriyorsun ve sana pişmiş yemek veriyor, çikolata otamatı gibi
dünyada büyük bir savaş yaşanmış ve bu sebeple silahsızlanma yasası var, sadece belirli kişiler silah taşıyor, günümüzdeki silahlar antika ve koruma altında o dönemin silahları böyle gelecek filmlerinde gördüğümüz türden şarj ediliyor, bayıltıyor ya da tam güç verilince öldürüyor.
aklına takılan bir şey var mı, başka?

ilgimi çekti.. gelecekle ilgili konuları hep sevmişimdir..yaratıcılık gerektirir hemde fazlasıyla :) dedin ya bu kitap deniz kenarı yanında soguk içecek ile süper gidiyor diye..belki yazın bunu yapar kulagını çın çın çınlatır hatta burdada plaj fotografımı paylaşırım

ohh süper olur vallaha. ben yazın deniz kenarında şezlongda otururken hep bu seriyi okurum, denize giriyom çıkıyom, öbür kitaplar aklımda kalmıyo
biz de resimlerini beğeniriz

ben Türk yazar pek okumuyorum, listende hangileri var, merak ettim
fatih murat arsal iki renk aşk adlı kitabını aldım bir erkek nasıl romance tarzı yazabilir onu merak ediyorum biraz judith mcnaught okudunmu bilmiyorum o tarzda hatta nora roberts biraz +18 liği var yani ama gerçekten bir erkek romantizmi nasıl aktarır meraktayımarkadaşım okuduğunu ve çok beğendiğini söyledi deniycem

bu seri tam 40 kitaptan oluşuyor ve sanırım halada seri devam etmekte türkçeye çevrimide hepsinin yok tabiki 10. kitaba kadar falandı en son sonrasını bilmiyorum ilk kitabını okudum çıplak ölüm bence harika bir seri nora robertsa bayılıyorum aklıma geldi sen paylaşınca eve çok harika bir polis ayrıca kurgusuda süper o kadar aramıştım ki bu serinin kitaplarını ama bulamamıştım ilk kitapla kaldım sende görünce çok duygulandım acaba tekrar arasam bulabilirmiyim

F.M.A okumadım ama diğer iki yazarı okurum arada. yetişkin kitapları sorun değil, severim ben Slviya Day'den tut, Grinin Elli Tonuna kadar hepsini okudum ben o serilerin
sana önerdiğim Monica Mccarty de açık yazar biraz ama adult serisi değildir.
FMA türünün iyi bir örneğiymiş ama bilmiyorum, bir ekliyeyim bakalım listeye.

ben de bir iki sene oluyor başlıyalı, epsilon bir ara çıkarmıyordu artık senede 2 tane falan çıkarıyor sanırım. baktım şimdi okuoku'da falan var. hatta ben de olmayanları vereyim bu ay için malum yaz geliyor

gerçekten artık çıkıyormu seri ben 4 yıl önce falan okudum sanırım ilk kitabı o zaman yoktu serinin çevrilmişi pek epsilonda çıkarmıyordu araştırmıştım bulamamıştım çok sevindim o zaman umudumu kesmiştim hatta bir kitabınıda e book olarak okumuştum ingilizce çok sevindim ben grinin elli tonunu okumadım anlatımı çok basit geldi bıraktım sarmadı beni nedense o kadar basitte çok bayıyor nora roberts anlatımı güzel ama mesela okurum

ben çok popüler diye merak etmiştim aşkı da fena anlatmamış özellikle mail bölümleri sevmiştim, bitti zaten 2 günde, sıkılcak vaktim olmadı
benim annem Nora Roberts'ı çok sever, ben genelde Eve Dallas serisi severim. çıkıyor artık, o görseldeki kitaplar 2 yıllık falan.

kitabımı aldım geldim aslında uzun süredir elimde olan ama başlayamadığım bir kitap kendisi bu yazarın diğer kitabıda var elimde bundan sonra onuda okumayı planlıyorum bir ara bakalım bizi neler bekliyor öncelikle kitap hakında güzel şeyler duydum okuyan ve beğenen arkadaşlarım çok gizemli sürükleyici kafa karıştırıcı ve birazda okurkan şaşırtıcı olduğunu duydum tabiki ben neden okumuyorum demek yerine okumaya karar verdim arka kapak yazısını paylaşıyorum sizinle bakalım okuduktan sonra yorumlarımı yazarım tekrar

''Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: "Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı." Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: "Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin... Küçük zarfı aç."

"Aldıklarını geri vereceksin
Vermiş olduklarını aldığın zaman.
Biliyorum ne düşündüğünü,
Ne zaman uyuduğunu,
Nereye gittiğini,
Nereye gideceğini.
Seninle bir randevumuz var,
Bay 658."

Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap "Aklından Bir Sayı Tut" kolay kolay unutmayacağınız bir roman. ''

bu romanın methini çok duydum, bakalım beğenirsen ben de alır okurum. ilginç bir kitaba benziyor

marilyn monroe tebrik ediyorum dehşet topik olmuş.

şu sıralar elimde kitap yok, bütün yorumları da okuyamadım, ama hemen favorimi yazayım da ilk mesaja ekle.

klasik türk edebiyatı, reşat nuri güntekin, akşam güneşi.

15 yaşında okumuştum, bu kadar etkilendiğim başka bi kitap yok. ağlamaktan her yerim şişti. benim için hep çok özel kalacak.

harry potter serisini de asla atlayamam. benim için en özeli de odur. ah snape...

oyyyyyyy kimler gelmiş. BDV'nin stresinden buraya sığınıyorum vallaha, ne yapayım.
Akşam Güneşini ben de çok severim, hemen ekliyorum.
Elbette Harry Potter'ı nasıl unutmuşuz, o da giriyor listeye.

oyyyyyyy kimler gelmiş. BDV'nin stresinden buraya sığınıyorum vallaha, ne yapayım.
Akşam Güneşini ben de çok severim, hemen ekliyorum.
Elbette Harry Potter'ı nasıl unutmuşuz, o da giriyor listeye.

dedim marilyn'in epeydir sesi çıkmıyor bakayım hiç konu açmış mı, hooop ben burda. historical romans falan var yalnız, akarım ben onlara.

mary jo putney, kayıp lordlar serisinden bahsedildi mi?

Elimde okuyacak hiç kitap yok çıldırıcam,kitap alıcak yerde yok son bi kez daha didik ediyim şu kitaplığı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…