kist

bulut

Allah büyüktür..
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2008
747
3
Merhaba benim bir sorum olacak benim sol yumurtalığımda ufak bir folikül kisti var ve ben gebelik istiyorum bu durumda doktorum 2 ay dene dedi ben şunu merak ediyorum folikül kisti varken yumurtlama olur mu gebelik şansı düşük mü olur cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba bulut;

Evet, bahsettiğiniz durumda yumurtlama olabilir. Bunun gerçekleştiğini yapılacak ultrasonografik incelemelerle göstermek de faydalı olacaktır. Sağlıklı günler ve etkili tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Merhaba doktor bey, adetim gecikti 7 gün doktora gittim kistim 3 cmlik folikül kistiymiş hormon salgıladığı için adet gecikmesi olmuş yani ben o kisti hala atamadım adet olmadığım için peki bu durumda acaba yumurtlamada mı olmamıştır.Kist diyelim sol yumutalıkta yumurta budurumda sağdan mı gelmeli yumurtlama olması için soldan gelirse olmaz mı???Şimdi bana farlutal verdi bu kisti yok eder mi acaba bu ay??

benimde yumurtalıklarımda kist cıktı 15 gündür hastalanamıyorum dr farlutal verdi 3 gün daha içecem ama kistin sadece küçük oldugunu ve büyük olmadı için müdahale etmediklerini söyledi ben burda okudukca kistin çeşitlerinin oldugunu gördüm ve bana neden ne tür oldugunu söylemediğini merak ettim ayrıca kistten dolayı mı hasalanamadım bunuda demedi sadece hamilemiyim diye ultrasndan baktı kan testi yaptı hamile deilsin yumurtalığında cok küçük kistler var dedi ama bu kistler yüzünden hastalanamadın demedi kafam cok karıstı yardımcı olurmusunuz bundan dolayımı hastalanamamısımdır tekrar dr.a gitmelimiyim

Merhaba bulut,

Kistin olması yumurtlamayı engellemez. Size verilen Farlutal isimli ilaç kisti yok edebilir. Gelişmelere göre tekrar haberleşelim. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba aresim,
Kanda B-hCG değerinin ölçülmesi sağlanarak gebeliğin olmadığından tam olarak emin olmak gerekiyor. Ancak, asıl sorun polikistik overden kaynaklanan bir adet gecikmesi gibi görünüyor.Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…