kist derdim var CA-125 değerime bakarmısınız

mehel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2012
938
230
kızlar 6 cm boyutunda kistim var ve ilaçla geçmedi. 1buçuk sene önce öğrendim. tesadüfen öğrendim çünkü hiç belirti yoktu
.1 senedir de bebeğimiz olmuyor.artık araştırmalara başlayalım dedi

doktora gittim yeni. çikolata kistine benzetti. CA-125 istedi ve renkli mr istedi.mr daha çekilmedi. ama CA-125 değerim çıktı. sonucu 9.6 yüksek değil normal anladığım kadarıyla

şimdi benim merak ettiğim bu değer çikolata kisti veya basit kist olup olmadığını ayırt eder mi?

referans aralığı kaç?
ama yüksek değil gibi
benimki 42 çıktı :))
ca 125 değeri kist tipini ayırt etmede kullanılmaz.

kızlar 6 cm boyutunda kistim var ve ilaçla geçmedi. 1buçuk sene önce öğrendim. tesadüfen öğrendim çünkü hiç belirti yoktu
.1 senedir de bebeğimiz olmuyor.artık araştırmalara başlayalım dedi

doktora gittim yeni. çikolata kistine benzetti. CA-125 istedi ve renkli mr istedi.mr daha çekilmedi. ama CA-125 değerim çıktı. sonucu 9.6 yüksek değil normal anladığım kadarıyla

şimdi benim merak ettiğim bu değer çikolata kisti veya basit kist olup olmadığını ayırt eder mi?

merhaba,geçmiş olsun ilk olarak,bende 1 sene önce ameliyat oldum sağ yumurtalığımda teratom cinsi kist vardı,ilaçla geçmeyecek bi kistti.benimkide tesadüf sonucu çıktı 22 yaşımdaym.sanırım bu kist cinsi çocuk olmasına engel oluyomuş o kisti aldırmak gerkiyomuş ve anca tomografi yada mr la cinsini kesin olarak öğrenebiliyorlar.ben tomografiye girdiğimde çıktı..ca-125 kistin iyi huylu olup olmadığını yani kanser riskini ölçüyo bildiğim kadarıyla.bana da bakmışlardı ordan biliyorum.

X