Salata Tarifi Kisir (resimli)

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
Bulguru, 2 bardak sıcak su ile ıslatın
Tavaya yağı alın ve minik doğranmış soğanı soteleyin.
İçine salçaları ilave edin ve tekrar soteleyin.
Kabaran bulgurun içine sotelenen soğan ve salçaları ilave edin.
Tüm baharatları,tuz ve limon suyunuda ekleyin
Bütün yeşillikleri minik doğrayın ve kısıra ilave edip,karıştırın ve iyice yogurun
Bir corba kasesine kisiri koyup
Servis tabağına ters çevirin ve misir ve tursuyla susleyip,servis yapin

AFİYET OLSUN.

ya bu resim neden silindi ben nerden bulcam simdi bunu
a.s. cokacimcoook cokacimcoook cokacimcoook a.s.

Son düzenleme:
ben limonu yeşilliklerin üzerine sıkıp sonra bulgurla karıştırıyorum çok ıslak ıslak olamsın bulgurlar daha tane tane olsun diye
kuru nane kullanmamıştım deniycem onun yerine kimyon kullanıyorum çok yakışıyor
tarif için teşekkürler cnm

sempatigim yine dokturmussun kiiiz.ellerine kollarina saglik.valla senin tariflerin hepsini printerden cikarip dosya yapmam lazim.ne zamandir aklimda.bayiliyorum senin tariflere
:1hug::1hug::1hug:a.s.a.s.

sempatigim yine dokturmussun kiiiz.ellerine kollarina saglik.valla senin tariflerin hepsini printerden cikarip dosya yapmam lazim.ne zamandir aklimda.bayiliyorum senin tariflere
:1hug::1hug::1hug:a.s.a.s.

ay canim benim cok tesekkur ederim ,iste bende yaptiklarimi paylasiyorum tam 24 tane taridim oldu hepside birbirinden guzel ,insallah sende yapiyosundur tariflerimden ,gerci cogu bilindik ama yine paylasiyorum a.s.

süper gözüküyor ellerine sağlık. ya sen çok güzel şeyler yapıyorsuuuuuuuuuuuun.çcokacimcoookkullandığın salça domates salçası mı?genelde biber salçası ile domates salçası kısrda beraber kullanılıyor da.

süper gözüküyor ellerine sağlık. ya sen çok güzel şeyler yapıyorsuuuuuuuuuuuun.çcokacimcoookkullandığın salça domates salçası mı?genelde biber salçası ile domates salçası kısrda beraber kullanılıyor da.

evet canim genelde her ikiside kullaniliyo ,ama benim evde biber salcam yoktu ,normal yaptim sen birazda biiber salcasi katabilirsin
ayrica tesekkur ederim tariflerimi begeniyosan ne mutlu bana ,insallah yardimci oluyorumdura.s.

evet canım tariflerin harika daha önce etimekli prenses tatlısını denemiştim süper olmuştu. ellerine sağlık böyle tarifleri paylaşmaya devam edersen çok sevinirm.a.s.

tesekkurler canim bilmem gordunmu daha 23 tane tariflerim var ,
profilimin sag ust kosesinde yemek tarifleri 23 var oraya basarsan gorursun ,gercekten degisik tariflerim ,var ,sizde yapica bende memnun kaliyorum

kalk canim erinmeden yap ne varki cok kolaycik bisey ,bulguru islak o olurken sosunu yap ,sonra yasillik barahat limonsuyu ,karistir, al sana kisi
bak bukadarrrrrr :roflol::roflol::roflol:
ha bide resmini cekte koy bende goreyim ,ne kadar guzel yapmisin ,eminim benimkinden guzeldir

Son düzenleme:
süslemeye bak yaaa bu Sympathique bir harikaaa:) bende böyle yapıyorum canım sende benim gibi nar ekşisi koymamışsın harikaaaa ellerine sağlıkkk

çok severim kısırı ellerine sağlık
bende aynen senin gibi yaparım bazıları soğanı kavurmuyor
kavurunca daha güzel oluyor

nar ekşisisiz, sarımsaksız, kimyon ve yenibaharsız kısır düşünemiyorum. bir de bu şekilde deneyin bence

ellerine sağlık canım harika görünüyor. ben bazen kısırı şöyle yaparım; yağı tencereye koyup soğanları atarım onlar kavrulunca bulguru döküp biraz çevirip göz kararı su katarım aynı bulgur pilavı yapar gibi. soğuyunca da yeşilliklerini ilave ederim. böylede çok lezzetli oluyor.

Arkadşlar ben limon yerine nar ekşisi koyuyorum füsfüsün dediği gibi nar ekşisiz bir kısır düşünemiyorum..gerçekten çok lezzetli oluyor ....birde hiç et suyu koymayı denediniz mi kısıra bir deneyin memnun kalacaksınız.. kısır yaptığım bir gün sizinle resmini paylaşırım komşular bende kısır günü yaPARLAR onlar malzemeyi getirir..kısırı ben yaparım nar ekşisi ve et suyunu tavsiye ederim..bu arada arkadaşın verdiği tairfte süper çoğu kişi soğanı çiğden koyar kısıra ama salça ile soğanı sotelemek en güzeli ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor

X