Göz Makyajı Kirpiklerimi uzatmak ve gürlestirmek için ne yapabilirim?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

:)ne demek canım..Benimde kaşlar seyrek bi kaslarıma sürmedim badem yagıyla hint yagını ama etkisini göstereceğine eminim..Benim kirpikler önceden kısalık bi yana seyrekti şuan Maşallah gürler günlük sür sonra peceteyle biraz sil zaten kalan kısım besliyor kirpiğini gözüne kactıgı zaman sürmez olaydım dediği oluyor insanın silmekte fayda var :)

oncelikle merhaba,

Benim kaslarim eskiden gurdu, kaslarimi ilk almaya basladigimda kalin kas sekli yapiyordum bana yakisiyor. ama sonra ince denemek adina, yada bazen kazayla incelttigimde olmustur.
Son bir senedir eskisi gibi cogalmiyor, halbuki ben yeniden kalin kas yapmak istiyorum. Badem yagini son dönemlerde cok duydugum icin, denemeye karar verdim. Asagi yukari bir haftadir her gece yatmadan once kaslarima suruyorum. Ve kaslarimda canlanma farkettim. Bir ay sonra eski kalin kaslarima kavusacagimi umud ediyorum.

Ama kipriklerime fotoda gordugunuz serumu kullaniyorum. Ben belcikada oturuyorum, arkadaslarimdan kullananlar vardi, ben pek ilgilenmiyordum. (pahali oldugu icin ola bilir )
Dogum gunumde arkadasim bunu hediye etti bende kullanmaya basladim
Eskiden kipriklerim cok dökülürdü, dokulme tamamen durdu, kipriklerim uzuyor. Cok büyük mucize olmamasi ile birlikte, degisim var. Ben iki aydir kullaniyorum, bir serum +/- 6 ay yetiyor.
Gece yatmadan once temiz kirpik diplerine suruyorsun, goze kacirmamak lazim.
Hollandadaki fiyati 100 eur, almanyada 80 mi 90 mi o civarda. Turkiyede varmi bilmiorum arkadaslar. Bi ilgilenmek lazim.

Öbür ismi gecen yaglari hic duymadim, corekotu yagini bende goguslerime suruyorum, burda bir arkadas tuylendiriyor yazmis korktum acikcasi, bi arastiracagim.

Benden bu kadar, hepinize saglikli ve guzel gunler diliyorum

Eklentiler

• $DSC03094.jpg
    24,5 KB · Görüntüleme: 274
lensmakyaj.com 'da lumigan diye bir ilaç vardı ama tehlikeliymiş, kullanınca kirpikler uzuyor ama karaciğer hastası ya da göz tansiyonu sahibi olabiliyorsunuz.

önce

sonra

Yine de kullanmamalı.

benim size önerim kendimde denedim ...hac hurması var ya illla hac hurması şart değil marketten de alabilirsiniz...hurmayı yedikten sonra içindeki çekirdeği alıp akşam yatarken kirpiklerinize kalem çeker gibi sürün...çekirdeğin üzerinde hurmadan kalan kalıntılar kirpikleri besler ve uzama sağlar...kimileride hurma çekirdeği yakılarak göze sürülürse de olur der ...hurmanın aynı zamanda gözleri kuvvetlendirir ve parlatır. Hurma A vitamini ihtiva ettiğinden hurma yiyenlerde özellikle gece körlüğü ve diğer göz zaafiyetleri olmaz. İkinci dünya savaşında gece hücumu yapacak olan Amerikan pilotlarına hedeflerini daha net görebilmeleri için hurma yedirmişlerdir. Göz sinirlerini kuvvetlendirici özelliği vardır. Çok çok yendiği takdir de her şeyin çoğunun zararlı olduğu gibi hurma da göze zarar verebilir.

aynen bunu bende duymustum hatta teyzem ogluna bebekklen kırpıklerı guzle olsun dıye hurma cekırdegını surmustu kuzenımkırpıklerı de uzundur hatta
ama hurmanın cınsı onemlı mı onu bılmıyorum bende denıcem aklıma getırdınız sagolun

merhabalar
benim alt kirpiklerim yok denecek kadar azdı üstlerimde orta uzunlukta ama seyrek

bende 15 gündür hint badem ve saf zeytinyağı karışımımdan sürüyorum
ilk zamanlar gündüzleri sürerdim fakat gözüme kaçırsamda kaçırmasamda açıp kapatırken yanma olurdu
artık gece yatmadan 1 saat önce sürüp 1 saatin sonunda gülsuyu döktüğüm pamukla siliyor yatıyorum sabah kalkığımda ne bulanıklık ne yanma ne şişlik
uzun araştırmalarım ve okuduğum makaleler sonucunda en doğru yöntemi bulmaya çalıştım yaptığınız karışımın kesinlikle 1 saat kalması yeterliymiş arkadaşlar ve nemini koruması içinde gülsuyuyla silmek önemliymiş

sonuçlarına gelince karışıma başlamadan önce çektiğim fotoyla şuanki halini karşılaştırdım alt kirpiklerin gürleşmiş dedi eşim
üstlerde pek anlaşılacak birşey yoktu ama dün rimel sürdüm tek katta kendini gösterdi kirpiklerim

daha kullanmaya devam ediyorum sonuçlarını yazarım

herkese uzun kirpikler :116:

Tamam canım, sağol. Bu akşam kısmetse başlıyorum :)

Bekliyoruz canım gelişmeleri :)

tamam bu yağları sürüyozda peki göz şişliini napcaz yağ çok şişiriyo sürer sürmez artı yağ bezesi da yapabilir

hergün yatmadan önce bitmiş eyeliner fırçasıyla badem yağı sürüyorum bariz şekilde uzadı kirpiklerim

Arkadaşlar,
İpek kirpik ve kirpik perması uygulamaları kimyasal bileşenler içerdiği için kirpiklere ve kirpik köklerine zarar vermektedir. Avrupa'da (isveç kökenli ) hayata geçirilmiş ve Fransa'da malzemeleri üretilen bir prosedür çıktı ve tamamen doğal, kimyasal içerik barındırmıyor. Bu prosedür artık Türkiye'de! Detaylı bilgi almak isteyenler mesajlarınızı bekliyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…