Göz Makyajı Kirpiklerimi kurutan maskaralar için çözüm arıyorum..

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

duygusuzm

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2011
1.251
5
Arkadaşlar benim sorunum maskaralarımla son iki yıldır Maxfactor False Lash Effect(çok fazla dolgunlaştırmıyor), Maxfactor 2000 Calorie (Dramatic Look), Loreal Double Extension(serumlu), Loreal Volume Million Lashes ve en son da Maxfactor 2000 Calorie (Curved Brush) kullandım. Loreal Volume Million Lashes'tan kirpiklerimi taş gibi göstermesiyle nefret ettim. Şu an kullandığım Maxfactor ise topaklanma yapıyor ve topaklanmayı açamıyorum.:26:

Hepsinin ortak yanı ise kirpiklerimi üzerine beton döküp kurutmuşum gibi göstermesiydi. Sanki kirpiklerime dokunsam kıvrık durduğu yerden kırılıp düşecek gibi duruyor.

Bunun için bir çözüm sunabilecek var mı?Yada kaç para olursa olsun bana daha doğal ve daha ıslak, yumuşak bir görüntü verebilecek bir maskara önerisi olan var mı?

kuruluk bende de sorun. amway denedm, kurutmuyor ama yeterinde gür ya da uzun da göstermiyor, doğal ve ıslak duruyor

Amway oriflame ve avon gibi sağlık bakanlığı onayı olmayan bir ürünü kullanmak istemiyorum. Sağlık bakanlığı onayı olanlara bile güvenemiyoruz onlara hiç güvenilmez

Canım benim için rimel demek kirpikleri hem dolgunlaştırıcak hem kıvıracak hem de hafif olacak.Gözlerimin üzerinde ağırlık yapmayacak.İstediğim gibi bir rimel bulana kadar çok denedim açıkçası.Şu an kullandığım 2 tane rimelim var.
Smashbox Hyperlash Mascara:Kıvırma özelliği çok iyi aynı zamanda dolgunluk da veriyor.Asla gözümün üstünde ağırlık yapmıyor.
Chanel İnimitable Intense Mascara:Alalı bir aydan fazla olmamıştır.Gerçekten çok memnunum.Bitmesine yakın gidip bir tane daha almayı düşünüyorum.Herkes kirpiklerimin farkına vardı:))Hafif olmasından dolayı da rahat kullanıyorum.Waterproof değil ama herhangi gözyaşına bağlı herhangi bir akma yaşamadım.Olduğu gibi duruyordu.
İkisini karşılaştırdığım da Chanel'i daha çok seviyorum.İyi,kaliteli,kirpik özelliklerine göre yakışan bir rimel bulmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum.Rimel yönünden şanslı olduğumu düşünüyorum:))n
Rimelleri denemek sakıncalı biliyorum.Özellikle de benim gibi lens kullanıyorsan ve hassas bir göz yapın varsa daha da sakıncalı ama denemeden alma diyorum yine de ben.
Ayrıca görevlilerin sürmesine izin de verme.Önemli olan sen sürdüğünde güzel olan.

@sunsea teşekkür ederim cevabın için isimlerini not alıyorum hemen İlk fırsatta gidip bakıcam:81:

@sunsea teşekkür ederim cevabın için isimlerini not alıyorum hemen İlk fırsatta gidip bakıcam:81:

Rica ederim canım.Umarım sana yakışanı ve istediğin özellikte olanları bulursun.Bir de buradaki arkadaşlardan biri Clinique'in mascaralarını önermişti.Ben gidip bakamadım.Onlarda güzelmiş sanırım.

Teşekkür ederim ilgilendiğin için sunsea tam vize zamanıma denk geldiği için kampüsten dışarı çıkamıyorum 14 nisana kadar da çıkamayacağım:84:

Benim de vizelerim başlıyor.Ama bizimki 1 hafta sürüyor Allahtan:))
Ben de Clinique'in rimellerine baktım.Doğal görünümlü bir ürün aradığım için ben Naturally Glossy'i denedim.Benim beklentilerimi karşılayacak gibi tekrar denicem bakalımmm...

Hadi ya ona da bakıcam zaten ben:44:

Ya fotoğraflarımı göstersem var ya bu ne böyle kirpiklerine çamur sürmüşsün gibi dersin çok yapay duruyo
Doğal duranlar da dolgunluk verir mi acaba :26:

Hadi ya ona da bakıcam zaten ben:44:

Ya fotoğraflarımı göstersem var ya bu ne böyle kirpiklerine çamur sürmüşsün gibi dersin çok yapay duruyo
Doğal duranlar da dolgunluk verir mi acaba :26:

Bu dediğim rimel veriyor gibi ama bilmiyorum canım.Deneyince görürsün zaten:))
Herkesin kirpik yapısı da farklı olduğu için her rimel farklı duruyor.Ama ıslak ve ağır rimelleri hiç sevmiyorum.Çok zor oluyor....

Aslında ıslak dursun istiyorum ben de birazcık ıslak gibi gözüksün ama hafif olsun diğer türlü kirpikler çok kuru gözüküyo sanki dokunsan kırılıcak gibi

Kuruluk da kötü ya ikisinin arası birşey de bulmak zor:)))
Yeni yeni rimeller keşfedersem onları da yazarım.

Nivea'nın rimellerini deniyin derim ben memnunum (bu arada rimelimin içine zeytinyağı bir kaç damla damlatıp kullanıyorum )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…