Göz Makyajı Kirpik uzatma formülüm(deneme)

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

selam tatlımm
valla hiç aksatmadan yapıyorum
badem+hint yağı+ bemiks birde 4 diş sarımsak koyup karanlık serin yerde saklıyorum sürüyorum. yani bu içerik işe yaramazsa pess dicem artık ve bidahada bişi sürmicem
kaçgün oldu bilmiyorum ama daha 1hafta olmadı sanırım ve şuan hiç ilerlememde yok maalesef.
eeose kirpik bakım yağı almıştım ben onuda kullandım 10 gün bıraktım sonra acaba onuda mı sürsem

yani şuan hiçbişi değişmedi
birde sen dene bakalım ne olucak hiç aksatmadan sürelim
sarımsak faydalı olur diye düşündüm ben sence ??

[h=2]“Sürme, Peygamber Efendimiz’in (asm) sünnetinde olan ve gözlere şifa veren bir ilaç niteliğindedir. Peygamber Efendimiz’in (asm) sürdüğü ve ashabına tavsiye ettiği “sürme çekme” işinin süslenme gayesi gütmediği açıktır. Bu sadece sıhhî endişe gütmektedir. Zaten akşam yatacağı sırada buna yer vermesi, maksadı göstermeye kâfidir.” (Kütüb-i Sitte)
[/h][h=2]Peygamber Efendimiz (asm) her gece gözlerine üçer defa sürme çekerdi
[/h][h=2]“İbn Abbas (ra) Peygamber'in (asm) bir sürme kutusu bulunduğunu her gece üç defa sağ gözüne üç defa sol gözüne sürme çektiğini söyledi.” (Nesai)
“Hz. Peygamber (asm) yatmadan önce "ismid" Artimnan adı verilen sürmeyi tavsiye etmiştir.” (Tirmizi)

[/h][h=2]İsmid sürmesi gözü kuvvetlendirir kirpikleri çoğaltıp uzatır[/h][h=2]Resulullah (asm) ümmetine ısrarla sürmeyi övmüş ve tavsiye etmiştir
“İsmid ile gözlerinize sürme çekin! Çünkü o gözü kuvvetlendirir kirpikleri çoğaltıp uzatır.” (Tirmizi)

[/h][h=2]İsmid sürmesi gözü parlatır
[/h][h=2]“En iyi sürme ismid sürme taşıdır. Çünkü o gözü parlatır kirpikleri uzatır.” (Nesai)
“Gözünüze çekeceğiniz en iyi sürmeniz “ismid” isimli olanıdır. Çünkü o gözleri parlatır, kirpikleri büyültür.” (İbn Mace, Ebu Davud)

[/h][h=2]İsmid sürmesi göz çapaklarını giderir[/h][h=2]“İsmidle sürmelenmeye devam edin çünkü o kirpikleri uzatır göz çapaklarını giderir ve gözü kuvvetlendirir.” (Taberani
[/h]

Son düzenleme:

merhaba canım
biliyorum bu islim sürmesini fakat burda sahtelerini bile sürmeye başlamışlar
ancak hacca giden bir tanıdık tarafından getirilmesi gerekiyor
sen denedin mi bunu?
acaba gerçekten uzatır mı deneyen var mıdır?

tatlım daha 10 gün olmuş, şöyle 1 ay kadar aksatmadan düzenli sür :26: bakın uzamıyor eeoseye geri dönüş yaparsın .
sarmısak saç çıkartmaya yardımcı olduğuna göre kirpikleride uzatır galiba canım .
sen ona devam et ,bende benim aldığıma :) hangisi uzatıp gürleştirirse onunla yola devam ederiz.

a canım buarada ne kadara aldın?
bulmuşsun biotınli içerik sonunda :13:

tatlım fiyatı 13-14 civarı birşeydi kargo ile 23 geldi .ürün bedeli kadar kargoya para verdim

:13:
evett deneyelim ama gelişmeleride yazalım ara araaa....
buarada benim kirpiklerim kısa ve sarı seninde öyle mi yoksa daha mı iyi durumda

ne yazık ki benimde kirpiklerim kısa ve sarı alt kirpiklerime hiç maskara süremiyorum alt kirpiklerim üstlerden dahada sarı offf

normal sürme de bu tarz etkiler yapar ama en etkilisi ismid taşından yapılan sürmedir. ben düzenli sürme sürmüyorum ama yaptığım zamanlarda katı çapağı önlüyor gözü parlaklaştırıyor ve kirpik gürleştiriyor.

sen nerden aldın ,nasıl bulabiliriz o sürmeyi ?

sen nerden aldın ,nasıl bulabiliriz o sürmeyi ?
hac malzemeleri satan yerden aldım, 10 tl falan, baya gidiyor yere dökmeden sürerseniz toz şeklinde. çubuğu ile sürülüyor

arapça harflere bakarsanız üzerinde el ismid yazdığını görürsünüz.

Son düzenleme:
ben sigara yakarken yanlışlıkla kirpiklerimi yakmıştım ve kesmek zorunda kalmıştım aylarca be kledim uzamadı. sonra hint yağı sürmeye başladım arasıra da badem yağı sürüyorum. bir aydan sonra uzadığını farkettim.

sanırım bir aya kadar değişiklik olmadı değil mi :44:
1 ayda uzun ben hemen sıkılıveriyorum işalla dayanırım

geçmiş olsun canım gürleştirdi mi peki ?
sanırım bir aya kadar değişiklik olmadı değil mi :44:
1 ayda uzun ben hemen sıkılıveriyorum işalla dayanırım

kuzum bende bir aya kadar sıkılırım gibi geliyor ,ama dişimizi sıkılalım .geçen minibüste bir kız gördüm kirpikleri öylesi güzeldi ki uzun ve kıvırık .nasıl kıskandım bir bilseniz

internet üzerinden mi aldınız?
gerçekten gözle görülür şekilde uzattı mı? :18:
hayır hac malzemeleri satan yerden aldım genelde camilerin etrafında ve merkezi yerlerde bu tarz dükkanlar bulunur.sürmenin üzerine bakın arapça olarak ismid yazıyor mu.
ben düzenli sürmediğim için birşey diyemem ama sürdüğüm kadarı ile etki etti.
normal sürme de biraz etki eder böyle ismid daha etkili.

Son düzenleme:

kıza sorsaydın hemen ne sürüyosun diye: )))
evet ya zaten kaç gündür rekorumu kırıu-yorum ihmal etmeden sürerek

arapça bilmem ama bu yazıyı bir kağıda yazıp karşılaştırabilirim: )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…