Kırık kol şişer mi ?

Boyunluk takacak tipte değil ne yazıkki canım ya alciya alınış şekli bi tuhaf avucu dışa bakıyor ve yukarda duruyor yatarken ki haline bak canım aynı o halde duruyor ayakta da

Gördüğüm an kötü oldum zaten yavrum benim ya. Neden böyle alçıya almışlar? Başka doktora da gösterin mutlaka. Normal durmuyor alçı şekli. :KK25:

Gördüğüm an kötü oldum zaten yavrum benim ya. Neden böyle alçıya almışlar? Başka doktora da gösterin mutlaka. Normal durmuyor alçı şekli. :KK25:

Şimdi başka bi doktora götürüyordu annemler canım. Bakalım gelsinlerde o ne dicek ayrıca onu doktora sorduk kırık yeri nedeniyle o şekildeymis yani bi anormallik yok dedi ama çocuk tutamıyor biz tutuyoruz öyle de canı yanıyor ne yapacağız bilmiyoruz rabbim zor durumda olan herkese şifa versin su mübarek günde.

Şimdi başka bi doktora götürüyordu annemler canım. Bakalım gelsinlerde o ne dicek ayrıca onu doktora sorduk kırık yeri nedeniyle o şekildeymis yani bi anormallik yok dedi ama çocuk tutamıyor biz tutuyoruz öyle de canı yanıyor ne yapacağız bilmiyoruz rabbim zor durumda olan herkese şifa versin su mübarek günde.

Kardeşinize çok üzüldüm yavrum ya nasıl canı acıyordur geçmiş olsun :KK25: Bakalım bu doktor ne diyecek :KK31:

Kardeşinize çok üzüldüm yavrum ya nasıl canı acıyordur geçmiş olsun :KK25: Bakalım bu doktor ne diyecek :KK31:

Canım gittik özel hastaneye benim müdahale etmem için alçıyı benim yapmış olmam lazım önce takibinin yapıldığı hastaneye götürün dedi Muhtemelen o da açar tekrar yapar, olmazsa içine sinmezse tekrar bana getirirsiniz dedi. Devlette de şişliği normal, yukarıda tutun parmaklarını hareket ettirin şişliği daha çabuk iner dedi kontrol etti kan akışı var (parmaklarının ucu beyazlıyor bastırınca) dedi. Devlette ben bunu açar tekrar yaparsam tutmayabilir kayar ameliyat zorunda kalabiliriz diyor, özelde de öyle rahat bir şekilde açılması lazım bu böyle olmaz diyor ki. Güvenemiyoruz ki hiç birine olan çocuğa olacak acı çekecek diye de korkuyoruz :KK43:( En son devletten çıktık eve geldik şuan daha sıkı takibini yapıp, parmakları daha çok hareket ettiricez. Canı yanıyor diye pek elletmiyordu ama mecburuz yani :KK43:(

11 yaşındaki kız kardeşim bir kere kolunu kırdı bi'kerede çatlattı.
Oyüzden yazayım ikisinde de kolu böyle oldu şişti bizde korktuk götürdük bu parmaklar niye davul gibi çok mu sıkı diye doktor normal o bi'süre sonra inecek dedi.

Bi'süre sonra alçıya alışıyolar merak etme benim kardeşim dışarı çıkıcam diye zorlardı hala:KK1:

Çok geçmiş olsun.

11 yaşındaki kız kardeşim bir kere kolunu kırdı bi'kerede çatlattı.
Oyüzden yazayım ikisinde de kolu böyle oldu şişti bizde korktuk götürdük bu parmaklar niye davul gibi çok mu sıkı diye doktor normal o bi'süre sonra inecek dedi.

Bi'süre sonra alçıya alışıyolar merak etme benim kardeşim dışarı çıkıcam diye zorlardı hala:KK1:

Çok geçmiş olsun.

Çok sağol canım ne zor ismis ya aklımız çıkıyor aaa dediğinde. Hareketsiz kaldığı için şişiyor dedi doktor Kendi oynatmıyor ama biz oynatıyoruz bir de dün zeytinyağıyla ovaladik biraz. Bakalım bi kaç gün sabretsek iyi olcakta bizde sabırsıziz.

Çok sağol canım ne zor ismis ya aklımız çıkıyor aaa dediğinde. Hareketsiz kaldığı için şişiyor dedi doktor Kendi oynatmıyor ama biz oynatıyoruz bir de dün zeytinyağıyla ovaladik biraz. Bakalım bi kaç gün sabretsek iyi olcakta bizde sabırsıziz.

Bizimki ilk iki gün "aa kolum" diye diye nazlandı hiç kımıldatmıyodu. Haliyle şişti.
3.gün çocuk moduna tekrar giriyolar merak etme:KK1:
Bi'de bizimki nasıl düşerse kırıldığını da anlayamıyoruz bi'geliyo düşmüş elinin yüzü soyulmuş ne şiş ne morluk bastırınca acıyo diyo biz nolur nolmaz deyip götürünce öğreniyoruz. Hani kırılsa duramazsın yeaaa lafı bizde olmuyo:KK19:

Hani yok yavrum alt tarafı soyulmuş gel yarabandı yapıştıralım desek bittik yani bi'götürüyoruz iki yerden kırık çatlak:KK53:

Allah beterinden korusun bi'ters hareketle düşmeye bakıyo cidden:KK25:

Bizimki ilk iki gün "aa kolum" diye diye nazlandı hiç kımıldatmıyodu. Haliyle şişti.
3.gün çocuk moduna tekrar giriyolar merak etme:KK1:
Bi'de bizimki nasıl düşerse kırıldığını da anlayamıyoruz bi'geliyo düşmüş elinin yüzü soyulmuş ne şiş ne morluk bastırınca acıyo diyo biz nolur nolmaz deyip götürünce öğreniyoruz. Hani kırılsa duramazsın yeaaa lafı bizde olmuyo:KK19:

Hani yok yavrum alt tarafı soyulmuş gel yarabandı yapıştıralım desek bittik yani bi'götürüyoruz iki yerden kırık çatlak:KK53:

Allah beterinden korusun bi'ters hareketle düşmeye bakıyo cidden:KK25:

Bizimki küçük canım daha 5yaşında gerçekten canı yaninca aaa kolum diyo aklım gidiyor alciyi bile tutamıyorum ben bisi yapcam diye. Biraz fazla rpimpirikliyim ben içim gidiyor bi de öyle çok yaramaz çocuk değil öyle koşuyim oynuyım değil de genelde gezmeyi seviyo oturmasinda evde de olsa geziyim istiyor. Devamlı tuvaleti geliyor :-) bi de yavrum yaramazlık yapsada kırılsa tamam dicez öyle masum masum kaydıraktan kayarken itelemisler. Ama öyle canı yanmış ki o kızın adını söyleyip x ben sana ne yaptım da ittin beni x diyor. Ellerin kırılsın x diyor ayy gülsek mi ağlasak mi bilemedik ya

Son düzenleme:
Bizimki küçük canım daha 5yaşında gerçekten canı yaninca aaa kolum diyo aklım gidiyor alciyi bile tutamıyorum ben bisi yapcam diye. Biraz fazla rpimpirikliyim ben içim gidiyor bi de öyle çok yaramaz çocuk değil öyle koşuyim oynuyım değil de genelde gezmeyi seviyo oturmasinda evde de olsa geziyim istiyor. Devamlı tuvaleti geliyor :-) bi de yavrum yaramazlık yapsada kırılsa tamam dicez öyle masum masum kaydıraktan kayarken itelemisler. Ama öyle canı yanmış ki o kızın adını söyleyip x ben sana ne yaptım da ittin beni x diyor. Ellerin kırılsın x diyor ayy gülsek mi ağlasak mi bilemedik ya

Kızlar işte.. :KK9: Hayatın acı gerçekleri ile erken tanışmış yavrucak.. :KK9:

Kızlar işte.. :KK9: Hayatın acı gerçekleri ile erken tanışmış yavrucak.. :KK9:

Hiç sorma ya.
Ben çok etkileniyorum ya onu öyle gördükçe içim parçalanıyor ablacim sana geleceğine bana gelseydi diyormm abla o zamanda senin kolun kırıldirdı,bak canım acimiyor diyor ama ben üzülüyorum diye öyle diyor.
Ne kötü birşeymis ya rabbim kimseye vermesin bi kol kırığı diyoruz ama resmen mahvetti bizi annem bi yandan biz bi yandan.

Hiç sorma ya.
Ben çok etkileniyorum ya onu öyle gördükçe içim parçalanıyor ablacim sana geleceğine bana gelseydi diyormm abla o zamanda senin kolun kırıldirdı,bak canım acimiyor diyor ama ben üzülüyorum diye öyle diyor.
Ne kötü birşeymis ya rabbim kimseye vermesin bi kol kırığı diyoruz ama resmen mahvetti bizi annem bi yandan biz bi yandan.

Bir üyemiz kardeşinizin daha once kirilan kolunu merak etmiş.

Öncelikle ufaklığa geçmiş olsun.Kırık kol siser ama sorun alciya alınmadan once mi yoksa sonra mi.Çocukken malesef ben kotu bir teccubeyle yaşadım.Kolum kırıldı ve sisimeden alcıya alınmış ve şişince kolum hava alamiyacak duruma gelmiş.Bende devalmi agriyor diyorum.Doktora her gidisimizde normal diyerek geri gönderiliyorduk.Ta ki parmak aralarım su toplayana kadar megerse 1-2gun daha gecse kolum kangrenden kesinlecek duruma gelmis☹.

Yani şu sağlık sistemini Allah eksik de etmesin muhtaç edip kapılarına da düşürmesin yaa. Yavrum nasıl acı çekiyordur, alçıyı çıkarıp tekrar yapsalar olmuyor mu ki ne zamana kadar devam edecek böyle, ağrı kesici de vermemişler

benim kolum kırılınca hafif şişmişti.ilk günler çok ağrılı geçmişti ama olayın sıcaklığında anlamıyorsun sonradan çıkıyor acısı.

Nasıl bir durum ? Şişme mi , ağri mi ?

Çok geçmiş olsun.
Kolda kırık var kol alçıda ama el kısmında parmaklarda şişme var doktora götürdük havada tutun ve bol bol hareket ettirin dedi çok korkuyorum bi hasar bırakır diye sürekli kolu yukarda tutuyoruz ama dün gece çok ağrıyor diye ağladi çaresiz kaldık

X