Kırık kol şişer mi ?

salincaksevdam

Bilemedim şimdi :))
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
1.915
955
33
Arkadaşlar kardeşimi parkta kaydırakta itmişler kırıldı dün akşam hastanelerdeydik bugün kolu çok şişti normal bisi mi ya sabah tekrar götürdük yüksekte dursun dedi doktor ama öyle kötü biçimde alciya alınmış ki resmen kolu yukarıya doğru alçıda. Yüksekte kendisi tutamıyor 5yaşında biz tutuyoruz ama o da aciyor ağriyor diye sabahtan beri ağlıyor. Acaba çok mu sıkı sarılmış ya çocuğun kolu çok şişti.

bnlarda resimleri

Son düzenleme:

Bir kontrole götürün bu iş ihmale gelmez, Allah korusun kayma falan olursa yanlış kaynama ihtimali var, o zaman daha çok uğraşırsınız.

Alcidaki kol nasil siser hic duymadim.keske baska bir hastaneye acilen goturseniz.doktor hatalari oluyor malum.guvenemiyoruz.

Bir kontrole götürün bu iş ihmale gelmez, Allah korusun kayma falan olursa yanlış kaynama ihtimali var, o zaman daha çok uğraşırsınız.

alçıya alındıktan sonra doktor tekrar film istedi çektirdik gayet güzel sarılmış dedi bugün sabah ağlıyor diye tekrar götürdük yüksekte tutun dedi ama kendisi tutamıyor biz tutuyoruz. :S bi resme bakarmısınız kızlar çok mu şiş :S

Kırık kolun şişmesi normal bir şey elbette, zaten götürmüşsünüz de doktora.. Doktorun da dediği gibi yukarıda tutmak önemli fotoğraftaki gibi tutsanız yeter, ayrıca buz torbası da çok iyi gelir şişliği indirmek adına.. Benim ayağımdaki kemik kırılıp tekrar kaynatılmıştı ameliyat ile 3 ay inmedi şişlik..

Götürmeyelim mi şimdi canım biraz buz koyup beklesekte inmezse mi götürsek

Şimdi tutuyoruz buz torbası biraz bekleyelim bakalım. Doktor ağrı kesiciye gerek yok alciya alınınca ağrı olmaz dedi ama ağrıyor diye ağlıyor ya

Ağrımaz olur mu ya? Kırık ağrısı nasıl olur hem de.. Bide ufacık çocuk yani büyük olsa sıkar dişini dayanır. Hiç mi hap bişi vermedi canım?

Ağrımaz olur mu ya? Kırık ağrısı nasıl olur hem de.. Bide ufacık çocuk yani büyük olsa sıkar dişini dayanır. Hiç mi hap bişi vermedi canım?

Yok canım ne hap ne başka bisi hatta ağrıkesiciye ihtiyaç yok alciya alınınca geçer dedi. Ama biz ağrı kesici surup verdik ama hala ağrıyor diyor bi de ellerini parmaklarını oynatsin dedi ama oynatmıyor kendisi bizde ara ara ovaliyoruz morarmasin diye ama bağırıyor bildiğin canım yaa

10 dk önce görsem abime sorardım.

Komşumuzun çocuğu da aynı şekildeydi kolu şişti çocuğun diye abimi çağırmışlardı. Alçıyı çok sıkı yapmışlar ondan olmuş dediğini hatırlıyorum. Yenilenmişti alçısı da çocuk rahatlamıştı. Belki başka bir sebebi vardır ama eğer alçı sıkı olduğu için şiştiyse sıkıntı işte. Bence ihmal etmeyin asla. Başka bir doktora gidin.

Eli sıkısmıs olmasin baya sismis. Benim de kücükken alciya almislardi kolumu degistirmistik alciyi benimki sismemisti bile. Cocuk sıkıyor diyorsa sıkıyordur. İlk günler cok agrir, bende uyuyamazdim sıkmıyorsa biraz sabretmek zorunda. Allah sifa versin

Başka bir hastaneye götürseniz canım ya, ben çok evhamlı biriyimdir böyle konularda.. Parmakları falan morarıyorsa gereğinden fazla şişmiştir ya kangren olma yolunda falan olmasın.

Ay canim resime tekrar dikkatli baktimda niye öyle yamuk yapmislar alciyi benimki L tarzindaydi ice dogru. Bu kötü gözüküyor doktor isini bilir umarim ama iyi bir doktor oldugundan eminmisiniz

Keşke sorabilseydin canım neyse bende sıkı sarıldığını düşünüyorum sanki sıktığı için şişmiş gibi duruyor.
Şişmiş dimi canım normal değil gibi ya
Başka bir hastaneye götürseniz canım ya, ben çok evhamlı biriyimdir böyle konularda.. Parmakları falan morarıyorsa gereğinden fazla şişmiştir ya kangren olma yolunda falan olmasın.

morarma yoktu ama rengi kararmış gibi duruyor eli canım ya daha dün akşam sarıldı bu arada yani daha çok olmadı hani ondan normal mi diye sordum çok yeni de çünkü

Kırılma olayından sonra şişmesi normal ama bu alçı sonrası görüntü bana normal gelmedi. Brachial arter ve önkol için röntgen istendi mi? Parmaklarını hareket ettirebilmesi lazım bir de,yoksa doktor hatası sayılıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…