Kırgınım .

En kötüsüde hep ken kendini sucluyor insan. Demek ki suclu benım diye, yemın ederim kendime küstüm ben. Basta bir arkadas demişti hayat enerjim bitti , kendimi eksik hissetmekten
Kuzum inanki değmez bir erkek için asla kendini eksik hissetme insan olan öyle davranmaz...
Bu tip ınsanlar değişmez makam mevki para aşığı bunlar önce kendilerine baksınlar

Hala annenle tanıştırmayı düşünüyor musun

Erkek arkadaşın ayrı alem .
Yeğenim kız arkadaşının yanında ondan daha heyecenlıydı.Onu koruma içgüdüsü yada kendi ailesinin bir patavatsızlığı olur da mahçup olurmuyum diye .
Ki hepimiz titizlendik .
Kıyas edin diye yazıyorum .Kıyafetinize filan göz dikmiş sizi de germiş .
Sakinleştirmesi gerekirken .
Boş insanlar boş konuşuyor .

Değer vermek birine baska birşey kırılır mi diye dusunmek.
Ben bu durumu , o kadar kendimi küçük görmüşüm ve haliyle göstermişim.
Saygı duymadıkları zaten belli.
Kendimden kuskuya düştüğüm için , kendime kızgınım.
İşimde muhasebecilik bunu küçümsediler

Tek anladıgım şu oldu, insanlara böyle kötü açık yanlarını göstermemek gerekiyormuş

Tek anladıgım şu oldu, insanlara böyle kötü açık yanlarını göstermemek gerekiyormuş
Aynen insanlar hep zayıf noktamızdan vurmaya çalışırlar canım ama senin şartlar ne olursa olsun hukuk eğitimini bırakman onların da bunu sorun etmesi onların karaktersizligi inanki

Yaptıkları normal değil. 1-2 soru sorulur, biter. O da "ailen nasıl, kardeşin var mı o ne yapıyor" vs bu tarz genel sorular. Sonra normal sohbet edilir.
Sizi sorguya çekmişler resmen. Sevgiliniz de ağzını ayırıp telefonuyla ilgilenmiş.

Asıl sorun bu saçmalıklara rağmen bu adamı annenizle tanıştırmayı düşünmeniz.
Mutlu olmayacağınız bir "şeye" (evlilik bile diyemiyorum) koşar adım gidiyorsunuz.
Kendinize bu kötülüğü yapmayın.

Tanışmalarda kızın maddi durumuna , parasına dair sorulardan hoşlanmıyorum. Neden soruyorlar ki, senin geçindirmen mi gerekiyormuş hayret bir şey ya

Tanışmalarda kızın maddi durumuna , parasına dair sorulardan hoşlanmıyorum. Neden soruyorlar ki, senin geçindirmen mi gerekiyormuş hayret bir şey ya
Ki erkege de sorulmamalı bana göre. Maasın ne gecindirebilcek misin mi denilecek. Yani bılmıyorum da , insanın kalbi bu devirde istese de temiz kalamaz

Bu konuyı konusmadık bile, cunku ben onsuzluktan korkuyorum.
Zaten actıgım herhangi bir konuda acıklama alamıyorum, yada sen bana yalan söyledin ondan böyle diyecek. Yani her türlü suclu benım .
Böyle ama gücüm kalmadı. Merak ediyorum benım ailem bunları sorsa, o ne tepki verirdi. Cok can yakıcı, iş degıl bi evlat alıyosun. Yani benım cocugum olsa tek bakcagım cocuguma değer veriyor mu olurdu, onu korur mu, kollar mı, ben ölünce yanında mutlu mu düşüncesini kollardım

Şimdi bu aile aman gelinimiz olacak kız, kırmayalım, gönlünü hoş tutalım, üzmeyelim diyeceklerine demedik laf bırakmamışlar.

Ben şimdiden gözlerinde hiç değerin olmadığını görüyorum açıkçası. Erkek arkadaşında resmen seni önlerine atmış bir de ''İyi idare ettin demiş''... Alah aşkına sen bu adam olamamış çocukla mı bir ömür geçirmeyi planlıyorsun ?

Seni, gururunu resmen ayaklar altına almışlar... Bundan sonra da zaten daha sana değer vermelerini falan bekleme..

Allah aşkına bırak şu sümüklü oğlanı da git kendine mutlu olacağın bir ilişki bul... Ben bile o kadar sinirlendim ki...

Ben bir de senin kendini bu kadar düşürmene sinirlendim...

Vallahi pes...

Artık öyle bir durumdayım ki, yazdıklarım bile okunuyor gibi, yani her türlü ben sucluyum. Kendimi yemekten bitirdim. Ben kendime saygı duymuyorum öyle bir durumdayım ki mesela o bisey dedi kesin doğru gibi ben orda olsam bile kendi gözümle görsem ona inanırmışım gibi. Yani ben kalmadım, birey olarak . Kendime asla saygı duymuyorum.
Sürekli yargılanacak mıyım ne olacak diye dusunuyorum. İçim her daim huzursuz , ben kimseye degıl kendimi bu kadar alçalttıgım için kendime kızgınım; keza birisi bana bu kadar kul köle olsa bende böyle davranırdım galiba.

EEE peki neden halen bu adamla berabersin ?

Bu ilişki baştan olmaz.
Bende erkek arkadaşıma göre daha alt bir okulda okuyorum. Benimki de Amerikada Ekonomi okumuş tam bir dahi. Ama ailesi bir kere olsun beni bu şekilde küçümsemedi. Sevgilimde sağolsun ne zaman ailesine gitsek gözümün içine baktı. Sizinkinden bir cacık olmaz, siz ailesiyle tanışırken telefonla ne yapıyormuş beyefendi.

Yanlış anlamanızı istemem, yani demek istediğim sadece bu konuda yaşadıklarınızı baz alarak, sevgilinin tavırlarını sadece bu konu itibariyle gözlemleyerek diyorum demekti amacım. Siz anladınız galiba beni ben çok anlatamadım ama. Valla benim anladığım ve gördüğüm , tavırları konuşması ailesi vs sizdenş hayal kırıklığı yaratmış,o ortamdan cok neşelide ayrılabilirdiniz ama sürekli sizi bi şeyleri zorla açıklamaya itmeye çalışmışlar, sonunda da kusura bakma çok üstüne geldiler demesi greken yerde iyi idare ettin demiş. Bence elle tutulur bir yani yok gayatette enerjinizi emmişler. Hayır yani dünyanın en mükkemmeli falan da olduğunu sanmıyorum , sanki sen ailesine yaranmak için çabalamışsın gibi " iyi idare ettin " demesi çok saçma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…