Kireç ve toprak yeme isteği

Sabriye36789

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2022
92
41
29
26 yaşında bekarım canım duvar üzerindeki kireç tortularını demlik altındaki kireci toprağı yemek istiyor ve yiyorum ne kadar saçma gelse de garip bi şekilde ağzım sulanıyor yeme isteği oluyor daha önce başına böyle bi durum gelen var sebebi nedir acaba?

26 yaşında bekarım canım duvar üzerindeki kireç tortularını demlik altındaki kireci toprağı yemek istiyor ve yiyorum ne kadar saçma gelse de garip bi şekilde ağzım sulanıyor yeme isteği oluyor daha önce başına böyle bi durum gelen var sebebi nedir acaba?
Pika sendromu gibi bir adı vardı yanlış hatırlamıyosam. Doktora gidin bir tahlil yapacak, vücudunuzdaki bazı minerallerin eksikliğinden dolayı böyle bir istek oluyor. Arkadaşım hamileyken yaşadı bunu :)

Ben hamileyken başıma geldi bildiğiniz aşeriyordum gidip beyaz toprak buldular yemedim ama canım cektikce kokladım habire 😂 benim kan değerim çok düşüktü bir kaç saatlik yatış yapıp serumla takviye verdiler sonra geçti o isteğim .

Kansızlık demir, kalsiyum eksikliği gibi durumlarda toprak , uç , Kömür gibi şeyleri yeme isteği oluyor diye biliyorum ,hastaneye gidip kan değerlerinize baktırabilirsiniz 🙏🏻

Ben hamileyken başıma geldi bildiğiniz aşeriyordum gidip beyaz toprak buldular yemedim ama canım cektikce kokladım habire 😂 benim kan değerim çok düşüktü bir kaç saatlik yatış yapıp serumla takviye verdiler sonra geçti o isteğim .
Geçmiş olsun çok sağ olun hamile de evli de değilim niye böyle anlamadım

Kil yedim hamileyken deli gibi canım istiyordu. Demir eksilere düşmüş o yüzden demişti doktor. Ama bı ara cif yeme hastalığı oldu gece kalkıp yarım saat lavoboya cif döküp ovaliyordum amonyaklı amonyaklı o neden oldu bilmiyorum mesela :)

çok igrenç ama oglum okula baslayana kadar toprak yedi hatta firsatini buodugunda ayakkabi altı yalıyordu :olamaz: kan degerleri dusuktu cok demir ilaci kullandik

yapmiyor simdi gecen hafta ona anlatmistim ayakkabi alti yaliyordun diye igreniyor suan o durumdan :olamaz:

Dahiliyeye giderken tok mu aç mı gidiliyor tecrübesi olanlar yazabilir mi?

X