Kına gecesi için yemek önerileriniz

Abcdx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2016
28
10
İyi akşamlar kızlar,

Bu yazıyı kına gecesi yazısının altında da yazmıştım, yalnız sadece bir öneri alabildim Şansımı bir de burda denemek istedim
Benim yakında kınam olacak ve hala ne yemeği vereceğimizi bilmiyoruz.
Yapması kolay olan şeyleri kendimiz de yaparız stressiz olma şartıyla tabi (örn. mantı gibi kaynatılıp süzülen ve hemen servis edilebilen yemekleri)
Önerilerinize ihtiyacım var

Keşkek (cok doyurucu ve lezzetli ) yanina sarma ve tulumba tatlisi ayran

Yok salon tuttuk 170-180 kişilik olacak

Salon tuttunuz madem, keşke yemeği de orası verecek şekilde ayarlasaydınız...

Tabak mı yapıp dağıtacaksınız yoksa büfe mi hazırlayacaksınız bilmiyorum ama siz mantı demişsiniz ama mantı bence hiç olmaz. O hemen yapılıp yenilmesi gereken birşey. Önceden buzluğa börek poğaça kurabiye yapıp atarsanız, kınayı yapacağınız gün de pişirebilirsiniz. Yoğurtlu/mayonezli tarzda salatalar ve nohut salatası 1 gece önceden yapılabilir...

Sarma zor olabilir ama zeytinyağlı dolma yapabilirsiniz...

Ama bana göre hiç uğraşmayıp salonla anlaşın, fiyat farkı neyse ödeyin yemeği de onlar versin. Ya da yemek şirketi ile anlaşın, et/tavuk kavurma, pilav, tatlı şeklinde sipariş verin 150-200 kişilik.

Çünkü o telaşın içinde yemek hazırlamak çok zor olur bana göre. Günün tadını çıkaramazsınız, sonradan kötü bi anı olarak kalır.

Salon tuttuysanız börek pasta tarzı bişeyler uygun olabilir. Biz uzaktan gelenler için çorba bezelyeli tavuk pilav ve salata yapmıştık. Kına esnasında ise börek açma ve pasta ikram etmiştik. Kına da bence çokta detaylı bir ikrama gerek Yok.

Cevabın için çok teşekkür ederim. Salon da yemek verilmiyor maalesef verilse de yurtdışında yaşadığım için yemek kültürleri çok çok farklı
Stres konusunda haklısın ben de öyle düşünmüştüm rahat olup catering şirketine ödeme yaparım daha iyi diye. Pilav ve tavuğu başlarda araştırdım çok pahalı geldi.
Ondan acaba yapması kolay olan birşeyi yapabilir miyiz diye aklıma takıldı.

Önerilerin için çok teşekkür ederim bunları ben de bir gözden geçireyim

O zaman akrabalarınız, dostlarınızla anlaşın. Siz 1 hafta önceden malzemeleri alıp onlara verin, herkes kına günü yapıp getirsin...

Artık benim dediğim şekilde börek çörek, salata tatlı tarzı mı olur yoksa tabak yapılacak şekilde pilav tavuk mu yapın dersiniz bilmiyorum. Kişi sayısı fazla olduğu için sanki çeşit yapmak çok iyi olmaz gibi, çünkü 200 adet börek, 200 adet poğaça fazla olur yapılması açısından. Ama mesela 10-15 kişiye paketlerle pirinç, yağ alıp bunu pişir deseniz, 10-15 kişiye de kasaptan tavuk alıp pişir deseniz. Gelirken de yanlarında getirseler, kapıda karşılarken hemen kapları alıp mutfak kısmı varsa oraya götürürsünüz. Kına başlayınca da içeride bir grup tabaklara doldurmaya başlar.

lahmacun olur...

geçende bir arkadaş yapdi (almanyada) yanina salata, patates salatası şu böreği filan..

ama o restorant dan sipariş etdi

O kadar kisiye kendiniz hazirlayabilir misiniz zor gibi sanki ? O gun zaten telaseli geciyor bi de yemekle ugrasilmaz bence.bizim buralarda asci ayarlanir yemek yapar corbasindan tatlisina kadar.oyle bi imkaniniz olabilir mi ?

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Cevabın için çok teşekkür ederim
Kına 170-180 kişilik olacak.
Sarma çok zor olmaz mı okadar kişi için?
Oooo sen o zaman pilav tavuk yaptir hic ugrasma hatta o kadar kalabaliksa salon tut dugun gibi yap anacini yorma yemekle felan

Maddi durumunuz nasıl, yurt dışında fiyatlar ne bilmiyorum , bu yüzden cevaplamak biraz zor.

Pilav üstü tavuk/et sote/ parça tavuk .. Patates püresi ve salata.
..
Lahmacun , salata ayran.
..
Eve hemen servis edilecekse mantı salata olur ama çok kalabalık için nasıl ayarlanır bilemedim.
..

Börek, poğaça , salata çeşitleri

Aklıma gelenler bunlar.

lahmacun olur...

geçende bir arkadaş yapdi (almanyada) yanina salata, patates salatası şu böreği filan..

ama o restorant dan sipariş etdi

Ben de ozaman tekrardan soruşturayım teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
O kadar kisiye kendiniz hazirlayabilir misiniz zor gibi sanki ? O gun zaten telaseli geciyor bi de yemekle ugrasilmaz bence.bizim buralarda asci ayarlanir yemek yapar corbasindan tatlisina kadar.oyle bi imkaniniz olabilir mi ?

Haklısınız ama bir porsiyon pilav yanında et sote 5,50€dan başlıyor aşçıyı düşünemiyorum tekrardan bi sorup soruşturmam iyi olacak sanırım uygun bir şey bulurum belki. Teşekkürler

Yani pilav ve et sote porsiyonu 5,50€dan başlıyor, türkiyede daha uygun sanırım. Bana pahalı geldi açıkcası onun için burada bi önerilerinizi duymak istedim yapılabilir bir şey olur mu diye
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Kendiniz yapsanizda mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…