Kimler Hamama Gidiyor?

Olala

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2008
6.464
17
46
Kızlar merhaba,

Ben hamam olayını bu yılbaşında keşfettim.. İstanbul'dayım bu arada. Hamamın dinlendiriciliğinin ve kesenin cilde verdiği tazeliğin yerini hiç bir banyo ya da kür tutamaz diye düşünüyorum.. Hamam kültürünün apayrı bi yeri var ve bence unutulmamalı, Spa olayından çoooook önce yer etmiş Türk kültüründe.. Merak ettim sizler de hamama gidiyor musunuz, düzenli veya arada sırada.. Ve hamamda ne gibi bakımlar uygulayabiliriz.. Ya da beğendiniz kadın hamamları var mı olumunekankayizsmile ? Düğünden önce hamam sefası hala yapılıyo mu?

bende hamama gıtmek ıstıyorum ama etrafta anca dogruduzgun luks otellerın hamamları var baska yokkı temızlıgı de onemlı sonucta sen nerdekı hamama gıdıyorsun cnm?

crazycim ben beşiktaştaki kadınlar hamamına gittim 2 kez.. orası durumu kurtarıyo diyebilirim, yani süper değil orta altı ama sürekli su aktığından ve her yer mermer olduğundan fazla kir tutmuyor diye düşünüyorum.. keseyi ben götürüyorum.. yalnız duyduğum kadarıyla edirnekapı'daki hamam daha temiz ve derli topluymuş fakat daha denemedim.. çok uzak değilse dene derim..

e pekı keseyı orda mı yaptırıyorsun bırde bu otellerdekı hamamlarda kese yaparlarmı kı acaba?

tabi ki.. istersen masaj da yapıyorlar.. çıkmadan önce bol bol soğuk su da dökününce vücut topluyor kendini.. saçları kurutup dışarı çıktığımda resmen kuş gibi hafifliyorum, aslında bazı hamamlarda uzanmak için yatak da varmış tek kişilik giyinme odalarında.. çıkmadan önce bir de uyumak muhteşem olur inanın :) detoks oluyor insan, hafifliyor inanılmaz dinleniyor.. bir de mesela yüz peelingi vs hamamda baya etkili oluyor.. gitmeden önce saç bakımı da yapıyorum kurumasın diye saçlarım.. komple bir bakım oluyor yani.. bahara pırıl pırıl giriyorsun.. sonrasında ağda-boya derken ışıl ışıl oluyor valla insan hihoyyyt herkese tavsiye ederim hazır mevsim dönüşü.. ben tek gidiyorum ama kız kıza ya da anne-kız bi gün geçirip hem paklanıp hem de eğlenmek de çok güzel olurdu..
otel hamamlarıyla ilgili fikrim yok... ama istanbulda bir çok tarihi hamam varken otel hamamı nası olur bilmiyorum..

evet ben zaten oyle bır kadınlar gunu yapmayı dusunuyorum arkadaslarım annemler falan:)
evlılık oncesı gelın hamamı da dusundugum seylerden dır ama ben hıc hamama gıtmedım tabıı pekı ne kadar oluyor ucretı

gidip memnun kaldığınız hamamları yazar mısınız kızlar?
fiyatlar nasıl?
doğumdan sonra gitmek ve güzeel bi kese yaptırmak istiyorum..

dediğim gibi sadece beşiktaştaki kadınlar hamamını denedim şimdiye dek.. çok tutmadım ama idare ediyor.. değiyor yani.. giriş 16 lira.. kese 5 lira.. kendi kesenizi götürmeyi unutmayın.. orda da satıyolar ama çok pahalı.. uzun masaj 15 lira.. edirnekapıda daha güzel bi hamam varmış denemedim uzak kalıyo diye.. ha bir de ağdadan sonra gitmeyin hamama.. enfeksiyon kapma ihtimali artabilir.. ağdanan sonra bi kaç hafta bekleyin derim..

bursada olduğumdan dolayı hamam konusunda çok şanslıyım kaplıcalarımız meşhurdur biliyosunuz
ayda bir gideriz annemle çok keyif alırız ayrıca düğünden önce gelin hamamı yapılır bizde bende yapıcam işallah :kedi:

bursadaki beğendiğim hamamlar

*tabiki oylat (mekeze biraz uzak ama süper)
*merkezdekiler
keçeli
hüsnügüzel
kaynarca
çekirgesultan
karamustafa vb.

maalesef yurt disindayim ve gitme imkanim yok keske memlekette olsaydim giderdim devamli

Bende geçenlerde tesadüfen internette gördüm arkadaşlar.Bostancı deniz otobüslerinin karşısındaymış.nesclub diye bir yer aslında bu biraz daha modern hamam gibi galiba ve pahalı ama merak ediyorum nasıldır diye giden varmı içinizde

reklamlarrrrrrrr:jeyyar:

Gelin makyajı yarışmamız başlamış bulunmaktadır :asigim:
Tüm makyaj severleri davet ediyoruz
f50ce668ab4b83ca304de9f68966d1f0.gif
bayanssulusmile

detaylı bilgi:
170d985308aaf568a45ddec75add25d6.gif

http://www.kadinlarkulubu.com/makyaj-urunleri-stilleri-resimli-paylasimlar/363826-gelin-makyaji-yarismasi-icin-basvurular-alinmaya-baslanmistir.html

noivasmagiagifs78.gif

bursaya gidersem kesinlikle hamama da gidicem :)

izmir istanbul'dan çok daha uygun her zamanki gibi.. istanbulda giriş 16, kese 6, uzun masaj 15 tl !!! nerdeyse iki katı..

istanbul'da hamam tavsiyesi olan hiç arkadaş yok muu kaydirigubbakcemile5

cagaloglu hamamı varmıs kızlar hem tarıhı hem cok guzel gorunuyor sanırım turıstıkı oldugu ıcın boyle ama guzel duruyor

kızlar bostancıdakı hamama gıden varmı fıyatları nedır
aslına bakarsanız her hafta kese yaptırmak lazım tuçm vucuda sorada bı kıl maskesı oh ne güzel olur

netten baktım gırıs 40 kese 20 toplam 60
haftada 1 gıtsek 240 yapar cuss dedım one
bizim oralarda tokatta yanı gırıs 5 lıra kesede olsa olsa 5 lıradır
okadar buneyaa
istanbuldayız dıye bıne kazıklamadır boyle yuhh

evet ya gerçekten çok pahalı ama kaç haftadır bir gideyim deneyeyim diyorum aksi gibi her hafta sonu bir iş çıkıyor şmdi havalarda ısındı hamam hiç çekilmez gib geliyor bana :KK43:

kızlar turistik hamamlar çok kazıkçı.. yine tarihi ama daha uygun hamamlar var.. ama istanbulda girişle kese 20nin altına inmez..

bencede en azından ayda 1 kere gıtmek lazım
gırıs ve kese 20 tlyı gecmemesı lazım bence hatta cok bıle
aslında her hafta gıtmek lazım ucuz olsada her hafta gıtsek
aslında talep olsa ucuz ucuz acarlar her koseye hamam
ınsan kendı sırtına bacaklarına kese yapamıyorkı
taylanda her sokak bası ayak masajı dukkanı varmıs orda halktan talep var ve cok ucuzmus 30 dk 3-5 lıra bıseymıs
bızımde hamam kulturumuz var ama unuttuk nedense
dus almakla hıcbısey olmuyor

X