Kilolu hamile kalanlar bakabilirler mi?

merymeryg

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2023
4.354
15.990
Merhaba arkadaşlar, bu ay ovulasyonum geçti ama önümüzdeki aydan itibaren gebelik planlıyorum inşallah. Bir sorunumuz var ki 20 kilo kadar fazlam var. Diyetisyene başladım, gebelik sürecinde de diyetisyen desteği almayı düşünüyorum ama tecrübelerinizi sormak istedim, gebeliğe kilolu başlayıp az kilo alarak ya da ilk aylarda kilo vererek gebelik geçiren var mı acaba ?

Merhaba zor ama mümkün asla mümkün değil diyemeyiz 100 kilonun üzerinde olan arkadaşlarım var hamile kalan 90 kilo ile hamile kalıp 100 kilonun üzerinde doğuma gidende var :) sağlıklı mı ? Asla değil hep bi düşük tehlikesi vardı hep erken doğum endişesi vardı ama çok şükür sağlıklılar .

Bide böyle bişey var herkesin bedeni bir değil o kişinin bedeni hamileliği o kiloyla kabul ediyordur ama bizim öyle değildir Buda çok normal bende mesela polikistik over var adet düzensizliği ve kilo adet düzensizliği geçti artık ama 10 kilo fazlam var benimde bende senin gibiyim açıkçası diyetisyene tekrar başvurdum .. ayrıca şöyle düşün zayıflamaya çalışırken bile hamile kalabilirsin çünkü sağlıklı beslenmeye başlıyorsun bedeninde değişiklikler olmaya başlıyor vücuttaki toksinleri atıyorsun felan gerçekten iyi yönden bakmak lazım biz şimdi 4 yıla gircez ne çabuk geçti anlamadık gerçekten hep bi çaba vermişiz çocuk için hala aynı noktadayız ben 4 doktor gezdim polikistik översin kilo ver diyorlar çatlatma deniyolar klomen felan sonra yine bi duruyorlar hep aynı döngü o yüzden kilonun etkisi olduğunu düşünüyorum kilo verip o ay hamile kalanları bile duydum ben bu arada inositol önermek istiyorum yumurtlama felan baya düzene soktu benim takviye eczanelerde de var Inofolic kombi , prowoman ve pikos gibi isimleri var marka olarak ben başka kullandım hepsinin içinde inositol var .. bu hamile kalmayıda kolaylaştıran bir takviye ben uzun zamandır kullanıyorum gebelik olmasada olumlu tarafı çok. Bu arada uzun oldu kusura bakma ama bence kararından sakın dönme çok güzel birşey için adım atıyorsun kesinlikle karşılığını alacağını düşünüyorum

Çok teşekkür ederim evet aldım bu ay inofolic combi, adetin ilk günü başlayacağım inşallah kesinlikle çok haklısınız bünyeden bünyeye değişir aslında 80 kilo civarıyım ama 70e düşüp gebelik planı istiyordum sonra baktım kolay gebe kalanlar bile zaten 3-5 ay en az deniyor, bu süreçte korunmayı bırakıp diyet yapmak istiyorum. Ola ki sürpriz bir gebelik olursa bu süreci yönetebilir miyim diye merak ediyorum açıkçası tekrar çok teşekkür ederim cevabınız için

Bir de naçizane ben de size diaformin öneririm açıkçası doktor kontrolünde başlamak kaydıyla. Ciddi anlamda kilo kaybı ve pcostaki insülin direncine ve beraberinde yumurtlamaya faydası gösterilmiş

?

100 kilo hamile kaldım, 10 kilo aldım galiba, hiç bir riskim yoktu gebelik şekerim çıkmadı, kilolu hamile kalmak zor evet ama hamilelikte kiloyla alakalı bi olumsuzluk yaşamadım ben. Doğumdan sonrada emzirme döneminde hamile kaldığım kilonun altına düştüm. Oğlumda gayet sağlıklı doğdu çok şükür, gelişimide çok iyiydi.

Teşekkür ederim sizin için de çok sevindim, evladınızla sevdiklerinizle mutlu sağlıklı güzel bir ömrünüz olsun

Rica ederim bence kafana takma bu kiloları inanki 2 ayda veya 1 ayda insan 10 kilo veriyor bence olur hayırlısı olsun inşallah eğer yumurtalıkta ve eşinizdr bir sorun yoksa kafanıza takmayın

93 ile gebe kaldım hamileliğimde 13 kg verdim :)

boyumda 1.75 92 kilo ile hamile kaldım, 37. haftadayım 12 kilo aldım, . ama ne erken doğum riskim oldu nede şekerim çıktı. ama sağlıklı beslenmeye çalıştım gebelik boyunca. yumurtalıklarda bir sıkıntı olmadıkça kan değerleri ve hormanlar normal oldukça bir risk yaratmıyor. tabiki kilo verip hamile kalmak daha sağlıklı ama sadece fazla kilo tek başına engel değil.

82 kiloydum gebelik istiyorım diye 72 ye düştüm 6 lı rakamları görmek istiyorum lakin tükendim gebelik olursa başım üstüne olmazsa koruyup devam kilo vermeye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…