kilo vermek ve sonrasında korumak için tavsiyeler

zeineb

Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2012
35
1
merhabalar hanımlar
ben 20 yaşındayım ve boyum 1.64 kilom şu an için 50. bundan bi sene kadar önce 67 kiloydum. sizinle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum inşallah faydalı olur size de
öncelikle, ben hiç su içmeyen biriydim.ilginçtir, su içmeyi untuuyordum :) günde bi iki bardak ancak içiyordum.zayıflamaya karar verdiğimde öncelikle kendime yarım litrelik bi suluk aldım ve onu hep dolu tutarak çantamda,yanımda taşıdım.kesinlikle çok faydasını gördüm.artık günde en az 3litre su içiyorum. yanında içtiğim yeşil çayı meyve çaylarını saymıyorum bile.
diğer bir konu ilk başlarda cahillik edip şu zayıflama haplarından kullandım.onları çıkaranların allah belasını versin tüm kalbimle dilerim...çünkü bıraktığınız anda tüm kiloları en geç 1 ay içinde geri alıyorsunuz.asla ama asla paranızı bunlara vermeyin!
kahvaltımı salatalık,domates, peynir(tam bi peynir canavarıyım peynirimden hiç kesmedim yarım yağlı tuzsuz kibrit kutusu falan diye kasmadım)ve 1 dilim çavdar ekmeği ile yaptım yanında da bitki çayımı içtim.ara sıra,haftada bi kez mesela bunların yanında haşlanmış yumurta ya da sebzeli omlet yahut bi iki tane tavuk nugget yedim.
öğlenleri vakit bulamadığımdan bişey yiyemedim çoğunlukla.vaktim olduğunda ise nar ekşisi soslu salata, yağsız tuzsuz patlamış mısır yedim.
akşama gelince; işin zor kısmı buydu.çünkü sadece çorba içtim.nadiren ızgara sebze yedim.közlenmiş kırmızı biber, yeşil biber,soğan,mantar vs.
kendimi iyi ve zinde hissettiğim zamanlarda koşu bandına çıktım.yürüdüm,koştum.
her yere yürümeye çalıştım, merdiven kullanmadım.
nescafemden de hiç kısmadım malesef sigara kullanıyorum çünkü...şekersiz falan değil bildiğimiz 3ü1 aradalardan içtim. vücudun belli miktarda şekere,yağa,hatta tuza ihtiyacı var çünkü...
diğer taraftan hanımlar, yeni keşfettiğim bişey, beyaz leblebi. günde toplam 200 gramı buluyordur şu an yediğim.bağırsakları çalıştırıyor,tok tutuyor,lezzetli,daha ne olsun. öneririm deneyin.

ben şu sıralar kilo koruma aşamasındayım.geçen gün tartıda 49u görünce dur zeynep artık ne yapıyorsun dedim.ve diyeti bıraktım... yaptığım şey basit olarak şu; az yiyorum, sık yiyorum. kendime hakim olamayıp kaçırdığım zamanlar sporumu 2 katına,3 katına çıkarıyorum.depolanmasına izin vermiyorum.normal yeme düzenimdeyken de spor yapmıyorum çünkü yaparsam veririm yine.yaklaşık 2 haftadır böyle şu anlık çok şükür ne iniş ne çıkış var. 50 de kaldım gibi görünüyor ki benim de amacım 50-51 idi başlarken... size tavsiyem genel hatlarıyla; bol su! bol yeşil çay! bol hareket!
alkol asla almayın direk 2 kilo farkediyo ertesi gün.ödem o gerçi hemen gidiyor iki üç güne ama moral bozukluğu yapıyor.ne olacak içmeyiverin yani ben ölmedim :)
biz türkler özellikle bayanlar olarak alkola alışkın değiliz.yabancılar artık bağışıklık kazanmış.onlara bişey olmuyor bize de olmaz,ya da bi kadeh şarap deyip bile geçmeyin bence...ondan alacağınız kaloriyi alın kocaman antepfıstıklı çikolatanızı onu yiyin afiyetle ohh mis. :)

yürekten hepinize başarılar dilerim...sorularınız olursa mesaj da atabilirsiniz.

cok sevindim sizin adiniza. darisi bize :)

tebrik ederim cnm hayran kaldım azmine ne kadar sürede verdin kilonu

darısı bize inşalah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…