Kilo verememek

Smyymrt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
4
1
28
ne yapsam yapayım kilo vermediğini görmek cok korkunc birsy ne yapmalıyım .. en son kusarak zayıflama yöntemini düşünüyorum yardım edin lutfen..

Demek ki doğru olan şeyi yapmamışsınız, öncelikle psikoloğa gidip sağlıksız ruh halinizden sıyrılın, sonra diyetisyen yardımı alarak spor eşliğinde kilolarınızı vermeye çalışın. Forumda bir sürü zayıflama takımı var onlarla beraber de hareket edebilirsiniz.

Kusarak zayıflamanın zararları; Mide rahatsızlıkları, cinsel isteksizlik, yorgunluk, saç dökülmesi, depresyon, bağırsak problemleri, düzensiz adet görme, kalp atışlarında düzensizlik, kulak altı tükürük bezlerinin büyümesi, boğazda tahriş, el ve ayaklarda ödem, tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi, kansızlık, kalp krizi ve ölüm riski, pankreasta şişme, baş ağrısı, midede yırtılma, göğüs ağrıları, nefes darlığı, sık sık bademciklerin şişmesi ve diş yapısının bozulması vs vs

Cok haklisiniz ama inanin bu saydiklarinizin hepsine gittim en az 5 diyetisten 2 psikolog hepsini yaptim yargılamadan önce biraz düşünmenizi tavsiye ederim

Tıroıdlerınıze fılan baktır yoksa bırınde olmazsa bırınde olurdu.vucud tıpınızde oyle olabılır hep mı kıloluydunuz yoksa sonradan mı mesela ben hep balık etlıyım ama ust sınırı gecmem alır verırım. Sızın hep artan kılonuz varsa gızlı bır tetıkleyen vardır muhakkak. Cok guzel haraketler vardı pelın mesela o hastalıklar tetıklemıs almıs verememıs mıde kucultme ıle bellı bır kıloya dusunce kendı vermeye baslamıs

84 ve yenu evliyim gelinlige 70 le girdim birden anlamadim zaten yoğun is hayatum var Çiğ köfte dukkanimjz var bna ait olan ordayim sureklj olarak sabah 10 gece 2 kim olsa erimisti belki simdi diyeceksiniz kofte yiyorsundur agzima vurmuyorum

Evlılıgınız ılk zamanı almanız normal gec saate yemek yemeyı bırakın.calıstıgınız surece evde porsıyon ayarlayıp goturun dısarda yemekler asırı yaglı oluyor tek ogun yesenız bıle cok kalorı alırsınız. Makarna bıle yesenız evden getırdenız kılo almazsnz. Ev yemegı cok onemlı hazır gıdalar cok kotu. Bırde meyve tuketmek cok onemlı meyve su kesınlıkle zayıflamann kynagı. Bende 60-65 cıvarında gezerım hamilelikye kilo almadım bır kılo aldm su ıcmeye ve meyveye baglıyorum. Normalde hıc meyve yemezdım. Sımdı meyve yıyorum su ıcıyorum yemek yeme ıstegım yok

Insallah ya allah razı olsun . Suya daha sik devam etmeye basladim haftaya konturolum var. Bugun akapuntur ile zayıflamayi duydum ve ona başladım ve bu hafta 1.400 vermisim ve devam edicem dua edin bana

En az 3 lt su için ve ekmek şekeri sıfıra düşün. Hormon değerlerinize de baktırın aile hekiminize görünün.

eğer bütün testleriniz normal ise troid şeker direnci vs. kaslarınız az olabilir bu da sizin almanız gereken kaloriyi düşürür yani ne kadar diyet yaparsanız yapın kilo veremezsiniz. bir insanın vücudunda ne kadar kas olursa o kadar çok kaloriye ihtiyaç duyar. kat kütle indeksinize baktırabilirsiniz.

Yanlış diyet ve spor kilo verdirme yerine kilo aldırır.
Bol bol su için minimum 2.5 litre
Minimum 1 saat yürüyün.
Protein, sebze meyve ağırlıklı beslenin.
Karbonu az ve kolay sindirilebilenlerden olsun, Mesela günde 2 dilim ekmek yeterli. Ancak buğday unu yerine tam buğday ya da çavdar unu tercih edin. Bulgur ve pirinç yerine de siyez bulguru tercih edin.
Günde ne kadar hareket ettiğinizi biliyorsunuz zaten ona göre günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayın.
Akşam 5 yada 6 dan sonra katı yiyeceklerden uzak durun.
Günde 1 kase yoğurt ve 1 bardak sütü mutlaka tüketin. (Aksi bi rahatsızlık yoksa)
Günde 2 kupa yeşilçay için
Ara öğünler de bi kaç tane kuru yemiş yiyin
Hazır gıdaları ve kızartmaları hayatınızdan çıkarın yiyecekseniz de onu gün içinde ve ertesi gün de dengeleyin
Fırsat bulduğunuz her anda hareket edin spor yapın
Öğünlerinizi yarıma indirin. Yani 1 yerine yarım porsiyon yiyin.
gibi gibi bunlar daha da arttırılabilir. Siz kendi vücudunuzu daha iyi tanıyorsunuz onun gereksinimlerini de dikkate alarak kendinize güzel bi menü hazırlayın

Aç kalmak da kilo almaya sebep olur. Multka ihtiyacın olan gıdayı almalısın. Akupunktur etkili bir terapi yöntemidir ama bunun yanında yine de sağlıklı beslenmeniz lazım. Size tavsiyem bir beslenme kulübüne gidip yardım almanız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…