kilo sorunu ( çok şişkoyum )

mutsuzkiizz20

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2017
494
119
28
yaşım 21.
kilom 71 boy 1.64 filan .
hedefim 50 olmak . bu sene mezun olacam hazirana kadar vermek istiyorum
irademe hakim olup kilo veremiyorum . idareme nasıl hakim olucam kenidimi nasıl motive ederim ??
ayrıca evde spor yapabilirmiyim . salona gittim 1 ayda bıraktım
hiç bi sorunum yok saglıgım iyi tek sorun irade .
yardım edin akıl verin lütfen

Bende çok kilo aldım. Ama diyet yapacak bir insan değilim. Faydası olanlardan gördüğüm ve duyduğum Karatay diyeti var. Millet epey kilo veriyor. Bir bak istersen. Ama irade de çok önemli. Yoksa kilo veremezsiniz.

İrade birden gelmiyorsa biryerden başlaman lazım. Bugün su içmeye başla. Atıyorum 1 hafta buna alıştır kendini. Sonra akşam 7 den sonra yememeye başla. Sonra yeşil çay bitki çayları vs içmeye başla. Sonra porsiyonlarını azalt. Hepsini birden yapamıyorsan yavaş yavaş alıştır buna kendini. Zamanla istek gelecek kendin için bişeyler yaptıkça bundan zevk alacaksın. Hazirana çook var daha verebilirsin bence.Burda cuma yarışmaları var ben orası sayesinde oldukça motive oluyorum 2 ayda 7 kilo vermiştim. Şu an yine takımdayım ve oranın sorumluluğuyla ilerliyorum. İstersen sende gelebilirsin 2. takımdayım ben
Bende 23 yaşındayım ve hayata bir kez daha gelmicez bidaha 23 yaşında olmayacağım ve bu yaşlarımı bu şekilde geçirmek istemiyorum gerçekten.

cok tesekkur ederim uygulayacam dedıklerini

İradene isteyerek hakim olacaksın. Kimseye zorla bir şey yaptırmak mümkün değil ama bir hedefe ulaşmak için motive olursan ve o hedefe kilitlenirsen iradene de hakim olabilirsin. Kilo kontrol uygulamaları var telefonuna onları indir. Sporunu aksatma her gün 1 saat yürü ya da hafif tempolu koşu yap. Bazı uygulamalar var işte yaktığın kaloriye göre "2 hamburger kadar kalori yaktın" falan şeklinde yazarak spora iyice motive ediyor seni.

Ben de 23 yaşındayım 176 boy. 1 ay önce 84 ile başladım sadece bir kilo verebildim..
Şimdiye 4 kilo gitmesi gerekirdi..
Çıldırmak üzereyim veremediğim için..
Üstelik hem haftada 4 5 gün en az 40 dakika tempolu yürüyüş yapıp haftada 3 gün 1 saat pilatese gidip evde hergün 30 dakika egzersiz yapıp gayet güzel bir diyet yaptığım halde veremedim.
Vücudumda fark var bu benim hoşuma gidiyor. Tartı umrumda değil yaptığım sporun karşılığını vücudumdaki düzelmeye başlayan görüntü ile geri alıyorum.
Tartı da bu hafta da kilo veremezsem yine de diyet yürüyüş devam edeceğim..
Çünkü elbet mantıken böyle devam ettiğim sürece mutlaka gidecektir..
Kendimi sana örnek olarak anlattım.
Kafanda hazır olmalısın. Mesela ben çikolatasıZ duramayan biriyimdir ama şimdi günde çok az şekerli sütlü kahve bir kare acı bitter yiyorum öğlen baya tatlı isteğini kesiyor ve tok tutuyor öneririm.
Evde yaparak bir yere varamazsın sporu.
Yürüyüş ilk hafta gerçekten zorluyor ama gün geçtikçe vücudunun alıştığını hissedersin.. Hava 40 derece burda.. Ama sıcağı bahane edip çıkmamazlık yapmıyorum.. Yürüyüşte zorlanıp bırakasım geldiği anda zayıf olduğum hali hayal ediyorum devam et diyorum kendime sende öyle yap.
Sürekli tartılma mesela.. Sonra tartı da aynı çıksan da kendini baştan şartlandır ne olursa olsun kilo veremezsem bile spora diyete devam edeceğim de kendine.
Ayrıca yürüyüş süper göbek bel bacak eritiyor.. Kesinlikle yürüyüş yapmalısın.. Kahve içebilirsin Şekersiz. Sonra kendini zayıflayınca bi kilo verince sınırlı olarak ödüllendirebilirsn

Telefonunuza su icme hatirlatici eklerseniz faydasini gorursunuz ben o program sayesinde kilo verdim birde 1 saat ac karnina yururseniz baya kilo verirsiniz

yurumeyi çok seviyorum onda bı sıkıntı olmaz :)) bi yerlere hep yuruyerek giderim mesela

Diyet kafası yaşamak iyi değil sağlıklı beslenme diye yaklaşırsan ve hayatına eklersen daha da verimli oluyor bunu öneririm. Ben hedefime ulaştığımda bile makarna pilav ve beyaz ekmek yemiyorum. Tam buğday ya da süte karıştırıp yulaf tercih ediyorum bir vitamin almam gerekiyorsa Asitli şekerli içecekler ve tatlılardan ne kadar uzak durursanız o kadar iyi. Günde en az 2,5 lt su içebiliyorsanız 3 lt için derim. Kahvaltı sağlam şekilde yapılıp yeşil çayı(aktardan demleme) da demlediniz mi kendiniz için bir şey yaptığını farkedecek ve ilerleyeceksinizgündüz zararlı bir şey mi kaçırdınız akşama yemeyin sabaha kilonuz aynı kalacak deneyin görün akşamları ne kadar erken keserseniz yemeği o kadar iyi aç uyuyun

Evde spor yaparak zayıfladım. Leslie + Jillian + Cardio bunlara ait bir sürü video bulabilirsiniz hepsi de harika verdiriyor vücudu şekillendiriyorhiç spor yapmadığınız gün yürüyün mesela minibüsten erken inin ya da kısa duraklarda binmeyin yürüyün işe yarayacak

Bol protein ve sebze ile aç kalmadan günde yarım saat yürüyüş yaparak ayda 6-7 kilo gider.Ekmek ve tatlı yemeyin akşam 8 den sonra yemek işini bırakın.Akşam Et+salata+yoğurt yada bakliyat+salata+yoğurt yiyebilirsin.Sabah bol yumurta+peynir zeytin domates salatalık ekmek yasak ama dilim tam buğday ekmeği yiyebilirsiniz.Mutlaka haraketi arttırmanız gerekir.

Canim evde leslie yapabilirsin. Motivasyona ihtiyacin varsa cuma zayiflana yarismalari var forumda onlara katil. Hatta direk 6. Takima gelebilirsin :) yalnizken bende doyet yapamiyorum ama orda daha kolay oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…