Kıl dönmesi nedir ve tedavisi nasıldır?

arkadaşlar yarın ameliyatımın 13.günü dikişlerım alınacak fakat korkuyorum alınırken acıyormubu sırada amelıyattan berı hergün az şiddette kanama var cok daraldım artık.amelıyatımın 3.gunu direnım çekılırken hiç canım acımadı ama dikiş olayı benı gerıyor ve acaba sonrasında ağrı olur mu dikiş alındıktan sonra,cunku hemen işe dönmem gerek.

ameliyattan sonra tekrarlamaması için kıl olmaması gerekiyo orayı nasıl temiz tuttun ? malum su değmemesi gerekiyo netten okuduğumda bazıları tüy dökücü kremleri falan önermisler

yardımcı olmak isteyenlerde cevaplarını esirgemesinler lütfen

Bende de kıl dönmesi olmuştu ama bu şekilde değil. Cinsel organımın bi dudağı şişmişti içine doğru da ilerliyordu. Doktor kıl dönmesi dedi. Ben ameliyat olurum sanmıştım. Çünkü kocaman olmuştu artık ve çook acıyordu. Doktor bi ilaç yazdı el yapımı. Eczanede hazırlandı, kısa bi süre kullandım. O kocaman şişlik ve acı gitti :) Allah'ım bu nasıl bi mutluluktur şükürler olsun

geçmiş olsun. ameliyata gerek kalmadan iyileşmene sevindim. sanırım bende de kıl dönmesi var, bir kılın içeriye doğru ilerlediğini görebiliyorum.şu an ağrı veya apse yok. buna ben müdahale etsem doğru olur mu bilmiyorum. sen hangi doktora gittin? cildiye mi cerrah mı?

Eğer kuruk sokumunda ise büük ihtimalle pilonidal sinüs yani kıl dönmesidir. Bir genel cerraha gitmen lazım.

Eğer kuyruk sokumunda ise büyük ihtimalle pilonidal sinüs yani kıl dönmesidir. Bir genel cerraha gitmen lazım.

Aslen bana doktorum ya vücuttan kopup gele kıllardan ya da doğuştan kuyruk sokumu vücutta en son kapanan yer oldugundan tam olarak dönmediğinden dıye açıklama yapmıştı. Ordaki tüylerin alınmasından ziyade temiz tutmakta ve terli durmamakta fayda gördüm ben. Belki sana da faydası olur. çok geçmiş olsun.

ağdayla alıyorum temiz tutuyorum ve kesinlikle terli durmamaya çalısıyorum. simdilik iyi insallah tekrarlamaz. tesekkür ederim.

kızlar benim de kuyruk sokumumun üst kısmında bir kitle var 4 ay kadar bir süredir orada. ama ne zaman böyle kaykılarak, kuyruk sokumuma yük vererek otursam o zaman acımaya başlıyor. 4-5 gün sürüyor. durduk yere bir ağrısı yok. dik oturduğumda da problem yok. sadece yatarken canımı acıtıyorve üzerine bastırırsam. baktım ama dışardan görünürde birşey yok gibi.

kıl dönmesi sürekli mni acı ve ağrı yapar yoksa ara ara mı olur? acaba kıl dönmesi midir benimki de?

bence hiç vakit kaybetmeden hemmen genel cerraha git. bende de aynen böyle olmustu.

bence hiç vakit kaybetmeden hemmen genel cerraha git. bende de aynen böyle olmustu.

of yaaa kescekler mi şimdi beniii.. çalışıyorum da naısl olcak o iş, açık bırakıyorlarmış falan o kadar bekledim kaç aydır şu bayramı da geçireyim öyle gideyim bari. 15 günden bişey olmaz herhalde..

açık bırakırlarsa kötü.. benimkini de açık bırakmıslardı çok zorlu bi süreç ama çok çabuk geçiyo ben ne zaman geçti diyorum artık. hergün pansumana gideceksin birkaç ay yaranın büyüklüğüne göre ben 2 ay gittim zaten farkettikten 1 hafta sonra ameliyat oldum küçüktü.. kapalı yaparlarsa tekrarlama ihtimali çok yüksek bence açık ol. 15 günden birsey olmaz ama daha fazla bekleme. ameliyattan sonra da dikkat etmen gereken seyler var. çok pis bi hastalık yani

şu anda olmamanı tavsiye ederim. sıcak havada çok zor geçiyo.kesinlikle kapalı ameliyat olma. ben 2 kere oldum ilki kapalıydı bide temmuz ayında olmuştum, çok zor geçmişti.
ikincisini yarı açık oldum,her gün pansumana gitmek zorundasın. daha geç oturmaya başlıyosun ama tekrarlama riski düşük olduğundan katlanman gerek.
kolay atlatman ve tekrarlamaması dileğiyle.

ama ben çalışıyorum. 15 gün oturamazsam nasıl işe gidicem. bir de millet soracak ne oldu diye.. hiiç popomu kestiler mi dicem ne pislik bişey bu yaaa

ama ben çalışıyorum. 15 gün oturamazsam nasıl işe gidicem. bir de millet soracak ne oldu diye.. hiiç popomu kestiler mi dicem ne pislik bişey bu yaaa

evet cok pislik bisedir kesin bi tedavisi yokturda tekrarlayabilme ihtimali yuksek. doktorun zaten verir sana bir haftalik.sonra sen saglik ocagindan alirsin bir hafta.bu kadar

bugün gittim doktora... kıl dönmesinin küçük bir deliği olur onu bulamıyorum dedi. sonra annem hangi bölgede olduğunu gösterdi şurda gördüm diye. ama delik küçülmüş, o da zor buldu. sonra doktor " evet delik kapanmış biraz" dedi... azıcık bastırdı buldu..

"genelde belden aşağısını uyuşturup operasyon yapıyoruz ama seninki küçük, sadece o bölgeyi uyuşturup yapmak daha uygun. kapalı yapıyoruz biz. 5 gün dinlenir işe dönersin, 10 gün sonrada dikişlerin alınır" dedi.. haftaya tekrar gidicem ameliyat günü kararlaştırıcaz.

Benimde sadece o bolgeyi uyusturmuslardi.keske acik olsaydin ya

yok ya kapalı daha iyi benim için. hem tekrarlayacağının garantisi yok ki, bahtıma artık :44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…