Kıbrısta tüp bebek yaptıranlar ( bakar mısınız?)

surmelikedi

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2022
88
37
27
merhabalar, 2 kez tüp bebek denemem oldu olumsuz sonuçlandı. Eşimde genetik rahatsızlık var bu yüzden tüp bebek deniyoruz normal yolla hiç dememedik.

Kıbrısta mı denesek diye düşünüyoruz ama güvenemiyorum açıkçası. Kıbrısta yaptıranlar var mı veya türkiyede nereyi önerirsiniz?

Bende bu konuyu çok merak ediyorum. Yaptırmaya niyetimiz var. Ama sağlamak olsun garanti olsun diye Kıbrıs'ta yaptırmak istiyoruz. İlk defa yapacağız tâbi Allah nasip ederse her türlü oluyor hangisi doktora da gitsek. Ama o kadar çok istiyoruz ve izinlerimiz de kısıtlı tek seferde yapsak acaba tavsiye ediyorlardı mı burada deneyimli olanlar?

Kıbrıs akla ilk gelen yer ama insan korkuyor. Bu işi ticarete döken çok yerler var. Bilmediğimiz bir yer olunca güvenemiyor insan. Ben sanırım kıbrıstan vazgeçiyorum

Peki tutmaması için bir sebep söylediler mi ?Rahimle ilgili bir sorun var mıydı?
O konuda yaptırdığım yerden çok rahatsızım. Bir sebep yok. Embriyo ile alakalı olabilir dediler. E zaten embriyolara genetik test yapıldı ve 5aa kaliteydi. Bana tekrar tedaviye başlamayı öneriyoruz dediler ama önce bir neden tutmuyor? Rahimde bir sorun mu var? Kan pıhtılaşması mı var? Bunları araştırmaları daha yerinde olurdu düşünüyorum. Ticarete dökülmüş bu işler. Ya tutarsa diye deneye deneye sömürülcez sanırım.
Kayseride bir doktor ile görüştüm. Bana histeroskopi önerdi embriyolara genetik test yapılmış rahimden kaynaklı olabilir dedi. Kamera ile rahme bakacak çizik atacak sanırım. En azından sebebini araştıracak birisi

O konuda yaptırdığım yerden çok rahatsızım. Bir sebep yok. Embriyo ile alakalı olabilir dediler. E zaten embriyolara genetik test yapıldı ve 5aa kaliteydi. Bana tekrar tedaviye başlamayı öneriyoruz dediler ama önce bir neden tutmuyor? Rahimde bir sorun mu var? Kan pıhtılaşması mı var? Bunları araştırmaları daha yerinde olurdu düşünüyorum. Ticarete dökülmüş bu işler. Ya tutarsa diye deneye deneye sömürülcez sanırım.
Kayseride bir doktor ile görüştüm. Bana histeroskopi önerdi embriyolara genetik test yapılmış rahimden kaynaklı olabilir dedi. Kamera ile rahme bakacak çizik atacak sanırım. En azından sebebini araştıracak birisi
Sizde Şişli Memorial de olmustunuz değil mi ?Benimde 2 tane genetiten sağlıklı gelen embriyom var .Ben daha önce histereskopi olmuştum o yüzden tekrar olmayacağım.Siz böyle söyleyince acaba benimkilerde tutmaz mi diye düşünüyorum.Peki kaç embryo gönderdiniz PGT ye

Sizde Şişli Memorial de olmustunuz değil mi ?Benimde 2 tane genetiten sağlıklı gelen embriyom var .Ben daha önce histereskopi olmuştum o yüzden tekrar olmayacağım.Siz böyle söyleyince acaba benimkilerde tutmaz mi diye düşünüyorum.Peki kaç embryo gönderdiniz PGT ye
Evet şişli memorial. 3 tane gönderdik 2 tanesi sağlıklıydı. Kasımda ilk transferimi oldum 5ab kaliteydi tutmadı bu ay olduğumda 5aa kaliteydi yine olmadı

Histeroskopi olduysanız sorun çıkmadıysa tutar inşallah. Bana hiç yapmadılar hala da şişli memorial önermiyor o yüzden devam etmicem orada

Histeroskopi olduysanız sorun çıkmadıysa tutar inşallah. Bana hiç yapmadılar hala da şişli memorial önermiyor o yüzden devam etmicem orada
Çok üzüldüm ya ne desem bilmiyorum Bence de size histereskopi yapılması gerekiyor en kötüsü de embriyolarınız kaliteli ve genetikten sağlıklı gelmiş 🥺 İnşallah bundan sonra nasip olur 🙏

Çok üzüldüm ya ne desem bilmiyorum Bence de size histereskopi yapılması gerekiyor en kötüsü de embriyolarınız kaliteli ve genetikten sağlıklı gelmiş 🥺 İnşallah bundan sonra nasip olur 🙏
Evet umarım sıkıntı neyse bulunur ve halledilir. :KK43: çok stresli uzun bir süreç insanı maddi manevi yoruyor. Sizin de 2 tane sağlıklı embriyonuz varmış inşallah gebe kalırsınız 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Evet umarım sıkıntı neyse bulunur ve halledilir. :KK43: çok stresli uzun bir süreç insanı maddi manevi yoruyor. Sizin de 2 tane sağlıklı embriyonuz varmış inşallah gebe kalırsınız 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Çok geçmiş olsun :KK43:( Memorialdaki doktorunuz kim acaba ? Histereskopi onermemelerine şaşırdım aslında .

Umarım ama maalesef hiç bir şeyin garantisi yok. Önceki tecrübelerim de beni korkutuyor.Şu an düşünüp strese girmek istemiyorum ama elimde değil 🥺 Umarım Bir an önce sağlıklı bir evladınız olur, hepimiz için hayırlısı olsun 🙏

Genelde kk daki kadınlar Kıbrıs’ı donasyondan ötürü tercih ediyorlar. Bildiğim kadarıyla kıbrıs o noktada bir hayli kendini geliştir. Malum donasyon Türkiye’de yasal değil. Kaldı ki Türkiye’deki merkezler de tüp benek konusunda başarılı. Sizin Kıbrıs’ı seçme nedeniniz nedir?

X