Keske her insan anne baba olmasa!!!

Annenize kızmayın senelerdir sindirilen bir kadın ne kadar sesini çıkarabilir ki. Evet boşanabilirdi, evlatlarıyla hayatını yeniden kurabilirdi. Ama o cesaret, o bakış açısı herkeste olamıyor maalesef. Senelerdir psikolojik şiddet gören biri özgüvenini kaybeder ki annenizde öyle olmuş malesef. Keşke gençliğinde algılarını açan, cesaretlendiren, arkasında duran birileri olsaydı. Ancak o zaman fakederdi yaşadığı hayatın korkunçluğunu. Hele çocukluğunda da aile baskısıyla, koca evine gelinliğinle girer kefeninle çıkarsın mantığıyla büyütüldüyse bu kadından ne kadar cesaret bekleyebilirsin.
Ben bir daha adım atmayın o eve diyemem, sonuçta anneniz var. Üç maymunu oynar, kulağınızı tıkarsınız, en az şekliyle iletişim kurarsınız babanızla. Ama anneniz için hala bir şeyler yapabilirsiniz, oda isterse tabii.

Kısaca herşeyi ozetlemissiniz. Tam olarak da böyle tüm yasananlar hatta çok daha fazlası.
Ben her türlü kararınin arkasında olduğumu söyledim kendisine ama o bu hayatı seçti. Artık onun için yapabilecegim hiç birşey yok şu saatten sonra.

B.kuyla kavgalı, ağır sorunları olan babayı görmezden gelmekten başka çareniz yok maalesef. Evde durduğunuz vakit boyunca asla laf dalaşına girmeyin, bu yaşa gelmiş adama bir şey anlatamazsınız. Hakarete başladığı gibi başka odaya geçin. Anne hatrı için senede birkaç gün katlanacaksınız

bizim evde çok farklı değil inanın.siz hiç değilse evlenip kurtulmuşsunuz.ben evli de değilim .canavar bir baba ve ona anlamsızca katlanan bir anne ile yaşıyorum.abim, ablam evlendi kurtuldu.

Ya boyle seyleri okuyunca inanamiyorum. Bir insanda evlada karsi nasil sevgi namina bir his olmaz? Yok aklim almiyor benim. Ben universiteye kadar inanin butun anne babalari ayni sevgi ve sefkat icerisinde olduklarini sanirdim. Orada bi olaya sahit olmustum ve bi tek onun ailesi boyle sacma sorunlu herhalde diye dusundum ama tahminimden cok varmis sanirim. Allah yardimciniz olsun ne diyeyim. Zor bir durum. Biran once guzel bi cikis yolu bulmanizi diliyorum

Sizin yaptığınız da annenizinkinden farklı değil. Şiddet gördüğünüz yere niye geliyorsunuz ki...

bizim evde çok farklı değil inanın.siz hiç değilse evlenip kurtulmuşsunuz.ben evli de değilim .canavar bir baba ve ona anlamsızca katlanan bir anne ile yaşıyorum.abim, ablam evlendi kurtuldu.
Öyle canavar babalardan kacarken insan sağlıklı evlilik yapamıyor.
Dikkat edin yağmurdan kaçarken doluya tutulmayin. Insan o canavar babalarla ne evlilik yurutebiliyir ne de bosanabiliyorlar.

Insallah canim sağolun. Malesef herkes anne baba olmayi haketmiyor . Ben söylerim rabbim murad eden herkese nasip etsin değil hakedenlere nasip etsin evladı diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…