kesinlikle ŞARKÖY !!!

pokahontas

RabbimEYLÜL'ÜM ve NİSAN'IM sana emanet 🙏
Pro Üye
13 Ocak 2009
4.913
401
SLM arkadaşlar..

benim sizlere tavsiyem Tekirdağ a bağlı şirin bir tatil beldesi olan şarköy ü ziyaret etmeniz emin olun çok memnun kalıcaksınız. aradığınız herşey mevcut. ve çok pahalı bi yerde değil. deniz eğlence. upuzun bi sahil şeridi. kısacası görülmeye değer...

Şarköy Tatil Turizm

Şarköy İlçesi Türkiye'nin birinci, Dünyanın en uzun Onikinci kumsalına sahiptir.Şarköy 60km uzunluğundaki sahilleri ile deniz,balık,üzüm ve karides merkezidir. 2006 senesinde denizi ve kumsalinin temizligi nedeniyle "mavi bayrak" almıştır. Aynı başarıyı 2007 senesinde de göstermiştir. Kıyılarda turizm konaklama merkezleri vardır. Otel, Motel, Kamping, Deniz sitesi yapımları gün geçtikçe daha fazla artmaktadır. Yaz aylarında çevre illerden ve yurtdışından gelen turist veya gurbetçilerle, Şarköy 'ün nufüsü 6-7 katına çıkmaktadır. Şarköy Konaklama yapılarında yatak kapasitesi 750-800 civarındadır. Haftanın belirli günlerinde Şarköy den Avşa , Marmara Adası na ve bir çok turistlik mekanlara motor gezileri organize edilmektedir. Kış ve Bahar aylarında gerilerde yetişen ormanlar, Şarköy e farklı bi hava hissettiriyor. Yaz tatilin de kafa dinleyebileceğiniz en güzel yerlerden birisi olan şarköy, En çok yaz aşkı yaşanılan tatil yeri olarak hafızlarımızda kalmaktadır..

İğdeBağlar "Araplı" : Üzümü, Zeytini ve içimi güzel suyu ile tanınan bir beldedir.

Eriklice : Denizi, üzümü, Balığı ve zeytini ile zenginleşmiş bir belde olup, En önemli Tarihi yerleşim yeridir.

Uçmak Derez : Şarköy ile arasında 36 kilometre vardır. Tekirdağ,Barbaros,Naip,Mermer ve Yeniköy den gidilir. Harika doğa manzarasına sahip, eşsiz güzelligi ile sevimli, bir yerleşim merkezine sahiptir. Restaurantları bir çok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilir. Ağaçlık bir köy görünümündedir.

Mürefte : Şarköy'e 13 kilometre uzaklıkta olan mürefte çok temiz ve pırıl,pırıl deniz kıyılarına sahip olan bir beldedir. Mürefte kasabasının Çok önemli tarihi geçmişi vardır.

Hoşköy : Şarköy ile arasında 16 kilometre mesafe bulunmaktadır. Kasabanın tarihi önemi oldukça fazladır. Turistler için vazgecilmez bir güzellik...
(Alıntıdır)

evet arkadasa kesınlıkle katılıyorum gecenlerde gıttım ama denız soguk oldugu ıcın gıremedım onumuzdekı gunlerde tekrar gıdecegım bır tanıdıgımızın evı var ama orda arkadasım olmadıgı ıcın eglemedım ama yer olarak gercekten guzel

neredeyse 15 senedir şarköy'e giderizyazlığmız orada..sakin güzel bir yerdir.. tek sorunu lodos estiğinde denizi yosunlu oluyor ve kumu ince olduğu için deniz bulanıyor. ama mürefte tarafına gittikçe deniz taşlık olduğu için çok daha güzelleşiyor..

tabı senın orda bır cok arkaadsın vardır gıttıgın zaman guzel eglenıyorsundur soyle bakılım yazlık tam nerde gelınce kapına geleyım gezdır benı :lepi:

hangi marmara canım lünaparkın o tarafmı yoksa eski cennet motel tarafımı

canım marmara 5 lunaparka yurume 5 dk fılan ıste tam bılmyıorum ama lunapark degılse eskı cennet motel dır

benimki marmaraları geçince merkeze 3-4 km..

ahh ahh bizim zamanımızda alternatif diye bir yer vardı oraya giderdik tepinmeye..
sonra orası yuıkıldı başka bi yere taşıdılar ama yine en popülerlerden bri sanırım

Alternatif süperdii yaaaaaa:))

şimdi alter diye bi disco açıldı ama alternatifin yeri ayrıydıı ahhh ahh ne günlerrrr:)
ayris, o disco , amati....

kızlar bende orda okumuştum 2 yıllık yüksekokul varya orda okudum nasıl güzeldi görmek isterdim orayı yeniden ama nerdeeeeeeee,eriklice mürefte tarafı deniz için daha güzel ama bisiklet felanda olacak aahh ya tamam susuyorum :)))))

Kızlar benim eşim şarköyden, orada evimiz var ama başka yerde oturduğumuz için kiraya verdik...
Yazları akrabalara gidiyoruz ama...
Sahili çok uzun, millet sıralanıyor boydan boya, akşamları yürüyüşler yapıyorlar..
Caddeler o kadar kalabalık oluyor ki sanki düğün yeri gibi...
Kışın biraz boş kalıyor sanki, ama yazı cıvıl cıvıl bir kalabalık ile geçiyor...

ahhh ahhhh şarköyyy vallahi burnumda tütüyor tam 8 sene odu gitmeyeli nasıl değişmiştir oraları her akşam sahile inerdik iskeleyi turlardık çay bahçelerinde canlı müzik olurdu eğlenirdik o zamanlar çocuktum gerçi daa 12 yaşındaydım arka tarafı köy gibiydi tarlalar vardı arkadaşlarla tarlalarda piknik yapardıkk offfffffffffffff çokkkkkkk özledim şarköyüüüüüüüüü

Şarköye gideceklere uçmak dereyi şiddetle tavsiye ediyorum. biz tam tepesine çıkamadık . benim korkudan titremem sebebiyle. arabamızda çok müsait değildi. müthüş bi heyecan yaşadım orda. uçmak dereye varmdan dağların arasına gizlenmiş gazi köy var. Allahım bu ne muhteşem bi güzellik. cennetten bi parça. insan inanın yaşlanmaz orda. kuytu bi güzellik. öyle harika bir suyu var anlatamam. deniz pırıl pırıl. çok taşlık olduğu için yüzmek biraz zor oluyo. ama seyri muteşem. ahhhhhhh ahhhhhhhhh artık şarköye gitmek çok zor benim için. yıllardır her sene gidiyordum.

şarköye gidecek olanlar sadece içiyle yetinmesinler. çevresindeki güzellikleride keşfe çıksınlar. geliboluyada çok yakındır.deniz,tabiat ve tarih. herkeze tavsiye ederim.yerimseniben

şarköye geçen kış ilk defa gittim.eşim çocukluğunda her yıl gidermiş ailesiyle.kışın gittiğimiz için mekanların çoğu kapalıydı.etraf çok sakindi sadece yerli halk vardı desem daha doğru olur.şarköye gittiğinizde kesinlikle etrafındaki yerlere de uğrayın.biz mürefteye de gittik.küçük sevimli bir yer.şarköy yoluna girdiğinizde harika bir orman manzarası eşliğinde ilerliyorsunuz.seyri tarifsiz bir güzellik.yolu düşen herkes gitsin derim.

kızlar şarköyde kiralayabılcegımız ev arıyoruz tatil için günlük 50 tl civarıboshayallersmile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…